Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
gökhan b.
15 yıl önce - Pts 28 Ağu 2006, 15:18
[İST-D2.04] - Anadolukavağı-Beykoz Havarayı Projesi

Projelerden en güzeli de Beykoz-Anadolukavağı arası havarayı idi. Ama diğer Anadolu yakasındaki raylı sistemlerin tamamlanamaması bu projeyi gündemden sildi. En erken Anadolu yakasındaki açılması beklenen Kadıköy-Kartal metrosu bile 2008i bulacağa benziyor. Bu yüzden esas yoğunluk diğer projelere kaydı ve Japonlarla birlikte yürütülen metro projelerinde türk işçiler Japonlar arı gibi çalışırken biz şaşırıp kalıyoruz demesi basında gündem yaratmıştı. Ama mevcut kesim ormanlık alandan oluşması sebebiyle enerji ve taşıyıcı kolonlar için projeler üzerinde gerek yerinde görerek gerekse de projeler üzerinde yer tespitine gidilerek çok zorlayacağa benziyor. Bu projede ileride açılacak olan Üsküdar-Beykoz arası boğaz tramvayıyla entegre olacağa benziyor! Siz bu projeyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Rifat Behar
15 yıl önce - Pts 28 Ağu 2006, 16:27

Anadolukavağı ve Beykoz'un IBB'nin öncelikli metro noktaları arasında olmadığını kolaylıkla söyleyebiliz. Bu gibi yerlere 2020'den önce metro veya herhangi başka bir raylı ulaşım aracı gelmez.

bulent222
15 yıl önce - Pts 28 Ağu 2006, 17:46

Zaten Anadolukavağı çok tenha bir yer. Otobüs sefer aralığı bile 1 saatten fazla.

MehmetK
15 yıl önce - Pts 28 Ağu 2006, 17:53

Yerleşim Kuzeye kaymamalı,
böyle projeler bunu teşvik eder
Her yere raylı sistem gitmesi şart da değil
Öncelik hep Güneye verilsin verilsin, Bu proje iyi ki kaldırılmış zaten gerçekçide değil.

Murat Caner
15 yıl önce - Pts 28 Ağu 2006, 18:03

Yerden göğe dek haklısın...

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 00:56

Enteresan bir başlık olmuş: "Beykoz-Anadolu Kavağı" arasında uygulanması düşünülen Havaray konusunu ilk defa burada okudum. Bu güzergâh üzerinde bu şekilde son derece mantıksız bir hat düzenlenebileceğine ihtimal dahi vermememe rağmen...

Çünkü, gerçekten de, Anadolukavağı bir köydür. Her ne kadar turistik özelliği haiz olsa da, yazları sadece 2-3 ay yerli ve yabancı turist çeker. Kalan 9-10 ay boş denebilecek bir yoğunlukla geçirir yılı... Ayrıca son derece kör bir noktadır ve daha ileriye, trafik yükünü çeken  herhangi bir aks devam etmez. Köye ulaşım, ağırlıkla şehirhatları vapurlarıyla sağlanır. Diğer alternatif de kalkış frekansları son derece düşük olan İETT otobüsleriyle gerçekleştirilir. Buraya Havaray inşası, paraların resmen sokağa atılmasından başka birşey olmaz

Akın KURTOĞLU

semih.avci
15 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 20:36

ben beykozda oturan bırı olarak yazıyorum anadolu kavagınada yuruyerek 15.20 dakıka uzakda oturuyorumm ulasım kosulalrı artıkk aynı degıll bunu bılmenızı ısterımm suan cok sık otobusler vardır vapurlarda ole ıett nın ozlelesme adına yapdıgı junyor marka otobuslerle cok sık seferler yapılıyoo en fazla 20 dakıkada bır otobus var artıkk ulasamka da kolayy proje nasıl olur bılmem ama yazları beykoza beykoz ısmını veren yerlerdendır anadolu kavagı daha ne olsun yaz gunlerı gunde 7 tane turıst vapuru gelıyoo kac kıs yapar hesaplayınn

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 21:07

Semih Bey, kusura bakmayın ama yazdıklarınızdan hiçbir şey anlamadım.     Siz şimdi Havaray'ı istiyor musunuz, yoksa Havaray'a mı karşısınız? Beykoz'a 20 dakikada bir gelen İETT otobüsleri değil konumuz, mesele bu noktadan Anadolukavağı'na Hava ulaşımının olup olmaması. Yoksa Ankara'da da bir Beykoz var da, biz mi bilmiyoruz? (Bkz: Nereden sorusunun karşılığındaki yerleşim merkezi )

Akın KURTOĞLU

34 Emre 80
15 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 21:12
Anadolukavağı

bence Anadolukavağına yapılabilecek en büyük güzellik cenevizlere ait olan kalenin onarılması park ve bahçelerin sayısının artırılması. bu konuda bugün bir atılım yapılmış. umarım en kısa zamanda devamı gelir. Havaraya gelince ben Anadolukavağı için lüks olarak görüyorum. Acil ihtiyaç duyulan onca ilçe varken Anadolukavağını konuşmak bile doğru olmaz. sadece denildiği gibi yaz aylarında nufüsü artan bir bölge için kısa vadede gereken bir proje değil bence

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 23:47

Kaldı ki, Anadolukavağı'na denizyoluyla ulaşmak, keyiflerin en güzellerinden birisidir.   Hele de hava öğleden sonra hafif ılınmaya yüz tutmuşsa... Tadından yenmez. Beykoz-Sarıyer-Rumeli ve Anadolukavağı'na salınarak gitmek.. Havaray bence aynı tadı vermez. Dökülen paralar sokağa atılmış olur.  

Akın KURTOĞLU

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM