Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Burç

15 yıl önce - Çrş 13 Eyl 2006, 17:44
[İST-F1.19] - Ekspres Yolların Orta Ayırımına Far Işığı Engelleyici

İstanbul'da yeni bir yararlı uygulama daha başladı : E-5 üstünde dikkatimi çekti,
belki başka ekspres yollarda da yapılıyordur. Geliş ve gidiş arasına far ışığının gözü almasını
engelleyecek perdeler konuluyor. Yandan bakarken gene karşıyı görmek mümkün,
ancak ilerden gelen arabaların far ışıkları göze girmiyor.

Henüz elimde fotoğraf yok ama kim düşünüp para ayırdıysa allah razı olsun.
(Sanırım E-5, Devlet karayolları'ndan belediyeye geçmişti)

Bu konu ile ilgili bir haber de bulamadım, konu ile ilgili fotoğrafları veya haber kaynağı
olan varsa bu başlıkta paylaşabilir.

enes

15 yıl önce - Çrş 13 Eyl 2006, 22:07

Bahsettiğin yeşil tonlu perdeler çok güzel duruyor. Bende Şile'den Kavacık'a gelirken görmüştüm.
İnşallah yayalar karşıdan geçerken kırmazlar, çürük diş gibi dururlar yoksa!

Aras Berkin
15 yıl önce - Çrş 23 May 2007, 21:38

Aynı perdelerden Bolu Dağı Geçidi'ndede vardır, ancak bunlardan nedense çok azı kalmış. Sanırım bunları da karşıdan karşıya geçmek isteyen yayalar kırmışlar  

SERDAR587

12 yıl önce - Prş 29 Ekm 2009, 23:40

Keşke mümkün olsada bunları bütün şehirlerarası yollara koysalar.Genelde gece seyahat ederim ve bu far ışıkları büyük sorun.Yeni araçların çoğunun kısa farları uzun gibi.Örneğin ford cargo,man tga vs.

İSMAİL ÇELİK

12 yıl önce - Cum 30 Ekm 2009, 13:44

Orta refüjde yeşil alan var ise yeşillik bu işi görür.Tabi olamayan yerler var en azından kritik noktalarda bunlar konulmalı.Çünkü birkaç yol kesişimi olan yerlerde bazen gece şaşırtıcıda olabiliyor.

Kemal ÇONTAY

12 yıl önce - Cum 30 Ekm 2009, 13:50

Sözkonusu perdelerin kot farkı olan yol mevkilerinde kullanıldığını zannediyorum.
Karşı istikametten geliş zemin kotu daha yüksek ise kısa farlar , uzun far olarak direkt görüş kaybına yol açıyor. Bu durumu önleme açısından yerinde ve hesaplı maliyetli bir çözüm olmuş.

Kemal ÇONTAY

ANA SAYFA -> ULAŞIM