Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
kaya

13 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 15:28
[İST-A1.133] - Ekspres Otobüslerde Çift Bilet Uygulaması

Her gün Beylikdüzün' den Osmanbey' e gitmekteyim bunun içinde Beylikdüzü-Taksim-Osmanbey ya da Beylikdüzü-Mecidiyeköy-Osmanbey güzergahlarını kullanıyorum, fakat Beylikdüzü' nden Taksim ya da Mecidiyeköy' e giden otobüsler (dönüş içinde geçerli)TEM yolunu kullandıkları ve paralı yoldan geçtikleri için sanırım her yolcudan çift bilet alıyorlar sanırım bu karşıya giden otobüsler içinde geçerli zaten paralı yol ne kadar ki neden her yolcudan çift bilet alıp kat kat masrafını çıkartıyorlar. Ayrıca ekspres otobüslerden inip metroya ya da başka bir otobüse bindiğinizde aktarma geçmiyor bunun sebebi nedir acaba bilen açıklasın lütfen

Mert Keski
13 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 15:42

Ekspres otobüslerin İETT olanlarının bir sonraki araca aktarma verdiğini sanıyordum. E-8'den inince bir sonraki otobüse hep aktarma ile bindim şimdiye kadar. Belki yalnızca çift katlı ekspres İETT otobüsleri aktarma vermiyordur.

kaya

13 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 16:55

yok İETT de vermedi akbili basınca ücretsiz geçiş gibi bir yazı yazması gerekir ama yazmıyordu

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Cum 24 Ksm 2006, 00:21

76E numaralı; "Bahçeşehir-Taksim" hattı ekspres hat olup, körüklü model otobüslerin çalıştığını görüyorum (0345'ler). Ön camına iliştirilen tabelâda; "Ekspres hattır. Çift biletle seyahat edilir" yazıyor. Fakat, diğer ekspres hatlarda (pik saatlerde gerçekleştirilen: 33, 92, 97 vs... ekspreslerinde) tek bilet geçerli. Çalışan araçlar da aynı şekilde solo ya da körüklü... 76E'nin mesafesinin oldukça uzun olması mı bir etken?

Akın KURTOĞLU

Kemal Dilmen
12 yıl önce - Cum 24 Ksm 2006, 02:58

Bu bir etken olmalı tabikide.Sonuçta mesafeye göre aracın yakıt ihtiyacı ortaya çıkıyor.Olamaz mı?bence mantıklı.Sonuçta uzun yol otobüsleri bile mesafeye göre ücret alıyor.Buda aracın yakıt ihtiyacından kaynaklı.

Eray Falay
12 yıl önce - Cum 24 Ksm 2006, 03:30

o zaman niye 130 yada 16A gibi hatlarda bu uygulama yok.göztepeden pendik 25 km ye yakın bir mesafe kadıköy pendik 30 32 km tahminimce tuzla 40 km i bulur o zaman bu hattlarda da yapılsın bu uygulama

Kemal Dilmen
12 yıl önce - Cum 24 Ksm 2006, 03:43

Bunu halk oylamasına sunmak daha akıllıca olur.En uzun mesafe seçildikten sonra uyugulama yapılır.

Mustafa Noyan

12 yıl önce - Cum 24 Ksm 2006, 11:53

Alıntı:
..76E'nin mesafesinin oldukça uzun olması mı bir etken?

Taksim Bahçeşehir hattında çalışan 76E otobüsleri İkitelli Bahçeşehir arasında paralı yolu kullandıklarından çift biletle ücretlendiriliyorlar.
Bu hat aslında katlı otobüs hattı olmasına rağmen, DAF katlı otobüslerinin teknik sorunlarından dolayı hatta farklı otobüsler çalıştırıldı; ancak son iki aydır gözlemleyebildiğim kadarıyla bu hatta DAF katlı otobüsler dışında devamlı körüklü Citaro otobüsler kullanılıyor; hattın sürati sebebiyle yolcu tarafından rağbet gördüğünden ayakta yolcu almama kuralı işletilemiyor, değil ayakta yolcu otobüste Aksaray'a kadar ayakta yer bile yok...

İBRAHİM DİLBER
12 yıl önce - Çrş 30 May 2007, 15:59
TOPLU TAŞIMACILIK UCUZ VE YAYGIN HALE GETİRİLMELİ

İETT ve Özel Halk Otobüsleri'nden köprü ve otoban ücreti alınmamalı.Tüm ekspres otobüslerde normal bilet tarifesi,mavi akbil ve aktarma geçerli olmalı,seferler sıklaştırılmalı.Ucuz,süratli ve konforlu toplu taşımacılık sayesinde birçok kişi otomobil kullanımını azaltabilir.İngiltere'ye dil kursuna giden bir arkadaşım orada tolu taşımacılığın çok yaygın olduğundan,lüks araç sahiplerinin bile işlerine giderken toplu taşımacılığı kullandığından özel araçların ise daha çok özel gezilerde kullanıldığından bahsetti.

Sinan Büyükkahraman
12 yıl önce - Prş 31 May 2007, 19:10

E-8de 2 Tam bilet geçerli oluyor
Beşiktaş Kartal hattında ama artık Pendiğe çalışıyorlar ama genelde 2 tam bilet olmasından şikayetçiyim önceki mesajlardaki gibi bu bilet sorunu halka sunulmalıydı
bazen uykulu oluyorum tek bilet alıyorum şöför diyorki bu araç 2 tam biletle işler diyor..... Kalk git yeni bilet al otobüsü kaçır vs.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM