Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 214
Tunç D.
1 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 20:12

Alıntı:
Kapanan Motor durağı hariç)

Benim bildiğim Motor durağı kapanmadı. Aslında Marşandiz kapandı,ancak Motor durağı biraz batıya alınıp Marşandiz durağı ile birleşti ve adı Marşandiz oldu. Şu anki Marşandiz durağının yeri daha ziyade Motor’a yakın.

mursel kasap
3 hafta önce - Prş 28 Arl 2017, 20:51

Ankara metrolarında çalınan müziklere yolcular tarafından rahatsız edilmiyecek şekilde müzik yapmaları kararı alınmış.Geçen bindiğim çayyolu metrosunda müzik çalan gençler önce yolculardan izin aldı rahatsız olan varmı diye kimsede ses çıkartmayınca gitar,ut çalıp müzik yapmaya başladılar.Ümitköyden bilkente kadar başımızı şişirdiler müzik bittikten sonra herkes alkış yapıp bravo çekti.Metrodan inerkende yardım ederseniz seviniriz deyip yolculardan para topladılar.Ben 1 kuruş dahi vermedim bu dilencilere metroda müzik çalmakmış düpe düz müzik yapma bahanesiyle dilencilik yapıyorlar.İlk bu müzik olayı M1 de başladı sonra M2,M3,M4 hatlarına kadar çıktı.Ne hikmetse ankarayda müzik çalana rastlamadım.

fastornado
3 hafta önce - Prş 28 Arl 2017, 21:12

İstanbulda belediye bu muzik yapacakları kaydediyor ve bir boyun kartı veriyor. Boylece bu kartlara vapura binip muzik yapıyorlar. Fakat tek tek gezmiyorlar. İsteyen gidip para verebiliyor. Ankara her alanda 10 yıl geride olduğu gibi bu alanda da oyle. Hiçbir şey sistemli değil.

Misafir 5f5

3 hafta önce - Cum 29 Arl 2017, 00:10

****Ne hikmetse ankarayda müzik çalana rastlamadım. ****

Ankaray'ı yoğun olarak öğrenci kullanır ve onlardan da para çıkmaz

Misafir 9b0

3 hafta önce - Cum 29 Arl 2017, 20:47

Ayrıca Ankaray durakları birbirine çok yakın. Ama ben Keçiören metrosunda rastlamadım.

Mehmet0660
3 hafta önce - Cum 29 Arl 2017, 21:43

Ben şahsen rahatsız olurum orası 25 dak. Lık pavyon taverna olamaz baktım susmuyo yolcu acil e basarım güvenlik alır akşama kadar xaten davul gibi kafamız şişiyor işte birte at hırsızı tiplerin çalgı çalmaları çekilmez kılar genelde batıkentten biniyorlar

Misafir 9b1

3 hafta önce - Cum 29 Arl 2017, 22:13

Ulustan da biniliyor bazen.

engin_ank
3 hafta önce - Pts 01 Oca 2018, 17:56

Alıntı:
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Esenboğa Havalimanı’nına gidecek olan Keçiören Metrosu’nun, Çubuk’a kadar uzatılmasının gündemde olduğunu söyledi. ATO Başkanı Gürsel Baran’ın, Siteler’i de içine alacak bir metro hattı talebine Bakan Arslan, “Siteler’i de bağlayacak bir raylı sistem olabilir mi? Her iki projeyi de çalışıyoruz ama burada bir önceliklendirme yapmamız lazım” diye yanıt verdi.

Keçiören Metrosu’nun Kuyubaşı’ndan Havalimanı’na, oradan da Çubuk’a uzatılmasının gündemde olduğunu belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ayrıca Siteler’i de bağlayacak bir raylı sistem projesi üzerine çalıştıklarını söyledi.
Ankara Ticaret Odası’nı(ATO) ziyaret eden Bakan Ahmet Arslan, ATO Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinin sorunlarını ve taleplerini dinledi. Ankara’nın ulaşımını rahatlatan Keçiören Metrosu’ndan dolayı Bakan Arslan’a teşekkür eden ATO Başkanı Gürsel Baran, “Siteler bölgesini de içine alacak havaalanı metrosu çok önemli. Bununla ilgili beklentilerimiz olduğunu ifade etmek isterim” dedi.

İKİ PROJEYİ DE ÇALIŞIYORUZ

Ankara’daki metro çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Bakan Arslan ise “Keçiören Metrosu hizmete açıldı. Şimdi AKM’yi Gar üzerinden Kızılay’a uzatacak ihaleyi yaptık. İş fiilen başladı” dedi.
Metronun Keçiören Kuyubaşı’ndan Esenboğa Havalimanı’na, oradan da Çubuk’a uzatılmasının gündemde olduğunu belirten Bakan Arslan, “İhtiyacı görecek şekilde projeyi yeniden revize edelim dedik. Bunun yanında bir şey daha gündeme geldi. Siteler’i de bağlayacak bir raylı sistem olabilir mi? Her iki projeyi de çalışıyoruz ama burada bir önceliklendirme yapmamız lazım” diye konuştu. Bakan Arslan, birkaç alternatif üzerinde çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

http://www.hurriyet.com.tr/esenboga-metrosunda-ik ...e-40695603

Misafir 1c7

3 hafta önce - Pts 01 Oca 2018, 18:16

O kadar acil yapılacak yer var metro nereye yapılıyor. Ankara halkı neder bu duruma diyen yok.
Yekilileri birileri yanıltıyor. Gökçek projeleri tüm hızıyla devam ediyor.

Tunç D.
3 hafta önce - Pts 01 Oca 2018, 19:01

Alıntı:

O kadar acil yapılacak yer var metro nereye yapılıyor. Ankara halkı neder bu duruma diyen yok.
Yekilileri birileri yanıltıyor. Gökçek projeleri tüm hızıyla devam ediyor.

Şu an bence en acil metro yapılması gereken yerlerden biri Esenboğa Havalimanı,80 milyonluk bir ülkenin 6 milyon nüfuslu başkentinin havalimanına raylı sistem olmaması başlı başına bir skandal bence.
Bu hat bence bu şehrin prestijini yükseltmekle kalmayıp ülkenin de prestijini yükseltecektir.

sayfa 214
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet