Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara EGO-Sorunlar ve Çözüm Önerileri [ANK ]
« önceki   123 ... 111112113114115   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 112
Misafir 8dc

3 ay önce - Cum 08 Eyl 2017, 00:53

Ego bence 115 hattını tekrar açmaz.çünkü yeni hat açma talebleri yokmuş.Bu sefer olması gereken 452 anseradan dönmeli.birlik mahallesine ise 302 göltepe birlik Mah. ulus hattı verilmeli.

mursel kasap
3 ay önce - Pts 11 Eyl 2017, 15:27

427 hattıyla ilgili yaptığım başvurudan gelen yanıt.427 hat ile ilgili talebiniz değerlendirmeye alınmış olup uygun görülmesi durumunda gerekli düzenleme yapılacaktır.ilginize teşekkür eder iyi günler dileriz diye cevap geldi bana.

Misafir 192

3 ay önce - Prş 14 Eyl 2017, 19:11

Gine saçmalık yapmış ego.408 birlik olup,407 yıldız kavsagindan u çekip geri doncekmiş.bence Oyak sitesi güzergahına girip Kahire Cad. duz karşıya simon bolivardan çankaya Cad. Atatürk Bulvarı olmalı 407 hattı bence.408 gine körüklülerle boş çıkıcak kesin kotu olmuş.

mursel kasap
2 ay önce - Pzr 24 Eyl 2017, 09:53

427 Subayevleri A.Ayrancı hattının sefer saatlerini yazmamışlar.Bir an önce yazsalar iyi olur.

Misafir 09d

2 ay önce - Pts 02 Ekm 2017, 20:53

408 hattının niye birlik uç seferi yok?mecbur 413 hattının 06.28 uç seferine yürümek zorunda kalıyoruz.sizce de saçma değil mi?427 hattının bile uç seferi var.453-454 hatlarının bile.408 hattının birlik uç seferi olmaması saçma.

Fatih Şen

3 hafta önce - Prş 23 Ksm 2017, 12:11

408'in durağını güneşevlerden alıp solfasola götürdüler.

Zaten 408 hattı yoğundu şimdi solfasol hattındaki yolcularda bizim hatta abandı.

Ben böyle rezalet görmedim ya.

Gündüz sakin olan otobus şimdi full yaşlı kayniyor tıka basa..

Gelen otobus dolu geliyor solfasoldan her daim.

Akşam saatlerinde ise yine solfasolun yolcuları sebebiyle ulustan bile durmadan geçiyor otobus tıka basa dolu çünkü.

Bıktım bu ego hatları ile oynayanlardan.

Misafir c27

3 hafta önce - Prş 23 Ksm 2017, 21:51

Bence ego artık kızılay bağlantısız semtler arası hatlar açmalı. Geç bile kalındı aslında bunun için.

Bir kaç önerimi de yazayım;

3xx mamak çankaya
4xx pursaklar mamak
4xx keçiören karapürçek
4xx keçiören mamak
4xx etlik keçiören dikimevi
1xx gölbaşı çankaya
2xx ovacık aydınlıkevler
Gibi gibi.

Tabi burda çankaya dan kastettiğim kızılay değil birlik mahallesi,oran,ayrancı,dikmen.

Bu tarz hatlar başlangıçta günde sabah aksam karşılıklı 2 sefer olarak başlasa bile talep olan hatların sefer sayıları zaman içinde artacaktır.

Hat önerilerini fikir vermesi için yazdım ankara nın kısmen bildiğim yerlerini yazdım diğer kısımları bilenler de önerilerini sıralayabilirler.

ramazan52

3 hafta önce - Prş 23 Ksm 2017, 22:52

Misafir c27 haklı Ankara'nın Ulus Kızılay ekseninden kurtulması gerekiyor

4xxx Çankaya-Dikmen de olabilir bildiğim kadarıyla Çankaya'nın herhangi bir bölgesinden (G.O.P i birlik ,seyran ) gibi bölgelerinden ki buna Ayrancı dahil Dikmen'e tarafına direkt araç yok illa Kızılay'a inilecek oradan tekrar otobüse binilecek mesela Sincan - Çayyyolu-Batıkent te harita düzleminde ir birlerine yakın yerler ama merkez bağlantısız gidilmiyor bununla alakalı bir çok örnek türetilebilir ... bunu yaparlar mı derseniz sanmıyorum

mursel kasap
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 15:21

Bahçeli,emek için bir altarnatifim var.448 iptal olup örnek hareket noktasından hareket eden.452 veya 456 hatlarından biri ulus,opera,sıhhiye,15 temmuz Kızılay milli irade meydanı,demirtepe,maltepe,anadolu,beş evler, bahriye üçok caddesi,Kazakistan caddesi,Bosna hersek caddesi,bahriye Üçok caddesi,Azerbeycan caddesi,taskent caddesi,Akdeniz caddesi,Aşkabat caddesi,muammer Aksoy caddesi,mareşal Fevzi Çakmak,Anıtkabir,maltepe,bakanlıklar güzergahını 220,221 Öho'lar gibi izleyebilir.408 hattına gelirsek az önce subay lojmanları güzergahına alınsın diye mesaj yazmıştım ama fikrim değişti.408 birlik güzergahında kalmalıdır.Fakat pik saatler harici 408' hattına 2009-2010 kısa lions classic'lerden verebilirler.Pik saatlerde ise sadece körüklü connecto vermelidir.408 hattında körüklü man sevdasından vazgecilmeli artık.Man'lar cinnah yokuşunda bayılıyorlar inadına körüklü man veriyorlar 408'e.Birde 408 hattına gün boyu körüklü man vermelerini anlamıyorum.Gelelim 255,411,482 hatlarına gün boyu eski güzergahlarindan devam etmelidir diye düşünüyorum.132,134 hatlarıda söğüt özü metro yerine ulusa uzatilmalıdır.Sokullu için önerime gelirsek.154,155 iptal olup.203 hattı aynı Öho'lar gibi sokullu caddesi güzergahinda ilerleyip, keklik pınarı hareket noktasından u çekmelidir.203 hattı sokullu,keklik pınarı hareket noktasına uzatıldıkdan sonra 203'e ful körüklü connectolar verilmelidir.2 bölge hatları için 1 veya 3.bölgeden 2.Bölgeye connecto geçmelidir.incek hatları içinse 191,192,193,194 hatları ulusa uzatılmalıdır.incek ulus arası ful dolmuşcularin elinde,incek ulus dolmuşcularina inat 191,192,193,194 hatları ulusa uzatılmalıdır.Geçen opera hareket noktası kapatılana dek incek hatları opera kalkisliydi,opera hareket noktasi iptal edildikten sonra incek hatları güven park 15 temmuz Kızılay milli irade meydanı hareket noktasına kısaldı.bu hatların 15 temmuz Kızılay milli irade meydanına kısaltilması iyi olmadı,bu sefer incek ulus dolmuşculari bayram etti ama incek,ulus dolmuşlarina altarnatif olarak dediğim gibi incek ego'lari ulusa uzamalıdır.

Misafir c27

1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 16:22

Mürsel ego genel müdürü olsaydı nasıl olurdu acaba? Karman çorman bir ulaşım ağı mı yoksa verimli kullanışlı bir ağ mı? Bence karman çorman bi şey çıkardı ortaya ankaray güzergahına hat koyma sebebin nedir mürsel, ya da 408 şöyle böyle olsun diyip yok ya vazgeçtim demek filan.

Ego için çözüm belli, herkesi ulus sıhhiye kızılay çizgisine toplamayı bırakmaları gerek, semtlerden semtlere hatlar açılmalı, merkez bypass edilmeli. Böylece merkezdeki sıkışıklık azalır hem trafik rahatlar hem de vatandaş aktarma çilesi çekmeden hızlı ve ucuz şekilde istediği yere ulaşır.

Aklı olan biri keçiorenden ostime gitmek için ring+m4+m1+ring mi yapar yoksa dolmuşa mı atlar ?

sayfa 112
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 111112113114115   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet