Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara-Ankaray Hafif Raylı Sistemi
« önceki   1234 ... 878889   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
ersindonmez

10 yıl önce - Çrş 05 Eyl 2007, 10:11

Dün Ankara da idim ve metroyu çok beğendim çok güzel çalışıyor ama aynı şeyi Ankaray için söyleyemeyeceğim ne yazık ki Çünkü  Kurtuluş istasyonuna yanaşırken tren durmadan ayağa kalktığım için nerdeyse düşüyordum.Bana göre bu vagonların fren sistemlerinde sorunlar var yada bana acemi makinist denk geldi

Can B
10 yıl önce - Pzr 23 Eyl 2007, 00:33

(+)

(+)

(+)

cann
10 yıl önce - Pts 08 Ekm 2007, 16:59

Ankaraydaki sert duruşlar ve kalkışlar aracın ani hızlanmasından olsa gerek. Bende çok dikkat ettim buna araç bir anda hızlanıyor zaten hafif motor gürültüsünden de anlamak mümkün. Ama bence Ankaradaki metro sistemi çok farklı harbi metro diyebiliriz. Çünkü diğer şehirlerde metro dedikleri sistemler resmen buradaki banliyö tren hattına benziyor. Bi kere metroyu metro yapan tünelde yada havai hatta gidip karayolunu kesinlikle kesmemesi özelliğidir. Ama görüyorumki Türkiyede Ankaradaki sistem hariç tüm şehirlerde metro neredeyse karayoluna paralel gidiyor.

onurnazliaka
10 yıl önce - Cum 07 Arl 2007, 22:06

Ankaray Metro'Ya göre daha basit bir sistemdir.Bir kere Metro ağır raylı,Ankaray hafif rayldır.Ve gelecekte yapılması öngörülen Etlik Metrosu ve Siteler bağlantısı Ankaray'IN yolcu yükünü ağırlaştıracaktır.Bu nedenler kara kara düşünüyorum.25.000 yolcu/yön kapasiteli Ankaray acaba ihtiyaca nasıl cevap verecek?Keşke buraya ağır raylı sistem yapılsaydı...

ünsal_91

9 yıl önce - Pts 07 Oca 2008, 20:11

Ankara'nın artan ulaşım talebini karşılamak amacıyla yapımına 7 Nisan 1992 tarihinde başlanan hafif raylı sistem taşıtı Ankaray, 30 Ağustos 1996 tarihinde tamamlanarak AŞTİ-Dikimevi güzergahında hizmete açıldı.

KAZIM HASIRCI

9 yıl önce - Cum 23 May 2008, 00:45

(+)

Doğru başlığa konulmasına yardımcı olan site denetçisi Selahatin Bey'e teşekkür ederim.

fatihahitaf
9 yıl önce - Cum 23 May 2008, 01:25

Mamakta yaşıyorum ve buradan şehre ulaşım biraz problemli, üstelik bir de Mamak Kentsel Dönüşümü yapılacak, 50.000 konut inşaa edilecek, nerden baksanız koca bir ilçe nüfusu kadar yeniden yapılanacak... Dikimevi'nden sonra metro daha fazla uzatılmaz mı? Şehitlik, Saime kadın, Hatip Çayı, Mamak (çarşı), Bağderesi, Derbent, Üreğil, Köstence, Kayaş'a kadar uzatılamaz mı?

gerçekten Mamak'ın pek çok alanda ihmal edildiğini düşünüyorum, bunların başında ise ulaşım geliyor

Ahmet Gürkan
9 yıl önce - Cum 23 May 2008, 12:47

bahsettiğiniz yerlere banliyö treni gitmiyor mu? Başkentray projesi tamamlanırsa mamak-kayaş bölgesi metro standartında bir banliyö hattına kavuşmuş olacak zaten.

Celal Eray
9 yıl önce - Pzr 06 Tem 2008, 18:53

[ Fotoğraf yükleme kurallarına uygun olmayan fotoğraflar silindi. Atilla Dündar - Pzr 06 Tem 2008 18:46 ]

Serdar_0624
9 yıl önce - Pts 07 Tem 2008, 10:01

Epey gürültülü çalıştığı muhakkak. Ben küçük çocukların sesten ürktüğüne ve ağladığına şahit oldum çok zaman.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 878889   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet