Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Denizli - Forum Çamlık Alışveriş ve Yaşam Merkezi [AVM]
123 ... 323334   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Yasin Efesoy

12 yıl önce - Prş 07 Eyl 2006, 11:13
Denizli - Forum Çamlık Alışveriş ve Yaşam Merkezi [AVM]
(+) 

(+) 

(+) 

(+) 

(+)Tarihi, ekonomik ve kültürel varlıkları ile Denizli ili, Ege Bölgesinin en aktif ve hızla gelişen kentidir. Eşşiz doğal traverteni, zengin su kaynakları ve tarihi zenginlikleri ile Denizli, dünya turizminde hak ettiği yeri kazanmıştır. Denizli’ye Türkiye’nin her yerinden otobüs, tren ve günlük uçak seferleriyle kolayca ulaşmak mümkündür. Kent, İzmir-Antalya-Kapadokya ana güzergahında bulunmaktadır.

Kent merkezinin güneyindeki Demokrasi Meydanı üzerinde eşşiz konumu ile Forum Çamlık projesi, Denizli’nin yeni modern simgesi olacaktır. Etrafı konut alanları ile çevrili Forum Çamlık, kent merkezinin tam kalbinde yer almakta ve 20 dakikalık mesafe içinde 400.000 kişiye ev sahipliği yapabilmektedir. Toplam hitap ettiği müşteri alanı, 1.000.000 nüfuslu Denizli ilini içermektedir.

Arsa önündeki döner kavşak tüm bölgeden mükemmel erişebilirlik sağlamaktadır. Kentin güneyindeki yeni yapılan ana yollar, projenin hitap ettiği alanı genişletmektedir.

Tasarımı ile proje; açık meydanlar, açık ve kapalı yürüyüş yolları ve galeriler ile bir çağdaş kent deneyimi kalitesi sunmaktadır. Mümarisi ile bütünleşen kulesi ile tivaret merkezinin görünürlüğü çok iyidir.

Toplam 33.000 m²lik perakende alanı ile Migros, tanınmış büyük mağazalar, mağazalar, restoranlar, eğlence üniteleri ve çok ekranlı bir sinema gibi çeşitli fonksiyonları ile Forum Çamlık, Denizli’nin perakendecilik piyasasına yeni bir boyut getirecektir.

Forum Çamlık’ın her yıl 10.000.000’un üzerinde ziyaretçi çekmesi beklenmekte olup, perakendeciler ve müşteriler için yeni bir alışveriş ve yaşam merkezi noktası oluşturacaktır.


Avrupa'nın en büyük bağımsız proje geliştirme şirketi Multi Development ve Türkiye'nin en çok proje geliştiren şirketlerinden Turkmall'un ortaklığı ile kurulan Multi Turkmal, Ege Bölgesi'ndeki ikinci yatırımını Denizli'de gerçekleştiriyor. Denizli'nin en büyük mağazalarından birisi olacak olan Forum Çamlık Alışveriş Merkezi'nin temeli Eylül ayı içerisinde atılacak.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) Basın Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen Multi Turkmall CEO'su Levent Eyüboğlu, Eylül ayı içerisinde temeli atılacak olan Forum Çamlık Alışveriş Merkezi ile ilgili bilgiler verdi. Forum Çamlık Alışveriş Merkezi'nin toplam 32 bin metrekarelik kiralanabilir bir alana sahip olacağını belirten Eyüboğlu, "Forum Çamlık Alışveriş Merkezi'nde Migros, önemli markalara ait mağazalar, restoranlar, eğlence üniteleri ve 8 adet sinema salonu yer alacak. Forum Çamlık Alışveriş Merkezi 2007 yılının sonunda hizmete girecek" dedi.

Konsept tasarımı T+T Design, Hollanda, mimarisi ise Chapman Taylor, İspanya tarafından yapıldığını belirten Eyüboğlu, "Proje, açık meydanlar, açık ve kapalı yürüyüş yolları ve galerilerle bir çağdaş kent görünümü sunacak. Merkezde ayrıca bin araçlık otopark bulunacak. Forum Çamlık'ın tamamlandığında yaklaşık bin 500 kişiye iş olanağı sağlayacak. Tarihi, ekonomik ve kültürel varlıkları ile Denizli; Ege Bölgesi'nin en önemli ve hızla gelişen kentlerinden birisi. Eşsiz doğal travertenleri, zengin termal kaynakları ve tarihi zenginlikleri ile dünya turizminde önemli bir yere sahip. Bu tür yatırımlarla bölge daha da gelişecek ve bölge halkına yeni yaşam merkezleri kazandırılmış olacak" dedi.Yasin Efesoy

12 yıl önce - Sal 19 Arl 2006, 19:15

Forum Çamlık AVM inşaatından bugün çektiğim fotoğraflar...
Temel kazma ve fore kazık tamamlanmış durumda...
Fore kazıkların boyu yeraltı otoparkı için oldukça uzun tutulmuş...(+) 

(+) 

(+) 

(+)


M.Ali Döngelci

12 yıl önce - Prş 21 Arl 2006, 15:00
Çınar-Bayramyeri Kentsel Dönüşüm Projesi


Çınar-Bayramyeri Kentsel Dönüşüm Projesi Cercevesinde Bayramyerindeki Dükkanlarin Yikimi konusunda Bilgisi olan varmi? Aldigim Duyuma Göre Denizli Belediyesi Bayram sonrasi Kiracilarin Dükkanlari Tahliye etmesini istenmis!
Selamlar SaygilarYasin Efesoy

12 yıl önce - Prş 21 Arl 2006, 19:17

Alıntı:
Aldigim Duyuma Göre Denizli Belediyesi Bayram sonrasi Kiracilarin Dükkanlari Tahliye etmesini istenmis!


Güzel bi noktaya değinmişsin arkadaşım; teşekkürler...
Bu proje kendini Çınar'daki meydan düzenlemesiyle yavaş yavaş göstermeye başlamıştı zaten. Şu anda da sıra Bayramyeri'ne geldi. Hangi işyerlerine tebligat gönderildi tahliye konusunda bir bilgim yok şu anda ama GÜN Süpermarket Bayramyeri Şubesi 3 hafta önce tahliye edildi ve şu anda yıkımı devam ediyor. Tabii ki Kaleiçi Kentsel Dönüşüm çalışmalarına paralel olarak çevredeki işyerlerinin de yıkımı kararlaştırılmış olabilir. Bu konularda net bir bilgi verilmiyor çünkü projenin hukuki süreci halen tamamlanmadı, zira İdari Mahkememiz ağırdan alıyor meseleyi. O yüzden de nereden açık bulursa onu fırsat bilip projeye ufaktan başlamaya çalışıyor Belediye.

Saygılarımla,
Yasin EFESOY


huseyin baydil
11 yıl önce - Çrş 28 Şub 2007, 19:55

bu fotoğraflarda benden bugün çekildi inşaat tüm hızıyla devam ediyor seneye bu zamanlarda bitmiş olacak şimdiden denizlimize hayırlı olsun


(+) 

(+) 

(+)
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 323334   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler