Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara metrosu: A1 AŞTİ-Dikimevi hattı (Ankaray) [ANK]
« önceki   123 ... 136137138 ... 148149150   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 137
erendpt

1 yıl önce - Pts 16 Ksm 2020, 00:42

Alıntı:
Ankaray'da buraj çalışması başlamış, umarım yapilan çalışmalar ile sarsıntılar biraz giderilir, zira pek konforlu sayımaz Ankaray yolculukları...

20 seneden yaşlı ve bu zamana kadar da doğru dürüst bakım yapılmadığını düşünürsek , yine iyiydi bence. Bundan sonra sinyalizasyonun yenilenmesi , hattın uzatılması , vagonların modernize edilmesi gibi uygulamaların olacağını da düşünürsek , ankaray daha da konforlu olacaktır.

serkanben
1 yıl önce - Pts 16 Ksm 2020, 12:47

Buraj sonrası bu hatta konfor baya artacaktır. Bilen varsa paylaşabilir mi? Ben en son en zaman buraj yapıldığını bilmiyorum. Hiç yapılmamış olsa şaşırmam.

Mert Koçakoğlu
1 yıl önce - Pts 16 Ksm 2020, 13:01

Sarsıntıların yanı sıra rahatsiz edici seslerin de giderilmesini istiyorum. Vagonda eğer müzik dinlersen aşırı sesten dinleyemiyorsun veya zor dinliyorsun.

Umarım bu aşırı gürültülü sesler azalır veya yok olur.

Bir de eskimiş Ankaray vagonlarının acilen yenileriyle değiştirilmesi gerekir.

uesendag
1 yıl önce - Pts 16 Ksm 2020, 13:23

Eski vagonlar yine devam edecek. İyi bir yalıtım revizyonu yapılsa iyi olur. Bir de aydınlatmaları Led yapılsa daha iyi olacak.

Bombardierleri beğenmiyorlar ama ne Bredalar, ne de Csr ler sessizlik ve konfor konusunda eline su dökemez.

max35
1 yıl önce - Pts 16 Ksm 2020, 14:31

Dün kızılay dikimevi arası ankarayı kullandım eskiye göre daha az ses geliyordu. Hissedilir bir değişiklik olmuş. Ek olarak belirtmek isterim vagondaki tüm camlar kapalıydı

Mert Koçakoğlu
1 yıl önce - Pts 16 Ksm 2020, 16:12

Alıntı:
Eski vagonlar yine devam edecek. İyi bir yalıtım revizyonu yapılsa iyi olur. Bir de aydınlatmaları Led yapılsa daha iyi olacak.

Eski vagonlar 2050'ye kadar çalışmaya devam ederse hiç iyi olmaz. Çok eskidiler artık hat uzatılınca yeni vagonlar almalıdır belediye. Yeni vagonlar almasa da bu vagonları yenileyerek düzene sokmalıdır ABB.

uesendag
1 yıl önce - Pts 16 Ksm 2020, 16:26

Yeni vagon alınacak, eski vagonlar yeni sisteme göre revize edilecek.

İstanbul T4 ve M1 hatlarında daha eski vagonlar çalışıyor bizimkiler daha genç sayılır.

Tunç D.

1 yıl önce - Pts 16 Ksm 2020, 16:57

Alıntı:
İstanbul T4 ve M1 hatlarında daha eski vagonlar çalışıyor bizimkiler daha genç sayılır.

T4 hattında çalışan Düwag vagonları daha eski, diğerleri daha yeni. Özellikle en son alınan yerli tramvayı oldukça başarılı buluyorum, son derece sessiz ve rahat bir ortam sağlıyor.
Ancak o hattın geometrisi oldukça bozuk olduğundan dolayı çok hızlanamıyor, hattın neredeyse tamamını Botanik-İstanbul Yolu arasından dahi yavaş gidiyor.
Ankaray’a vagon alınırken yerli üreticilerden alınması daha iyi olur kanaatindeyim.

uesendag
1 yıl önce - Pts 16 Ksm 2020, 18:32

Ben de Düwagları ve ABB leri kastettim, diğerlerini değil. Vagon alımında Crrc işi bozmaz ise Bozankaya alır diye düşünüyorum. İnşallah öyle olur.

İnternette araştırdım da Breda üretimi raylı sistem araçlarından çoğu ülke şikayetçi. Erkenden hizmetten alanlar bile olmuş.

Mhmt06_06
1 yıl önce - Pts 16 Ksm 2020, 20:55

İnşallah en geç seneye martta inşaat başlar. Çok önemli bir hat olacak. Ankaraya Esenboğa havalimanı metrosu ile yapılması en mantıklı olan hattı.

sayfa 137
« önceki   123 ... 136137138 ... 148149150   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet