Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
erkan
12 yıl önce - Sal 28 Şub 2006, 21:18

mevcut inşaatların tamamlanması öncelikli. ancak gölbaşı ankarada ferahlayabileceğimiz nadir mekanlardan biri. neden gölbaşı için bir metro hattı düşünmezler ki? suya olan hasretimizi gençlik parkında ki yapay gölde mi!?! dindirmemizi bekliyorlar?

giray
12 yıl önce - Prş 16 Mar 2006, 12:40

Alıntı:
ANKARAY VE METRONUN İŞLETMESİ ÖZELLEŞTİRİLİYOR
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ'NDE,  KIZILAY-BATIKENT METROSU İLE DİKİMEVİ-AŞTİ ANKARAY TOPLU TAŞIMA SİSTEMLERİNİN İŞLETMESİNİN, ''ÇAĞA UYGUN YENİLİKLERLE DİZAYN'' EDİLMESİ KOŞULUYLA ÖZELLEŞTİRİLMESİNE KARAR VERİLDİ.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Kızılay-Batıkent metrosu ile Dikimevi-AŞTİ Ankaray Toplu Taşıma sistemlerinin işletmesinin, ''çağa uygun yeniliklerle dizayn edilmesi koşuluyla'' özelleştirilmesine karar verildi.
  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Hukuk ve Tarifeler Komisyonu'nun ''Batıkent-Sincan, Kızılay-Çayyolu, Keçiören-Tandoğan metro hatlarında idare tarafından yaptırılan işler haricinde kalan işler ile Kızılay-Batıkent metrosu ve Dikimevi-AŞTİ Ankaray raylı sistemlerinin işletilmesine'' ilişkin raporu görüşüldü.
  Raporda, komisyonca yapılan incelemeler sonucunda altyapı
çalışmaları süren Batıkent-Sincan, Kızılay-Çayyolu, Keçiören-Tandoğan
metro hatlarında idare tarafından yaptırılan işler haricinde kalan
elektrik, elektronik, sinyalizasyon, haberleşme, güvenlik, ücret
toplama, mekanik sistem, teçhizat, tesisata ilişkin tüm hizmetlerin
yapımı ve sistemin çalıştırılması için gerekli diğer imalat ve inşaat
işlerinin yapımı, vagonların, yardımcı araçların ve bunlara ait yedek
parçaların şartnameye uygun olarak temin, tesisi ile yürüyen merdiven
ve asansörlerin yapımı işlerinin imtiyaz sözleşmesi metodu ile ihale
edilebileceği ifade edildi.
  Kızılay-Batıkent metrosu ile Dikimevi-AŞTİ Ankaray raylı
sistemlerinin durumlarının da ele alındığı komisyon raporunda, şunlar
kaydedildi:
  ''Halen faaliyetini sürdürmekte olan Kızılay-Batıkent metrosu ile
Dikimevi-AŞTİ Ankaray raylı toplu taşıma sisteminin çağa uygun
yeniliklerle dizayn edilmek koşuluyla işletilmesi işinin, 5393 sayılı
yasanın 15/f, 15/3 ve 18/j maddeleri ahkamınca ilgili idari ve yargı
kuruluşlarından gerekli izinler alınmak suretiyle imtiyaz sözleşmesi
metodu ile belli isteklilerden kapalı teklif alınarak neticelendirilmesine, işletme süresinde kanuni sınırların aşılmaması kaydıyla yapılan şartnamenin Büyükşehir Belediye Encümeni'nde hazırlanmasına, imtiyaz sözleşmesi yapmak üzere Büyükşehir Belediye Encümeni'nin görevli ve yetkili kılınması komisyonumuzca uygun görülmüştür.''
  Toplantıda, Başkan Gökçek, bu maddenin görüşmelerde öne alınmasını talep etti. Bunun üzerine 121. sırada görüşülecek olan madde, 25. sırada ele alındı.  
  Daha sonra Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin onayına sunulan
rapor, bazı meclis üyelerinin görüş belirtmesinin ardından oy
çokluğuyla kabul edildi.

Ulaştınız
12 yıl önce - Pzr 26 Mar 2006, 23:04

T.B.M.M. den Yıldız tarafına giden Monoray hattı projesi hakkında bilgisi olan varmı
Bildiğim kadarıyla istasyonları 1 - T.B.M.M. , 2 - Kuğulu Park , 3 - Atakule , 4 - Yıldız , 5 - Yıldız Polis Karakolu , 6 - Eski Milletvekili Lojmanları

Ulaştınız
12 yıl önce - Pzr 26 Mar 2006, 23:18

Ayrıca İ nokta Melih Gökçek aldığı vergiler yetmiyormuş gibi yoldaki 3-5 çukuru asfaltladı diye mahallede ki tüm evlere "15 ytl asfalt parası ödeyiniz" diye kağıt yolluyor
acaba Keçiörende yada Pursaklarda böyle bir şey var mı ?(bu olay Çayyolu Ahmet Taner Kışlalı Mahallesinde geçmiştir)

