Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara metrosu: A1 AŞTİ-Dikimevi hattı (Ankaray) [ANK]
« önceki   123 ... 140141142   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 141
ANKARA METRO
3 ay önce - Prş 24 Hzr 2021, 09:35

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Ankaray hafif metrosu Aşti istasyonu geçen yıl çekmiştim

emre yildiz

1 ay önce - Cum 27 Ağu 2021, 23:39

AŞTİ ile Ankaray istasyonu arasına şemsiye dekoru yapılmış, ortam renklenmiş;

(+)

Kaynak;Twitter

onurnazliaka
1 ay önce - Cmt 28 Ağu 2021, 15:28

Üzerine yağmur yağmayacağı için iyi bir dekor olacaktır. Son yıllarda moda olan bu tasarım pek çok ilde açık havada uygulanıyor ancak başta yağmur olmak üzere dış etkenler şemsiyeleri aşındırıyor. Üzeri camla kaplı bu ortamda şemsiyeler korunduğu için herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını düşünüyorum.

emrenmert

1 ay önce - Cmt 28 Ağu 2021, 15:57

Ankaray tarihçesi:
1990 // Ankaray'ın projeleri hazırlandı.
7 Nisan 1992 // Ankaray'ın Dikimevi-AŞTİ kısmının temeli atıldı.
30 Ağustos 1996 // Ankaray'ın Dikimevi-AŞTi kısmında seferler başladı.
2014 // Ankaray'ın batı yönünde AŞTİ'den ODTÜ'ye uzatılacağı ve bu uzatma işinin taslak aşamasında olduğu açıklandı.
6 Haziran 2020 // Ankaray'ın doğu yönünde Dikimevi'nden Nata Vega'ya kadar uzatılması için proje ihalesi gerçekleştirildi. İhaleyi İSTANBUL METRO AŞ aldı.

ysuf2011

1 ay önce - Cmt 28 Ağu 2021, 18:31

Söğütözü uzatması ne oldu

onurnazliaka
1 ay önce - Cmt 28 Ağu 2021, 19:16

Alıntı:

Yalan oldu.

Bu uzatma çok büyük bir olasılıkla Ege Mahallesi uzatmasıyla birlikte açılacak. 7 yıldır bekleniyor, bir 7 yıl daha beklenilir. Geçmiş yönetimler ve mevcut yönetimler bu konuda ciddi ölçüde kusurlu. Eskişehir Yolu yönünden gelip Aşti'ye ulaşmak isteyenler için 800 metrelik çile çektirmenin sorumluluğu hepsinin üzerinde.

uesendag
1 ay önce - Cmt 28 Ağu 2021, 19:34

Alıntı:

Sinyalizasyon sisteminin eski olması ile ilgili bir problemi var diye biliyorum. Tahminim yeni kısımın sinyalizasyonu yapılırsa eski kısmın sinyalizasyonu değişeceğinden burası da o zamana açılır.

Ankarayın 1990 dan önce de hazırlıkları vardı. Uygulamaya konmamış nedenini bilmiyorum.

Nezih90
1 ay önce - Cmt 28 Ağu 2021, 19:59

Sinyalizasyon değişmesi gerekiyor ondan açılamadı. Yani 800m olabilir uzatma ama bütün hattın sisteminin değişmesi gerekiyormuş. Ve tabiikide araçları buna uyarlamak gerekiyor. Mamak uzatması ile birlikte ihale ediliyor diye düşünüyorum. Geçen gün Mansur Aralıkta projenin bitmesini planlıyoruz dedi. Ama ondan sonra Ulaştırma bakanlığından onay alınması ve onun ardından Cumhurbaşkanlığından kredi onayı alınması gerekiyor. Nerden baksanız en az bi 1.5 yılı var.

emrenmert

1 ay önce - Cmt 28 Ağu 2021, 20:16

Alıntı:
Ankarayın 1990 dan önce de hazırlıkları vardı. Uygulamaya konmamış nedenini bilmiyorum.

1970'lerden itibaren Ankara için tramvay düşünceleri vardı. 1980'lerde yaklaşık olarak bugün Ankaray dediğimiz hatta yakın bir hat önerildi. Son olarak Murat Karayalçın döneminde güzergahı kesinleştirilip hafif metro olarak temeli atıldı.

onurnazliaka
1 ay önce - Pts 30 Ağu 2021, 14:34

Alıntı:
ANKARAY HAFİF RAYLI İŞLETİM SİSTEMİ 25 YIL ÖNCE BUGÜN HİZMETE AÇILDI

https://www.ego.gov.tr/tr/haber/5746/ankaray-hafi ...ete-acildi

İlgili bağlantıda Ankaray'ın inşaatına ilişkin ayrıntılı ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflara yer verilmiş. İncelemenizi öneririm.

sayfa 141
« önceki   123 ... 140141142   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet