Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ebru K.Türk
11 yıl önce - Cum 01 Eyl 2006, 13:51
Bursa VM Medical Park Hastanesi

"Özel sağlık sektöründeki dev kuruluş Alman Hastanesi Bursa`ya geliyor. Hastane, Fevzi Çakmak girişindeki Büyükşehir`e ait katlı otoparka yapılacak."

Büyükşehir Belediyesi sağlık sektörünün dünyadaki marka kuruluşunu Bursa`ya çekti. Acıbadem, Medical Park`dan sonra özellikle devlet başkanlarının tercih ettiği sağlık sektörünün dev kuruluşu Alman Hastanesi Fevzi Çakmak girişindeki `çöplüğe dönüşen` inşaat halindeki katlı otoparka hastane inşa edecek.

Projesi Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve yap-işlet-devret modeli ile yapılacak hastanenin ilk 25 yıllık kullanım hakkı Alman Hastanesi`nin olacak. 25 yıl sonunda mülkiyeti Büyükşehir`e geçecek olan hastane binası görünümüyle de kent merkezindeki çirkin bir görüntü oluşturan otoparkın ortadan kalkmasını sağlayacak.

Kasasından tek bir kuruş çıkmadan Türkiye`in en prestijli hastanelerinden biri olan Alman Hastanesi`ni Bursa`da faaliyet göstermesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, tinercilerin mekanı haline gelen Fevzi Çakmak Caddesi girişindeki otoparkın oluşturduğu görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyor.

İnşaat halindeki bina için Alman Hastanesi ile anlaşan Büyükşehir Belediyesi, buraya yapılacak tam donanımlı hastaneyi Bursalıların hizmetine sunacak.

Daha önce ticaret merkezi ve sosyal donatı olarak projelendirilen otoparkta, Kent Meydanı projesinin hayata geçmesiyle değişikliğe gidilerek, hastane yapılmasına karar verildi.

Alman Hastanesi, Osmangazi Belediyesi Hizmet Binası gibi farklı mimarı çizimlere imza atan Yüksek Mimar Recai Çoşkun`un son aşamaya getirdiği projeyi bekliyor.

Arkadaşlar bu haberi bugünkü Olay Gazetesinden aldım. Daha önce Fevzi Çakmak Caddesi'nin Santral Garaj'a bakan girşindeki âtıl durumdaki otopark alanına Zafer Plaza türü bir alışveriş merkezi yapılması düşünülüyordu hatırlayacağınız üzere. Tabi pek çok konuda yazdıklarımız gibi bu da değişti böylece   Eski mesajlara bakınca aynı konuda yazdıklarımız ile şimdi ortada olanların ne kadar değiştiğini görünce bu yeni duruma da şaşırmadım.

Aslında o bölgede Alman Hastanesi yerine yeni bir AVM kurulmasını bölgenin daha da hareketli olabilmesi için isterdim fakat böyle bir oluşum halinde bölgede artacak trafiği düşününce "iyiki vazgeçmiş belediye" diyorum şimdi. Bir de tam karşısında yani Santral Garaj Meydanı'nda zaten oldukça güzel, içinde 3 Boyutlu sinemaları bile olan bir AVM kurulacağı için karşı karşıya 2 tane olması halinde sorun çıkabilirdi de.  

Neyse yeni kurulacak Alman Hastanesi'nin projesinin estetik değeri olan bir yapı haline gelmesi için de özel çaba harcandığını görmek mutluluk verici. En azından artık sırf bina olsun diye binalar yapılmıyor

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Cum 01 Eyl 2006, 16:32

2 tane AVM yan yana olamayacak böylece ama 2 tane hastane olacak. Olsun sağlık önemlidir.Yalnız oraya yüksek katlı hastane yapacaklarını sanmıyorum.Kat sayısı az olunca da umarım kapasitesi yetersiz kalmaz.Demek ki istenince şehrin göbeğinde küçük görünen bir yere bile dikkate değer binalar kazandırılabiliyor.Bilgiler biraz daha netleşince ne zaman başlanıp, bitirileceğini de öğreniriz.

Bu arada şimdi de Amerikan Hastanesi'nin akıbeti belirsiz.Yapılacak mı ve yapılacaksa nereye?

Batur

11 yıl önce - Cum 01 Eyl 2006, 20:57

Bence oranın AVM ya da hastane olmasından daha çok tamamlanacak olması önemli. O bölgede yıllardır akıbeti belirsiz olan bir o bina vardı, bir de Fomara iş merkezinin yanındaki Şen iş merkezi. Umarım bu bölgedeki hareketlilikten bir an önce orası da nasibini alır   .

Cem Telgeren
11 yıl önce - Cum 01 Eyl 2006, 21:34

Acıbadem Hastanesi,American Hospital derken şimdide Alman Hastanesi gündeme gelmiş.Bursamız Marmara Bölgesinin hatta Türkiye'nin sağlık merkezi olmaya doğru emin adımlarla gidiyor.

Salih Kuş

11 yıl önce - Cum 01 Eyl 2006, 21:42

Bu bölge 2-3 yıla kadar çok hareketlenecek gibi duruyor.medical parkın ve alman hastanesinin neredeyse yanyana olması bu bölgede hareketlilik yaşatacaktır.Ben başka bir yere dikkat çekmek istiyorum.Fevzi çakmak caddesinin şuan bile özellikle garajdan yukarı çıkan yönünde trafik yoğun oluyor.Benim endişem trafikte bir çalışma yapılmazsa burada hastanelerde olunca sıkıntı yaşanacağıdır.mutlaka bir düzenleme yapılmalı diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Samet Yılmaz

9 yıl önce - Cmt 22 Arl 2007, 00:58

Alman hastanesi yapıldımı?

SERCAN CAN
9 yıl önce - Cmt 22 Arl 2007, 20:33

alman hastanesinin inşaatına devam ediliyo.yeri ise fevzi çakmak caddesinin kent meydanı girişindeki soldaki inşaattır.projede bi tek alman hastanesi yok yanında sosyal yasam merkezide kurulacak.bursa buyuksehır beledıye sıtesinde proje hakkkında gereklı bılgıyı bulabılırsınız.

yusuf ülkü
9 yıl önce - Sal 25 Arl 2007, 02:50

Bende bugün oradan geçtim, inşaat kendisini bayağı bi göstermiş, açık söyleyeyim o bölge adama dönecek gibi
Önceden iğrenç gözüküyodu şimdi ise tamamlanmamış halde olsa bile güzel

musty324
9 yıl önce - Cum 01 Şub 2008, 15:39

yaklaşık 2 aydır inşaata çivi bile çakılmadı.acaba bu seferde bu haldemi yıllarca böyle durucak bu yapı diye insan şüphelenmiyor değil.Ya ödenek bitti yada belli bir zaman bekleniyor inşaatın devam etmesi için.

turker ustun

9 yıl önce - Cum 01 Şub 2008, 19:23

inşaatın ne olacağı meçhul oldu. Hastane inşaatı olmayabilir... hastane çalışanlarından aldığım bilgiye göre vatan hastanesi yükü kaldıramadığı için iptal olablir bir proje...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet