Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara metrosu: A1 AŞTİ-Dikimevi hattı (Ankaray) [ANK]
« önceki   123 ... 141142143144   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 142
mursel kasap
4 ay önce - Cmt 11 Eyl 2021, 15:28

Ankarayın söğütözü yerine gölbaşı uzatılmasına başlanmalı.Gölbaşı halkınında raylı sistem görmeye hakkı var.Söğütözü önünden hali hazırda sincan,çayyolu dolmuşları geçiyor.Söğütözünden aştiye veya tersi yürümek istemiyen sincan,çayyolu dolmuşlarını kullanabilir.1 duraklık söğütözü uzatma planı hataydı asıl önemli olan bu hattı gölbaşına uzatmaları olmalıdır.

brs1993
2 ay önce - Pts 08 Ksm 2021, 21:49

Doğru söyledin Gölbaşına kadar gitse çok güzel olur

mursel kasap
2 ay önce - Sal 09 Ksm 2021, 20:49

Eksi veren arkadaş bu bahsettiğimin nesi yanlış çok biliyorsan kendi doğru düşünceni söyle.Neymiş yanlış olan gölbaşına uzatılmasını istemem mi ayıp size.

ysuf2011

2 ay önce - Sal 09 Ksm 2021, 22:13

O eksi puan şahsiyet Sanki Ankarayın ray döşeme sondaj vb şeylerin parası kendi cebinden mi çıkıyor ki olmaz diyorsun Artı puan ekledim de kapattırdım

reqoda
2 ay önce - Sal 09 Ksm 2021, 22:17

Ankaray'ın Gölbaşı'ya uzatılmasındansa Gölbaşı'ya sıfırdan bir raylı sistem projesi olması daha mantıklı olur. Ankaray zaten kapasitesi çok yüksek olmayan bir işletme. Nato Yolu uzatmasını kaldırıp kaldırmayacağı şüpheli iken öbür taraftan Gölbaşı'ya uzatılması facia olur.

uesendag
2 ay önce - Çrş 10 Ksm 2021, 01:37

Çiğdem mahallesine uzatma düşüncesi var ama Ankaray için Gölbaşı biraz zor. Gölbaşı için M2 hattından Milli Kütüphane - Söğütözü arasından makas ile bulvar üzerinden bir hat yapılsa daha iyi olur.

hamzza06
2 ay önce - Çrş 10 Ksm 2021, 22:27

Keşke Ankaraya ihale kapsamında peron uzatması eklenseydi ve 6 lı vagonlar halinde çalışabilseydi. O zaman istediğimiz kadar uzatabilirdik. Şimdi yeni vagonlar alınınca bir daha peron uzatması mümkün olmayacak gibi duruyor. Bu haliyle Mamak uzatmasından sonra yoğun saatlerde problem olacak gibi duruyor.

devrimci06
2 ay önce - Pzr 14 Ksm 2021, 15:10

ANKARAY Hafif Raylı Sistem hattı Cebeci'den Natoyolu'na uzayacak. Dolayısıyla hattın inşaatı ne durumda? Otogar'dan da Söğütözü'ne uzayacak mı? Saygılarımla!

onurnazliaka
1 ay önce - Çrş 01 Arl 2021, 09:10

Dün akşam Ankaray'ın hâli fotoğraflardaki gibiydi. Teknik bir arızadan dolayı seferlerin gecikmeli olarak yapıldığı bildirildi. Normalde en geç 4 dakikada bir gelmesi gereken trenler 7-8 dakikada bir geldi ve bazı duraklarda da fazladan bekleme yaptı. Sıkıntının nedenini anlamasam da manzara hiç iç açıcı değildi. Yağmur var diye Kızılay'dan Kurtuluş'a yürümedim, 2 durak için Ankaray'a bindim ama süre olarak hiçbir kârım olmadı maalesef.

uesendag
1 ay önce - Çrş 01 Arl 2021, 09:23

Alıntı:
ihale kapsamında peron uzatması eklenseydi

Daha projesi hazırlanıyor. Büyük ihtimal peron uzatması olur. Natoyolundan eski kısıma (Kızılay-Aşti arası) gidecek yolcu illaki olur. O nedenle yukarıdaki durum olmasın diye yapılır diye tahmin ediyorum.

Yukarıdaki resimlerle mavi masaya bir başvuru atarsanız iyi olur. Yukarıdaki olayı aynen bende Beşevlerde yaşamıştım. 3. Trene zor binmiştim.

sayfa 142
« önceki   123 ... 141142143144   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet