Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 384
Tarıkburnu
1 ay önce - Prş 28 May 2020, 20:47

Sivas Yozgat arası açılsa bir anlamı kalmaz ki?
Misal İstanbuldan gelen biri
İstanbuldan trene binecek
Ankara inecek
Ankaradan Yozgata gidecek
Oradan tekrar yht ye binecek.
Çok gereksiz olur sivas yozgat arası

Sinan Bilgin
1 ay önce - Prş 28 May 2020, 21:37

Sanmam full ankara sivas acilir ama eksikleriyle tabi

benerenim
1 ay önce - Prş 28 May 2020, 21:45

Alıntı:
Sivas Yozgat arası açılsa bir anlamı kalmaz ki?
Misal İstanbuldan gelen biri
İstanbuldan trene binecek
Ankara inecek
Ankaradan Yozgata gidecek
Oradan tekrar yht ye binecek.
Çok gereksiz olur sivas yozgat arası

Hayır problem Kırıkkale Yerköy arası. İstanbuldan binen biri ankara ya kadar sorunsuz gelecek Kırıkkale Yerköy arası normal tren yoluna girip Düşük hızda seyredecek Yerköy sonrası tekrar yht hattına girip Sivasa ulaşacak deniyor. Yani aktarma gerekmeyecek. Hızlı tren normal tren yolunda gidebiliyor fakat hız yapamıyor. O da 100 km lik yolda süre 1 saat falan uzayacak demek. 7 değil de 8 saat sürecek. İlerde Yerköy Kırıkkale arası yapılınca normale dönecek.

Sinan Bilgin
1 ay önce - Prş 28 May 2020, 23:04

Buradaki konvansiyonel hatta istanbul eskisehir arasindan biraz daha fazla hiz yapabilir, aslinda eger yol duz ise teoride istense yht hatti hizinda da gider ama boyle bir risk alamazlar elbette

Yine de kurpsuz oldugunu dusunuyorum o bolgenin eski hatta da, hiz nispeten yuksek olabilir

Burak3758
1 ay önce - Cum 29 May 2020, 00:09

Özellikle Elmadağ Kırıkkale arasındaki bölgede hız İstanbul Eskişehir arasından daha az olacaktır. Şahsen ben hızlı treni kullandığımda özellikle Sapanca-Geyve arasında 70 KM/S şeklindeydi, bahsettiğim Elmadağ-Kırıkkale arasında ise bu bile mümkün olmayacaktır, 50 KM/S'yi geçmez diye tahmin ediyorum.

Murkes
1 ay önce - Cum 29 May 2020, 00:22

Burak bey Kızılırmak yanını geçtikten sonra Kırıkkaleye giriş ve balışeyh e gidiş sanki daha düz gibi. Yani akarsuyu geçtikten sonrası daha düz gibi ama bilemiyorum tabi.

Burak3758
1 ay önce - Cum 29 May 2020, 00:27

Kısmen dediğiniz doğru, özellikle Kırıkkale Gar'dan sonra balışeyh'e kadar aşırı bir kurp yok. Zaten ana sıkıntı, Elmadağ-Kırıkkale arasında. Nasıl bir işletme olacağını yakın zamanda hep birlikte göreceğiz.

Murkes
1 ay önce - Cum 29 May 2020, 02:04

Birkaç aya denemeler başlayınca anlaşılır tabi

Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Cmt 30 May 2020, 02:14

Alıntı:

Not: Fotoğraflar Yozgat Saraykent ilçesi yakınlarından.

Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Pzr 31 May 2020, 20:04

Alıntı:

Not: Fotoğraflar Yozgat Akdağmadeni YHT Gar sahasından.

sayfa 384
ANA SAYFA -> ULAŞIM