Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 248
Tunç D.
4 ay önce - Prş 19 Tem 2018, 00:29

Alıntı:
ilk makas bölgelerinden başyalıp peyder peyder yenilenmeli 22 yıllık hat eskidihat

Makasların yenilenmesi konusuna katılıyorum,zira sene 2018 ahşap travers mi kaldı acaba ? Zamanında ses çıkmaması için ahşap travers koyuluyordu ancak ahşap malzemenin çabuk bozulması nedeniyle artık tercih edilmiyor.

Makasların yenilenmesi aslında 1 gecelik iş,hattı kapatmayı bırak tek hattan bile işletmeye gerek yok ancak bir süre trenlerin yenilenen makasın üzerinden 10-15 km gibi hızlarla geçmesi gerekecektir,bununla beraber emin olun bizimkiler onu da beceremez ellerine yüzlerine bulaştırırlar,hattın üstyapısını yapan yabancı menşeili firmayı bulup onlara yaptırmak lazım.

jan84
4 ay önce - Prş 19 Tem 2018, 14:10

kızılay aktarması kalkacak mı? böyle bir çalışma var mı? bir arkadaş bahsetmişti bilgisi olan var mıdır?

Misafir 9a6

4 ay önce - Prş 19 Tem 2018, 23:52

Biraz atıp tutmuşsunuz bana kalırsa. Yenimahalle makasından geçerken yavaşlamasının nedeni tahta travers... Hatta hatırlayan hatırlar trenler eskiden ordan 20 km/h ilze geçti bir ara. Sonradan hızlandırdırlar biraz daha...Ayrıca Yenimahalle makasının olduğu zemin beton. Sadece üstüne taşlar var. Dikkatli bakarsanız görürsünüz...

Misafir 0b5

4 ay önce - Cmt 21 Tem 2018, 00:24

Neden bombardıman metrolar çalışmıyor bilen varmı

Emir GÖKER

4 ay önce - Cmt 21 Tem 2018, 07:43

Alıntı:

Bombardierler az sayıda olduğu için Csr'leri çalıştırıyorlar. Ya da farklı bir nedenden dolayı bombardierler çalışmıyor.

famat
4 ay önce - Cmt 21 Tem 2018, 08:57

Nihayetinde M1-M3 aktarmasız ulaşımı sağlandı. Bu aşamadan sonra yapılacak en önemli hamle ring hatlarının yeniden düzenlenmesidir. Batıkent içi çalışan ringler doğrudan en yakın metro durağına bağlanmalı. Eryaman da şu an çalışab ringlerin sefer sıklığı artmalı ve mutlaka 541 güzergahında çalışan yani Devlet Mahallesi metro - 1.TBMM caddesi - Eryaman 1-2 Metro şeklinde ve çok sık çalışan bir hat kurulmalı. Bunun yanı sıra Fatih, GOP ve Törekent ten de en yakın metroya ring seferleri başlatılmalı. Başka bir önemli nokta ise Ayaş Yolunun karşısı (Sincan, Elvankent ve Etimesgut) ile M3 arasında özellikle pik saatlerde oldukça sık çalışacak ring hatları oluşturmalı. Hatta bu hatlar Başkentray ile de entegre olabilir. Mesela Polatlı 2. Cadde - Sincan Başkentray - Fatih Metro gibi hatlar son derece işlevsel olacaktır

fehkar
4 ay önce - Cmt 21 Tem 2018, 14:28

Alıntı:

Bombardiyer araçlar CSR araçlarla birlikte otomatik çalışabilmesi için üzerlerinde değişiklikler yapılması lazım olduğunu sanıyorum.

koray006
4 ay önce - Cmt 21 Tem 2018, 16:17

Batıkent aktarmasının kalkması çok güzel olmuş. Kızılay ne durumda? Orada aktarma devam ediyormu???

Emir GÖKER

4 ay önce - Cmt 21 Tem 2018, 16:20

Alıntı:
Batıkent aktarmasının kalkması çok güzel olmuş. Kızılay ne durumda? Orada aktarma devam ediyormu??? 

Devam ediyor.

mursel kasap
4 ay önce - Pts 23 Tem 2018, 22:01

Bugün Mesa Durağından Trene bindim.Batıkent istasyonuna geldiğimizde teknik arza yüzünden 20 dakika bekledik.Batıkent İstasyonunda sayın yolcularımız teknik bir arza yüzünden seferlerimiz gecikmeli olucaktır Anlayışınız için teşekkürler diye arka arkaya anons çekildi.20 Dakikanın sonunda vagondan inip vatmanın oraya gittim Vatmana Ne zaman kalkacağını soracaktım ki.Tesadüf ben vatmanın yanına gider gitmez kapılar kapandı ve hareket geçtik.Öncelikle Bombardier setlerin kaldırılması iyi olmadı,20 yıldır sapa sağlam sorunsuz işleyen setleri kaldırdılar.Şimdilerde Çin Setleri ile Batıkent,kızılay arasını eski setlerden daha geç alıyoruz.Ostim Macunköy arası yavaş ilerledi bombardier döneminde ostim,Macunköy arası hızlı gittiğimizi bilirim.Yazık oldu Bombardierlere çok severdim. :(Bu arada kızılay aktarmasının ne zaman kaldırılacağı belli değilmiş.Bombardier vagonlar ise geri gelirmi bilemeyiz gibi cevap aldım Ankara metrosu daire başkanlığından.

sayfa 248
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet