Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Poyrazköy
123 ... 202122   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 1
Aydinsert
13 yıl önce - Cum 08 Eyl 2006, 11:38
İstanbul Poyrazköy

Boğazın Anadolu yakasındadır, Karadenize en yakın yerleşimlerdendir.
Poyraz a ulaşmak için Beykozu geçtikten yaklaşık 4 km sonra solda Poyrazköy-Anadolu Feneri tabelasını izledikten bir süre sonra Poyrazköy sapağını izleyerek köye varılıyor.

Köy, tepeye kurulmuş. Köye girmeden sola, Poyrazköy plajına yol ayrılıyor. Plaj, fazla büyük olmayan bir kumsal ve çevresindeki irili ufaklı tesislerden oluşuyor.

(Köyü-arka planda Garipçe)

(Plajı)

(Limanı)

(Feneri)

(Kalesi)

(Kalesi)

En son Aydinsert tarafından Pzr 15 Ekm 2006, 13:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Fatih Ozbatur

13 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 19:50

Seni kutluyorum sevgili Aydın,

Yıllar var Poyrazköy'e ugramamıştım. Sayende biraz olsun hasret giderdim.
Buranın denizi suyu eski temizliğini koruyor mu?
Gunubirlik ugramalarda konakllama yapılabilecek restoran, gazino var mI?
Eskiden motorlarla giderdik. Ahalisi biraz tutucu olduğu için mayolarla karaya çıkmamıza pek sıcak bakmazlardı.
Yıllar sonraki sosyl yapısi hakkında bilgi vrebilir misin?

Tekrar ellerine sağlık.

Sevgilerimle.

Fatih Ozbatur

En son Fatih Ozbatur tarafından Cum 15 Eyl 2006, 01:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

cuneyt.bayrak
13 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 00:45

Ben iki sene önce gitmiştim Poyrazköye. Plajı çok güzeldi. Denizde tertemizdi. İnsanların herhangi bir şeye karıştıklarını görmedim. İlgimi çeken şeylerden biride; köy halkının şivesinin karadeniz şivesini andırmasıydı. Karadenize kıyısı var diyemi acaba.  

Aydinsert
13 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 08:46

selamlar, teşekkürler. İkinci fotografta görülen sol kısımdaki yerden ibaret bir plajı var.
Fakat anadolu fenerine doğru kayalık olup temiz olan kısımları da var.Fakat etrafı askeriye ile çevrili..
Tesis bikaç balık lokantasından ibaret..
Poyrazköyde köy içinde mayo ile dolaşmayınız diye bir uyarı tabelası görmedim. Fakat Garipçe köyünde böyle bir tabela var.

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Pzr 17 Eyl 2006, 19:01

Aydın iskelenin fotoğrafı nerede?

sayfa 1
123 ... 202122   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL