Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
www.sercan.de
11 yıl önce - Prş 29 Mar 2007, 14:51

reklam_link.com'da Irfan abi dün TVde TBF baskani görmüs
orada final maçi Sinan Erdem'de olacagini söylemis
ama IBB ve TBF resmi siteleri öyle demiyor?

ve bu haber var
Alıntı:
Yer Altına Spor Salonu Projesi
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Türkiye'nin ev sahipliğini yapacağı 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası ile ilgili temaslarda bulunan Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) Genel Sekreteri Patrick Baumann ile görüştü.  

Ataköy Olimpiyatevi'nde gerçekleştirilen görüşmede Bakan Şahin ve genel sekreter Baumann'a, Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, TMOK Başkanı Togay Bayatlı ve Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel de eşlik etti.
FIBA Genel Sekreteri Patrick Baumann'ın, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası öncesi çalışmalarla ilgili bilgi almak ve görüşmelerde bulunmak için Türkiye'ye geldiğini aktaran Şahin, Baumann'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile de görüştüğünü kaydetti.

Bakan Şahin, Baumann'ın Ankara, Antalya ve İstanbul'daki incelemelerinin ardından kendisiyle bir görüşme yapma ihtiyacı hissettiğini belirterek, ''Bu üç şehirde birer spor salonu yapılmasını taahhüt etmiştik. Belediye başkanlarımız projelerini hazırladılar. Ankara ve Antalya'da proje aşamasına gelindi.

İstanbul'da ise yer konusunda alternatifler var. Sinan Erdem Çok Amaçlı Salonu da bu amaç için düşünülüyor. 1 yıl içinde burası tamamlanacak. Biz ekstradan yeni bir salon yapmayı düşünüyoruz. Finansmanı temin ettik. Milli Piyango İdaresi tarafından yapılacak. Yeri bulduğumuz an temelini hemen atacağız. Sadece salon değil, kongrelerin yapılabileceği, gerekirse buz sporlarının yapılabileceği nitelikte bir salon olarak düşünüyoruz. Buna İstanbul'un ihtiyacı var'' şeklinde konuştu.
FIBA Yönetim Kurulu'na hazırlıklarla ilgili rapor verecek olan Baumann'ın, bu yıl sonuna kadar salon inşaatlarının başlamış olmasının yeterli olacağını söylediğini ifade eden Şahin, ''Bize güveniyorlar, çünkü tüm sorumluluklarımızı yerine getirdik.

Diğer organizasyonlardaki başarılarımızı da biliyorlar. Sanıyorum aralık ayında FIBA Yönetim Kurulu İstanbul'a gelecek ve onlara hazırlıklarla ilgili bir sunum yapılacak. O zamana kadar da inşaatlara başlamış olmamız gerekiyor'' diye konuştu.

YER ALTINA SALON PROJESİ

Mehmet Ali Şahin, İstanbul'da yapmayı planladıkları spor salonunun yer alternatifinin, BJK İnönü Stadı'nın arkasındaki tepe olduğunu söyledi.

Üzerinde Şişli Evlendirme Dairesi'nin de bulunduğu tepenin içine salon yapmak istediklerini anlatan bakan Şahin, ''İstanbul Büyükşehir Belediye Bakanı Kadir Topbaş ile görüşüyoruz. Düşündüğümüz yer imari açıdan inceleniyor. Eğer olursa, yerin altında çok farklı bir proje olacak'' ifadesini kullandı.

Konuyla ilgili olarak Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, önceden Spor Sergi Sarayı olarak hizmet veren Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nın açığının bir türlü kapatılamadığını belirterek, ''basketbol severler ulaşımı kolay bir yerin hep özlemini çekti. Eğer bu proje gerçekleşirse, çok önemli katkı olacaktır. Oraya 15 bin kişilik bir salon yapmak istiyoruz. Sanıyorum Anıtlar Kurulu'ndan onay alırız'' dedi.

yani Istanbulda 3 tane +10.000 salon yapilcak
ki hepsi Avrupa yakasinda
1. Sinan Erdem Dome 22.500
2. Yeni Arena 12.000-15.000
3. Abdi Ipekçi 10.550

Akın Alan
11 yıl önce - Prş 29 Mar 2007, 16:51

Bursa'da iki tane proje var.

1-Biri yeni stadyumun yanına yapılacak olan 10.000 kişilik NBA standartlarında bir salon.(Avan projesi hazır kısmetse yaza temel atılacak)

2-Nilüferde temel aşamasında olan yaklaşık 10.000 kişilik bir salon.(Temel seviyesinde ödenek gelirse 1 yılda bitecek)

www.sercan.de
11 yıl önce - Prş 29 Mar 2007, 18:36

Bursaya 2 tane +10.000 kisilik spor salonu biraz fazla degilmi?

selçuk orhan

11 yıl önce - Prş 29 Mar 2007, 18:41

ataköy de çalıştığım için salonun önünden hergün minibüsle geçiyor ve kahroluyorum ne zaman buraya da el atılacak acaba diye. sinan erdem dome çok özel bir kompleks  gezdim gördüm inceledim hayran kaldım içi kocaman sanıyorum 22.500 koltuk kapasiteliymiş(dünya 3. olduğunu okudum bir yerde kapasite bakımından).bitmiş halini düşünüyorum da muazzam bir iş çıkar bence mtv müzik ödülleri gecesi,konferanslar,konserler,her türlü spor karşılaşmaları,daha aklıma gelmeyen onlarca etkinlik gayet rahat bir şekilde yapılır o mekanda.sadece tek eleştirim şu olabilir salonun dışı mükemmel çok modern ama  iç dizaynı keşke hani NBA maçlarından gördüğümüz ve şahsen benim çok imrendiğim localı kat kat şekilde yapılsaymış diyorum bennn şahsan kandım
SİNAN ERDEM DOME BİRAN ÖNCE BİTİRİLMELİ YAZIK OLUYOR KISACA..

salonun içi

(+)

(+)

sacramento arco arena

En son selçuk orhan tarafından Prş 29 Mar 2007, 19:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Akın Alan
11 yıl önce - Prş 29 Mar 2007, 18:42

Fazla mal göz çıkartmaz:)

Bencede fazla.Bir spor salonu Nilüfer ilçesinde temel katına kadar çıkıldı ancak ödenek sıkıntısı yaşanıyor.Ama 2010 yılına kadar kesin biter.

Yeni projede ise spor salonuda var fakat bunun yerine başka bir spor aktivitesi gerçeklirilecek daha çok kış sporlarına göre bir yerde kurulabilir.Bu gündemde dediğin gibi Bursaya 2 tane 10.000 fazla..

Bursa 2018 kış olimpiyatlarına aday olduğundan yeni salon yerine başka bir kompleks yapılabilir.

selçuk orhan

11 yıl önce - Prş 29 Mar 2007, 19:10

ataköy sinan erdem dome da ilerleme var mı, son durum ne, ne zaman bitecek bir tarih veriliyor mu ?? bilgisi olan varsa bilgilendirsin lütfen..

www.sercan.de
11 yıl önce - Prş 29 Mar 2007, 19:12

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=1022&a ...p;start=35

esas bu sorunun cevabini siz bilmeniz gerek
hergün önünden geçiyormusunuz

selçuk orhan

11 yıl önce - Prş 29 Mar 2007, 19:21

allah allah sercan bey de pek bir alem adammış yahu    benim gördüklerim şu anda tek işçi bile ortalıkta gözükmüyor ve bu yaklaşık 1 senedir hatta 2 senedir böyle yani tek bir çivi bile çakılmıyor.benim soruma gelince yani ben diyorumki bakanlıktan veya belediyeden yada basketbol federasyonundan bu konuda yeni taze bir açıklama olup olmadığıyla alakalı.

nazım35
11 yıl önce - Prş 29 Mar 2007, 20:05

Bence Universiade gibi dev bir organizasyonu başarıyla gerçekleştirmiş,salonlarıyla,alt yapısıyla,kısacası her şeyiyle hazır bir şehir olan İzmir en iyi seçim olur.Zaten burada da yazıyor.
http://www.izmir.bel.tr/Details.asp?textID=1155

www.sercan.de
11 yıl önce - Prş 29 Mar 2007, 20:15

Izmir'de zaten yapilcak  

Grup maçlari
Izmir, Halkapınar Arena: 9.242
Antalya, Yeni 10.000
Ankara, Yeni 10.000
Istanbul, Abdi Ipekçi Arena: 10.553

Final maçlari:
Istanbul, Sinan Erdem Dome: 22.500

belki alternatif olarak 12.000-15.000 yeni salon