Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
izmirli
11 yıl önce - Pzr 19 Oca 2003, 21:18
Ankara Batıkent-Törekent metro inşaatı, bilgiler, öneriler ve fotoğraflar [ANK ]

yeni versiyonu
tesekürler messiah

http://wowturkey.com/tr01/ANKARA-METROSU-NEW-2003-1.jpg

Istanbul metro haritasida yapilmakta    

messiah_haktan

9 yıl önce - Cum 19 Ağu 2005, 12:24

Batikent-Sincan metrosunun insaatina bakmaya gecen sene ve bu sene gitmistim.Gecen sene gittigmde Batikent istasyonunda hic bir sey yoktu.Sadece istasyonun iskeleti vardi.Bu sene (3 hafta önce) ugradigimda bazi duvarlar örülmeye baslamisti.Birde insaatin icine giremedigimden tam göremedim ama isciler oraya masa sandalye filan koyup kendilerine cay ocagi filan yapiyorlardi.Bunu gördükden sonra biraz umutlandim ama yoksa koskocaman bir yil icnde sadece bir kac duvar örebilmisler.

altan_canada
8 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 04:41
Metro Hakkinda Belediyenin Verdigi Cevap

Ankara Buyuk Sehir Belediyesi Bilgi Edinme Birimine sordugum " Sincan Metrosu ne zaman tamamlanacak, insaat calismalari devam ediyor mu, metro vagonlarina iliskin ihale ne zaman yapilacak sorusuna 19 Subat 2006 tarihinde verilen cevap asagida. Ama Mavi Masanin ciddi cevap vermedigine dair gazetelerde sikayetler okumustum.

BATIKENT-SİNCAN METROSU AOÇ ARAZİSİNDEN GEÇEN 1.6 KM'LİK KISMINDA HUKUKİ SÜREÇ DEVAM ETTİĞİNDEN BU KESİM HARİÇ DİGER KESİMLERDE ÇALIŞMA (Istanbul yolu dibindeki arazi olmali)SÜRMEKTEDİR.BU HATLA İLGİLİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ELEKTRİK-MEKANİK İŞLER İHALESİ DE YAPILACAKTIR.SİSTEMİN DEVREYE GİRMESİ 2008'DE PLANLANMAKTADIR. EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Bilgi edinmenizi ve geregini rica ederiz.

Ankara Buyuksehir Belediyesi
Mavi Masa Burosu

AMA GOKCEK 2009 demis Kanal A da hadi hayirlisi

çalışkan
8 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 13:12

Sincan-Batıkent metrosunun Batıkentteki 2. duraktan sonra güzergahı üzerinde bulunan bir sitenin altından geçmesi gerekiyormuş ve bu site sakinleri buna izin vermemiş bunun için Batıkentteki sorun aşılırsa 2008de bitebilir diğer yerlerde böyle bir sorun olduğunu sanmıyorum...

altan_canada
8 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 21:30
METRO

Batikent te SITE ile ilgili hukuki durumu belediye kaybetti ve yeni bir guzergah planladi. Ama bir onceki mesajima dikkatle bakarsaniz EGO nun soruma verdigi cevapta halen AOC arazisi ile ilgili hukuki problemlerin oldugundan bahsediyor. Bu arazide KC insaatin LALE evlerini yaptigi Istanbul youlunun BATIKENT tarafinda kaliyor.

Çağatay1
8 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 02:43

Batıkentin zamanında peşkeş çekildiği şahıslar elbette ki izin vermezler aslında izin verme diye birşey de yok ya, onlar kılıfına uydururlar.Bugün neden beazı çevrelerin bas bas bağırdığının kanıtıdır, kendi menfaatleri için vatanı satmaya çalışanlar var bu ülkede.

Ahmet Gürkan
8 yıl önce - Pts 05 Hzr 2006, 22:33

Benim merak ettiğim; Batıkent - Sincan hattı bittiği zaman Batıkent-Kızılay hattı ile birleştirilip tek hat haline mi gelecek yoksa, aktarma mı yapılacak? yani Batıkent-Kızılay hattı Kızılay-Batıkent-Sincan hattı olacak isim değiştirecek mi?

altan_canada
8 yıl önce - Çrş 07 Hzr 2006, 17:17
Sincan Metrosu Hakkinda Iyi Haber

Hurriyet gazetesinin 06/06/06 tarihli Ankara ekinde 20 Temmuz 2006 tarihinde Sincan Metrosu mekanik ve elektronik ihalesinin yapilacagi ve 600 gunde    tamamlanacagina iliskin haber vardi. Zaman bize herseyi gosterecek.

Hakan ATA

8 yıl önce - Prş 08 Hzr 2006, 17:31

desenize batıkent metrosu 2009'a doğru açılacak 15 km'lik metroyu 8 yılda bitirmek büyük bir marifet...
Keçiören metrosuda 2009'a doğru açılır tahminim

NOT:İ.Melih GÖKÇEK bu metroları bitirerek 2009 yılındaki seçimlerde yine 1.olur

memoli1986
8 yıl önce - Prş 08 Hzr 2006, 17:37

Arkadaşlar bu Batıkent-Sincan metrosunun %70 den fazlası bitirilmedi mi?Eğer bittiyse fazla uzun süreceğini sanmıyorum.Bana göre 1 yıla kadar biter ama Keçiören'i bilemem

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet