Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 284
erendpt

3 ay önce - Çrş 21 Ağu 2019, 15:15

Aselsan İnstagram hesabından alıntıdır...

uesendag
3 ay önce - Çrş 21 Ağu 2019, 18:59

Acaba altyapıda değişiklikler oldu diye Bombardier bu vagonların kullanımına izin vermiyor mu? İnternet sitesinde referans projelerden de kaldırmışlar bu hattı.

Malp06
1 ay önce - Cum 27 Eyl 2019, 08:40

(+)

2. Vagonlara bisikletler için yer yapılmış, kapılarına da bu şekilde işaretlendirilmiş.

hasansarı
1 ay önce - Cum 27 Eyl 2019, 09:11
Metrolarda Bisiklet

Metrolarda bisiklet işi tamam mantıklıda özellikle pik saatlerde milletin durduğu alana bisiklet demiri yapmaları olmamış. Orada durulmuyor. duvara monteli ve portatif birşey olsa ve ihtiyaç anında açılan bir malzeme olsa daha iyi olurdu

Mehmet0660
1 ay önce - Pzr 29 Eyl 2019, 10:17

ostimdem batıkente giderken makas bölgesinde hız 18 km düşüyor yine

Ercanis
1 ay önce - Cmt 19 Ekm 2019, 13:35

Çok iyi bir haber hadi hayırlısı olsun

Tunç D.

1 ay önce - Cmt 19 Ekm 2019, 14:31

Alıntı:

Darısı Bombardier’lerin geri dönmesine.
Yüksek ihtimal Keçiören hattına koyulacaklar, zira sayı olarak tam da bu hatta uygun oldukları için özellikle pik saatte sefer aralığının 90 saniyeye kadar düşürülmesini sağlayabilirler.

erendpt

1 ay önce - Cmt 19 Ekm 2019, 17:49

Alıntı:

Bugün sabah İvedik - Akköprü arası normalden de yavaş , yürüme hızında geçti metro.
Nasıl yenileme yapıyorlarsa artık
Alıntı:
Darısı Bombardier’lerin geri dönmesine.
Yüksek ihtimal Keçiören hattına koyulacaklar, zira sayı olarak tam da bu hatta uygun oldukları için özellikle pik saatte sefer aralığının 90 saniyeye kadar düşürülmesini sağlayabilirler.

Pik saatte 10 dakikada bir metro gelsin istasyona. Tıklım tıklım, balık istifi tertemiz... Ne gerek var Bombardier'a , sinyalizasyona.
Buraya yazıyorum. Ankara Metro işletmesi düzelmez.

Bu arada Kızılay Atatürk Bulvarı metro girişindeki XRAY cihazlarını sonunda çalıştırmayı akıl etmişler. Diğer istasyonlarda durum nasıl bilmiyorum. (sağlam kalabalık vardı... )

uesendag
1 ay önce - Cmt 19 Ekm 2019, 22:47

Bombardierlerin geri döneceğini pek sanmıyorum. Türkiye nin en kaliteli metro vagonlarıydı özleyeceğiz.

mert06mert
1 ay önce - Cmt 19 Ekm 2019, 23:09

Alıntı:
Bugün sabah İvedik - Akköprü arası normalden de yavaş , yürüme hızında geçti metro.
Nasıl yenileme yapıyorlarsa artık

Ters istikametteki ray yenilemesinin ardından da böyle oldu. Hız kademeli olarak yükseltiliyor.
İvedik-Akköprü arası da uzun zamandır beklediğim bir yenilemeydi. Buradaki problem ta Gökçek döneminden kalma. CSR’lerde oek hissedilmese de yavaş geçilen bölgede tren geçisi esnasında kütürtü ve sarsıntı oluyordu. Mavi Masa’ya ısrarla yazmama rağmen yıllardır burası yenilenmemişti, kısmet bugüneymiş.

Bombardier’lere gelirsek de yenilenen vagonu daha önce ya EGO ya ASELSAN paylaşımlarından birinde görmüştüm. Turuncu gri renk düzeni vagon içinde de dışında da gri-açık mavi şeklinde değiştirilmiş. Zaten araç alım ihalesi aynı zamanda eski araçların sinyalizasyon upgrade’lerini kapsıyor diye duymuştum. Bir anda yenilemelerden vazgeçilmez. Muhtemelen Keçiören uzatmasının ardından Bombardier’ler o hatta verileceğinden, Kızılay uzatmasının bitmesine de daha vakit olduğundan belli ki yenilemeler için acele edilmiyor. Ama hizmete alınacaklar yüksek ihtimalle.

sayfa 284
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet