Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 520
Koray Kamer
1 ay önce - Çrş 03 Mar 2021, 22:48

Oy almak icin secim zamaninda bu hattin acilisi 2019 du kanimca yazin cok sey degisecek

serinyon
1 ay önce - Çrş 03 Mar 2021, 22:53

Ankara - Sivas Hızlı tren hattının temeli 13 Mart 2009 yılında atılmıştır.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1156931#1156931

Hat 404 km olup içinde 66 km tünel bulunuyor. 1 metre tünel açmanın ne demek olduğundan bir haber olanların bunu anlaması kolay değil tabi.

400 km'lik hatta toplam 100 000 ton sıfır ray döşendi. Beton traversleri saymıyorum.

Gezi gibi bir kalkışma yaşamış, 17-25 Aralık rezaletini ve darbe girişimini görmüş bir ülke için erken bile tamamlandı 👍👏

Testleri tam bitirmeden kesinlikle acmasinlar.

kemal_07
1 ay önce - Prş 04 Mar 2021, 00:08

Kurbana kadar açsınlar ben başka bir şey istemiyorum.

sahinok
1 ay önce - Prş 04 Mar 2021, 00:33

Alıntı:
Ulaştırma bakanı bu yaza Ankara Sivas arasını hizmet e açacağız demiş. Bazı arkadaşlar hanı bu bahara açılacaktı ne oldu şimdide yazami kaldı diyorlar.
Arkadaşlar 15 sene bekledikte şunun surasinda yaza ne kaldı en fazla üç ay hadi bilemedin dört ay kaldı yüzdük yüzdük kuyruğuna getirdik artık daha kaçış yolu kalmadı üç ayda gelmez ise altı aya kadar kesin gelir yani önümüzdeki kışa kalmadan hizmete açılır biraz daha sabır.

Turan Bey bu habere kızardınız ama sizi itidalli gördüm

turan58

1 ay önce - Prş 04 Mar 2021, 01:46

Alıntı:
Turan Bey bu habere kızardınız ama sizi itidalli gördüm

Sahinok kardeşim artık kaçacak bir yerleri kalmadı iyice köşeye sıkıştıklar tünelin ucu gözüktü

mustafa sayar
1 ay önce - Prş 04 Mar 2021, 04:19

bazı kişiler hala inşaatın devam ettiğini söylüyor. Hattın biten kesimlerinde test sürüşü yapılıyor anladığım kadarıyla. Daha yeni ödenek aldı. Hat inşaatı tam bitmemiş yerlerde deneme sürüşüne katılsa 4 5 ayda öyle gider. Ama bitti artık bu sene sonuna doğru bineriz. Zaten şimdi açılsada ne kadar sefer yapabilecekki. İstanbulda gar yok. Ankara garın kapasitesi belli. Her saat başı sefer olmalı.

snell479

1 ay önce - Prş 04 Mar 2021, 08:52

mustafa sayar evet bazı yerlerde inşaatler var alt yapı tamam değil. YDA inşaatın yaptığı yerler var 29 km dir.(kayaş-yerköy arasında) T15 tünelinde çalışmalar devam ediyormuş. Tünelde bazı sıkıntılar varmış sanırım hallettiler diye tahmin ediyorum. Bunun dışında alt yapı hemen hemen bitti. Bu hattın tam anlamıyla bitmesi iki yılı falan bulabilir tahminimce.

Erdem Taşlıca
1 ay önce - Prş 04 Mar 2021, 09:05

Alıntı:
Ankara garın kapasitesi belli. Her saat başı sefer olmalı.

Ankara Gar'ın kapasitesi belli derken?

sahinok
1 ay önce - Prş 04 Mar 2021, 15:50

Alıntı:
Sahinok kardeşim artık kaçacak bir yerleri kalmadı iyice köşeye sıkıştıklar tünelin ucu gözüktü

Hadi inşaallah. Bekleyecek sabır kalmadı artık bir an önce açılsa da yazın kullansak

Yavuz132
1 ay önce - Prş 04 Mar 2021, 18:24
Google earth uygulamasından aldım.

(+)

sayfa 520
ANA SAYFA -> ULAŞIM