Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 398
Ahmed Bayezid
1 ay önce - Prş 02 Tem 2020, 12:32

Sultan kent yazına katılmakla birlikte, adamın kafasının basmadığı nokta şu Siyaset başlıklarında sabaha kadar parti reklamı yapsa kimse birşey demez, çünkü adı üstünde siyaset başlığı.

Ama burda her kesimden insan var.
Ben her gün ulaşım başlıklarında boş boş parti propagandası görmek zorunda mıyım?

Veya bir partiye mensup olup siyasi başlık dışında sürekli insanların başına kakar gibi
Hep biz yaptık, hep biz , nankörler , sahibinizi bilin gibi tenkitlerle insanların kafasını şişirmek zorunda mıyım?

Trollüğü de şeref madalyası sayan gerzek olmak zorunda mıyız?

Bende kalkıp başka bi partinin propagandasını yapsam, siyasi başlıklara ne gerek var o zaman?

Herkes sallasın birbirine.

Vaad edip gerçekten üstüne eğilerek biraz geç kalmış olsa da yapılana Allah razı olsun diyorum. Yok sırf vaad var, para kaynak aktarılmıyor bilerek başka ihtiyaç olmayan projelere kaydırılıp her seçim öncesi ısıtıp ısıtıp milletin önüne konan meseleleri, insanların tarihi mirasından kaportılmasını ve betonlaşmayı eleştiricez tabi.
Bunun partiyle falan da alakası yok.
O parti bu parti farketmez

Bir partiye mensup olmayan seçmenin de görüşü vardır.
Bazı şeyleri eleştirmesi veya övmesi onu a veya b partili yapmaz.
Holigan seçmen olmamak lazım

Bazı siyasilerin kendi hırsları için kurum ve kuruluşlara yön vermesini ben kabulenmiyorum ve troller gibi de alet olmak istemiyorum bunun icin de istemezükçü olmam

Ama trol dediğim arkadaşlar,
Partiden sosyal medya görevi almış gibi ulaşım başlıklarına dadanıyor.

Mankurt oldukları için eleştirsem de bazen Pek te yadırgamıyorum, belki de görevlidir.

O yüzden yeni trolümüz forumumuza hayrlı olsun :thumbsup

Neyse konuyu daha fazla dağıtmayalım.

Sinan Bilgin
1 ay önce - Prş 02 Tem 2020, 12:51

Su yazinin altina imzami atarim, adam acikca diyor ki "biz de ulasim gibi bir konunun siyasetten tamamen bagimsiz olmasini savunmuyoruz ama forumu da propaganda amaci icin kullanmayin, siyasetin ulasimla alakali yanini konusun luzumu kadar ama kendi ideolojinizin itelemesini yapmayin"

Yalniz bu arkadasa da ben bir hatirlatma yapayim, insanlarin her konuda her gorusunu siyasi gerekcelerle yaptigi konusunda da fal acmamak lazim. Basit bir ornekle ,bir insan sirkeci yedikule yuzeysel hattinin acilmamasini savunabilir, gorusu boyledir, mutlaka siyasi sebeple boyle dusunuyor degildir. Mesela ben o fikirdeydim ama 3-4 gorus okudum mantikli geldi ve fikrim degisti. Su an artik o hattin hizmet vermesi taraftariyim. Bunu istemiyorken de motivasyonum siyasi degildi, fikrim degistiginde de degildi ... herkesin uzerinde anlasma saglayacagi mutlak bir dogruya mecbur birakma davranisina da girmemek gerekiyor

Yahut bir kesim eski setlerin yenilenmesini ,nostaljiyi ister, oteki modern bir yapi olmasini savunur, forumda dikkat ediyorum kendi gorusune uyan fikir belirtenlere "ahmet kardesim , cihan dostum..." , fikir buna uymadiginda "bu gibi bilmem neler ..." tarzi yakistirmalar oluyor .. Siyaset tandansli yorumlara ben de karsiyim ama bu farkli fikir gorunce kisileri bir seyden anlamaz, dusman, oteki taraf gibi gormeyi de yapmayan yok gibi

Ahmed Bayezid
1 ay önce - Prş 02 Tem 2020, 13:52

Alıntı:
Yalniz bu arkadasa da ben bir hatirlatma yapayim, insanlarin her konuda her gorusunu siyasi gerekcelerle yaptigi konusunda da fal acmamak lazim. Basit bir ornekle ,bir insan sirkeci yedikule yuzeysel hattinin acilmamasini savunabilir, gorusu boyledir, mutlaka siyasi sebeple boyle dusunuyor degildir. Mesela ben o fikirdeydim ama 3-4 gorus okudum mantikli geldi ve fikrim degisti. Su an artik o hattin hizmet vermesi taraftariyim. Bunu istemiyorken de motivasyonum siyasi degildi, fikrim degistiginde de degildi ... herkesin uzerinde anlasma saglayacagi mutlak bir dogruya mecbur birakma davranisina da girmemek gerekiyor

Olayları kendinize yontmayın.

Varolan işlek bir raylı sistem hattını atıl bırakıp sonra rağbet yok diye kamunun elinden alıp zengin kişilere daha da zengin olacağı projelerin hepsine karşı çıkarım.

Hat kapatılsın işlemesin demek millet otobüste minibüs te sürünsün demektir.

Haa dersiniz ki sıfırdan başlanacak bir proje için milletin menfaatine mi yoksa az miktarda zengine mı hitap edeceği belli olmaz .
O zaman dersin ki ben itiraz ediyorum şu şu sebeplerden kamu menfaati olmadığı için o zaman eyvallah derim.

Bir arkadaşta başka başlıkta yazmış yazısının çoğu yerine katılmama rağmen şu kısmını beğenmeyerek Ankara-Sivas arası potansiyel ne ki, devlet yanlış yatırım yaptı diye.
Hat açılınca görür potansiyeli.
Keza şunu unutmamak lazım son 200 yıldır şehirler,köyler,mezralar demiryolu İstasyonu ve garların etrafında gelişmiştir.
Ki Sivas Ardahan, Iğdır gibi nüfusu az olan bir şehir değil.

Elmalarla armutları karıştırmamak lazım.

ramir3438
1 ay önce - Prş 02 Tem 2020, 14:13

Bir hafta önce seyahat ettim. Kırıkkale'deki Ankara yolunda olan köprüde karter direkleri yoktu. Lalahan ve civarındaki köprülerde çalışma vardı. Köprülerde korkuluk gibi bişey yapılıyordu. Lalahan'dan sonra karter direkleri dikilmiş. Ayrıca Ankara yakınlarında da sarı bir lokomatif raylar çalışıyordu. Ray altı düzenleme yapıyordu sanırım. Arabada tek olduğum için resim çekemedim.

murat967

1 ay önce - Prş 02 Tem 2020, 15:25

Karter değil katener hocam.

hamit nabi
1 ay önce - Prş 02 Tem 2020, 16:41

bu sene sonu açılır mı acaba?

behçet nacar44
1 ay önce - Prş 02 Tem 2020, 16:47

bu tren işletmeye açıldıktan sonra trene isim konulur mu acaba mesela eskiden olan yakup kadri karaosmanoğlu ekspresi gibi?

Serkan Guzel
1 ay önce - Prş 02 Tem 2020, 16:52

Konulur, konulur.

İsimlerden bir tanesinin adı da, Behçet Nacar ekspresi olur.

behçet nacar44
1 ay önce - Prş 02 Tem 2020, 17:06

keşke konsa benim sadece yarım tarafım sivas,baba toprağı malatya,oraya hızlı trende yok bildiğim kadarıyla:)
benim favorim kanaat önderi ve sivasımızın çok sevilen dedesi olan Ahmet Turan Kılıç exspresi olabilirdi mesela

1998onur
1 ay önce - Pts 06 Tem 2020, 18:00

Sivas Ankara yüksek hızlı treni köylerimize günü birlik gitmemize vesile olacak kimin katkısı varsa şimdiden Allah razı olsun.

sayfa 398
ANA SAYFA -> ULAŞIM