Kutlu Singil

12 yıl önce - Pzr 26 Mar 2006, 23:22

Alıntı:
T.B.M.M. den Yıldız tarafına giden Monoray hattı projesi hakkında bilgisi olan varmı
Bildiğim kadarıyla istasyonları 1 - T.B.M.M. , 2 - Kuğulu Park , 3 - Atakule , 4 - Yıldız , 5 - Yıldız Polis Karakolu , 6 - Eski Milletvekili Lojmanları

bende ilk defa duydum bunu... var mi boyle bisey?
varsa nasil olacak? yer yok...

umut88
12 yıl önce - Pts 10 Nis 2006, 23:42

İ. Melih Gökçek'i asla desteklemem
Kendime göre nedenlerim var
Birincisi ne olursa olsun siyasi olarak desteklemem
İkincisi mesela İzmir'de en az 3 yılda bir yeni otobüs alınır. Burada ise 7 yılda bir!!! Ayrıca sırf para yedirmek amacıyla saçmasapan projeleri var.(Ankara'nın simgesini değiştirmek, Çayyolu'ndaki bir bulvarın adını BANGABADHU ŞEYH MUCİBURRAHMAN BULVARI, Bahçelievler ve Emek'teki cadde isimlerini Taşkent, Aşkabat, Bişkek... yapması, Ankara girişlerine Mevlana Kapısı(!), Fatih Sultan Mehmet heykeli ve tepesine uçak düşmüş otel dikmek vs...)
Neyse metro'ya gelelim...
Seçim zamanında alelacele alınan kredilerle 2-3 tünel açmak metro yapmak değildir...
Ayrıca zaten Ankaray'ı bugün bile kullanmak mümkün değilken yeni metroları da buraya bağlamak son derece saçma...

Ekin Gerger

12 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 00:50

Melih Gökçek'i ben de sevmem, ama sadece bir insanı kötüleyebilmek adına mesaj yazmanız çok anlamsız olmuş...

Ankara'nın metro projelerinin ilerleme hızı yeterli gibi görünüyor. en azından İstanbul'a göre çok daha hızlı. Çayyolu metrosu bir dönem çok yavaşladı çünkü Söğütözü'deki aktarma istasyonu aynı zamanda bir alışveriş ve kongre merkezi olacak ve inşaatı tüm metronun inşaatı açısından bir darboğaz oluşturdu. sanırım tüneller de tam bitmedi. fakat ilerlemeler gözle görülür şekilde devam ediyor. bildiğim kadarıyla diğer metro projeleri de hızla ilerliyor ve hepsi bittiğinde Ankara'nın boyutuna oranla gelişmiş bir metro ağı olacak. tek problem havaalanı bağlantısının eksik olması ve banliyö hatlarının modernizasyonunun sadece trenleri yenileyerek yapılacak olması. İstanbul ve İzmir'de banliyö hatları metroya modernize edildi ve havaalanları İstanbul'da sisteme bağlı, İzmir'de Aliağa metrosuyla bağlanacak. Ankara'nın raylı sistemindeki göze çarpan eksikler şimdilik sadece bunlar...

sokak isimleriyle ilgili neyi problem ettiğinizi anlayamadım. sanırım bir konuda bilgisizliğinizden kaynaklanıyor: birçok ülke başkentlerinde başka ülkelerin başlıca şehirlerinin ve liderlerinin isimlerini kullanırlar. bu bir jesttir ve konsolosluklar yakınlarında sıkça görülür. bütün Avrupa ve Amerika ülkelerine yapılan jestin Türk ve Arap ülkelerine yapılmaması için bir sebep göremiyorum....

Ankaray'ın kullanılmadığıyla ilgili bilgi yanlış. Ankaray hattı yaygın kullanılan işlek bir hat olmakla birlikte diğer metro hatlarıyla entegrasyonu sayesinde otogarı Ankara'nın tümüne bağlayacak. belki ağır metro yapılmalıydı diyebilirsiniz, ileride üzerine binen yükü kaldıramayabilir...

Ankara'da düzgün yapılmayan çok şey var ama sanırım siz sadece belediye başkanına giydirmek istediniz.

umut88
12 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 16:49

Ankaray yoğunluktan dolayı kullanılamıyor ben onu kastetmiştim  
Sokak ve cadde isimleri konusunda sadece devlet büyüklerinin isimlerinden bahsetmiyorum, mesela Hafız Sokak, Hacı Sokak gibi sokak adları da var.

Mehmet Kasım
12 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 17:12
SİYASET

Melih Gökçek Ankaranın ulaşımını halletmiş arkadaşlar.Sistemin ana omurgasını oturtmuş.İstanbullu olarak kıskanıyorum.Hemen hemen Ankara'nın en önemli merkezlerine metroyla rahatça ulaşabiliyorsnuz.Ve ileride sanırım Sincan'a kadar gidecek metro.

Melih Gökçek ise bana bazı şeyleri hatıratıyor İstanbul'dan baktığımda :

ADAM BÜTÜN RAKİPLERİNİ YIKTI ABİ. EZDİ MAHVETTİ.

Karşısına kimi çıkardılarsa hepsini yendi.

İster sevelim ister sevmeyelim adam rakipsiz.

umut88
12 yıl önce - Sal 11 Nis 2006, 21:26

bütün metro hatları yapıldığında (ki ben hepsinin tamamlanacağına inanmıyorum) o sistem çökecek insanlar yoğunluktan dolayı ankaray'a binemeyecek merak etmeyin  

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet