Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kapıkule-İstanbul hızlı tren tasarısı
123 ... 373839   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
Murat Caner
15 yıl önce - Çrş 13 Eyl 2006, 14:32
Kapıkule-İstanbul hızlı tren tasarısı

Avan tasarısı hazırlanıyor.

Tasarının iki özelliği var. Kuşağın Tekirdağ ve Kırklareli'ne ayrı bir kolla bağlanması gündemdeydi. İkincisi ise yolun kısalması. İstanbul il sınırını geçince güneye inen kuşak düz geçilecek. Tekirdağ ayrımı da buradan verilecek.

ömer_r

15 yıl önce - Çrş 13 Eyl 2006, 18:24

Çok güzel bir tasarı
daha fazla ayrıntı yokmu acaba
mesela  sadece kapıkuleye kadarmı hızlı ,anladığım kadarıyla eski raylar üzerinde olacak yeni bir hat döşenmez herhalde

Murat Caner
15 yıl önce - Çrş 13 Eyl 2006, 21:02

Hızlı tren olacak ve avan tasarısı anıklanıyor. Şimdilik başka bilgi yok. Olsa yazardım.

hakki
15 yıl önce - Çrş 13 Eyl 2006, 22:50

acaba bu uzerinde bahsi gecen kisim cografi bakimdan nasil ozellikler tasiyor?ole bol tunelli ve viyaduklu bir cografyayami sahip yoksa duz ovanin hakim oldugumu bir ozelligemi sahip....belki bu bilinirse yapim sureside o denle kisalabilir veya uzayabilir...

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 11:47
Etüd

Etüd projeleri hazırlanıyor.Murat kardeşimiz güzel bir başlık açmış.Neden eksi verdiniz ki

Açıklama olsaydı o bu tarz işleri sever zaten yazardı.

Proje Kapıkule-İstanbul-Ankara-Sivas-Kars

Okey mi ?

Mahmut
15 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 12:15

Alıntı:
Proje Kapıkule-İstanbul-Ankara-Sivas-Kars

ve Tiflis

Murat Caner
15 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 13:58

Ben eksilere alıştım.

Güzel bir soru. Arazinin durumunu google'dan şipşak çekerek sunuyorum. Yeterli olur mu bilmem.

(+)

Yeşil şimdiki yolu, al olan da yapılacak yolu kabaca gösteriyor. Bölge ekili arazi. Sanırım sıkıntı olmaz. Geçki biraz daha kuzeyden geçebilir. Avan tasarı çıkınca sanıırm bir yerlerde yayınlanır görürüz. Yaklaşık 10 km bir bölüm. 10 km de kısalma sağlayacaktır. Eski kuşak da kullanılacaktır.

hakki
15 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 15:02

yardimin icin sagol murat....hafiften bir aydinlatma yaptin...

MehmetK
15 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 17:58

İstanbul-Edirne şu an trenle 8 saat sürüyor!!

Bu hatta hızlı tren değil , oraya buraya uğramadan doğruca Edirne'ye giden bir İstanbul treni otobüslerin bile 2 saatte aldığı bu güzergahı rahatlıkla 1,5 saatte alabilir ve bunun yapılması şarttır zaten!
Bu zamanda böyle bir tren yolu hattı çok kötü...

Hızlı tren projesinin ise Bulgaristan'la aynı zamanda başlanıp İstanbul-Sofya arasında düşünülmesi gerekir bence yoksa ben Edirne'ye kadar çabucak gelmişim sonra orada tren değiştirip yavaş bir trenle gideceksem bu hattın bir anlamı olmaz.Sadece Edirne yeterli yolcu sayısını bulamaz.

Ama Sofya hattı planlanırsa Türkiye'nin başkenti Ankara Avrupa'daki en yakın başkent birbirlerine otobandan sonra bir de demiryolu ile bağlanmış olur ... Bu iş için Avrupa bir de kredi verse süper olurdu tabi...

Rifat Behar
15 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 17:59

Kapıkule sınırının ötesinde ne var bu hızlı tren projesi ile ilgili? Trenler aniden Kapıkule'den kalkmıyor, Avrupa'dan geliyor. Başlık açılıyor ama gerisi yok, kaynağı yok.

sayfa 1
123 ... 373839   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM