Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara-Sivas Hızlı Treni [ANK ]
123 ... 224225226   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Murat Caner
11 yıl önce - Cum 01 Eyl 2006, 19:20
Ankara-Sivas Hızlı Treni [ANK ]

Ankara-Sivas Hızlı Tren Projesi: Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi'nin devamı olacak proje ihale aşamasına geldi. Ankara-Sivas arasındaki seyahat süresi 2 saate düşerken, İstanbul-Sivas arasındaki seyahat süresi 12 saatten 5 saate inecek.

En son Murat Caner tarafından Cum 01 Eyl 2006, 19:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Murat Caner
11 yıl önce - Cum 01 Eyl 2006, 19:21

Bildiğim kadarıyla bu kuşak proje aşamasının sonuna geldi. İhale dosyaları yapılıyor olmalı.

Murat Caner
11 yıl önce - Çrş 13 Eyl 2006, 14:20

Ayrıca, Yozgat üzerinden Ankara-Sivas, Afyon üzerinden Ankara-İzmir, Bandırma- Bursa- Ayaza- Osmaneli-İnönü Hızlı Tren Projeleri devreye alınmıştır.

Kaynak: http://www.tcdd.gov.tr/haberler/sirinyertuneli.htm

SağMem
11 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2006, 15:56
Ne zaman?

Ne zaman faaliyete geçecek ki

Murat Caner
11 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2006, 17:21

Tasarısı ihale edilecek. Büyük olasılıkla 6 ay tasarı yapımı sürer. Enkesitler, boykesiler, sanat yapıları. Bitince yapım ihalelerine çıkılacaktır. İlk ihale alt yapı ihalesi olacaktır. Bunu sanırım iki aşama olarak yaparlar. İki yüklenicisi olur. 3 ay kadar itiraz ve bürokrasi sürer ettti size 9 ay. Yapım başladıktan 6 ay sonra üstyapı ihalesine çıkılır. Bunu tek işletmeye verirler. Etti size 15 ay. Üstyapı ile birlikte elektrifikasyon ihalesi de açılır. Onun süresi önemli değil. Gecikme olmaz ise üstyapı ile birlikte gider. Üst yapının yapım süresi de sanırım 12 ay gibi olur. Etti size 27 ay. 6 ayda benden olsun. 33 ay. En kötü olasılık 36 ayda biter. 2010 kışı...

Ancak bu arada İzmir Ankara, Kapıkule Sivas, Bandırma İnönü bitmiş çalışıyor; Sivas Kars, Afyon Antalya demiryollarının da altyapı yapım işleri bitmek üzere olacaktır.

Mahmut
11 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2006, 20:50

Alıntı:
Ne zaman faaliyete geçecek ki

www.rayder.org.tr ye
göre 2010 yılında bitecekmiş.

http://www.rayder.org.tr/images/ank_sivas_tren.jpg

Murat Caner
11 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2006, 21:40

Yaklaşık 2,7 milyar YTL, 471 km'den km başına 6 milyon YTL.

Bunu da bir yere yazalım.

Murat Caner
11 yıl önce - Çrş 20 Eyl 2006, 21:12

Birleştirilmiş harita. Ölçeklerini aynı yapmaya çok uğraştım ancak beceremedim.

(+)

Selahattin
11 yıl önce - Çrş 20 Eyl 2006, 22:31

Arkadaşlar oturduğum Kasaba olan Hasanoğlan'dan Ankara-Sivas Hızlı Tren hattının geçeceği konuşuluyordu.Bende konuyu merak ettim ve Belediyemize giderek sordum ve ön çalışmaları yapılmış,netcad'de taslak hazırlanmış.Beldemizden geçecek güzergah belli olmuş.

İnşaat başladığı zaman fotoğraflarımla sizleri bilgilendirmeye çalışacağım.

memoli58

11 yıl önce - Pts 16 Ekm 2006, 08:18
ANKARA-SIVAS HIZLI TREN PROJESI

Arkadaslar ,Ankara -Sivas hizli tren projesinin Ihalesi yapildimi?

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM