Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 283
Tunç D.

3 ay önce - Sal 06 Ağu 2019, 19:35

Alıntı:
2 gereksiz makas kaldı 1. sici kızılaya girerken sıhhıyeden sonra ve 2. makas batıkente giderken ostimden sonra çünki 2 sininde altarnetifleri var çıkışlarında yine makas var kızılay necetibey arası batıkent batımerkez arası👍

Bence makasların hiçbirisi önemsiz değil.
Her ne kadar yakın olsalar da olası bir arıza, bakım vs. durumlarda hattın işlerliğini önemli derecede artıracaktır bu makaslar.

Hem Kızılay hem de Batıkent’teki makaslarda da bir taraf sonradan eklendiği için o şekilde oldu.

Alıntı:
asıl ivedik akköprü arası değişmeli 👍

Muhtemelen değişen kısım İvedik’ten Akköprü’ye giderken, Plaka atölyesine gelmeden hemen önceki viraj, orada tren oldukça yavaş ve sarsıntılı bir şekilde geçiyordu çünkü.
Hattın son durumunu birisi paylaşabilirse çok daha iyi olacaktır.

Yenimahalle makasını yenileyip, hat içi hızı da 80 km/s’e çıkardıkları zaman eski günlerden bir farkı kalmayacaktır, yeni trenlerle de hatta eskisi gibi hız yapılabilir.
Bu bağlamda özellikle Keçiören ve Çayyolu hatlarında, bu hattın eski zamanlarındakine yakın bir hızla gittiğini söyleyebilirim.

Mehmet0660
3 ay önce - Sal 06 Ağu 2019, 21:45

şuan terenler max. 70km hızla gidiyor eski kanada trenleri gidiyordu 80 km hızla m1 hattı güzel bir bakımdan geçerce osb kızılay 42 dakikaya kadar düşeryani toplamda 65 dakika olur 46 km için iyi bir zaman çünki banliyo hattı 36 km 45 dakikka yeri geliyor 100 km hızı geçiyor ve 80 den aşşağı düşmüyor

uesendag
3 ay önce - Çrş 07 Ağu 2019, 00:20

Bombardier ler ne durumda acaba? Bir gün Macunköy e gidip sormayı bile düşünüyorum. Bu kadar süre ne modifikasyonu yapılıyorsa merak ettim!

trenemre
3 ay önce - Çrş 07 Ağu 2019, 20:59

Aynen keşke biri sorsa tanıdığı orada çalışan falan. Ben şimdi tek gidersem tersleyip gönderirler

uesendag
3 ay önce - Çrş 07 Ağu 2019, 21:47

Alıntı:
Ben şimdi tek gidersem tersleyip gönderirler

Bende ondan çekiniyorum.

mahmut11
3 ay önce - Çrş 07 Ağu 2019, 21:51

bilgi edinme hakkınızı kullanın o halde :

http://cimer.gov.tr

trenemre
3 ay önce - Cum 09 Ağu 2019, 22:12

Daha önce biri sormuş biz de bilmiyoruz demişler yani daha planlanmamış

deniz3 4
3 ay önce - Cum 16 Ağu 2019, 22:31

Kızılaydan kalkan metro kaç dakika içinde milli kütüphane durağına gelir acaba bilginiz var mı ?

Tunç D.

3 ay önce - Cum 16 Ağu 2019, 22:40

Alıntı:
Kızılaydan kalkan metro kaç dakika içinde milli kütüphane durağına gelir acaba bilginiz var mı ?

4-5 dakika en fazla, arada 2 durak var çünkü.

deniz3 4
2 ay önce - Cmt 17 Ağu 2019, 07:50

Çok teşekkürler.

sayfa 283
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet