Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
BursaRAY B Etabı Gelişmeleri ve İnşaat Çalışmaları
« önceki   123 ... 131415 ... 363738   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
kilitli
sayfa 14
Mehmet Ali Giray
15 yıl önce - Cum 02 Mar 2007, 22:33

Olayın siyasi boyutunun olup olmadığını bilemem ama Bursaray'ı Gökdereden Ankara yoluna birleştirecek viyadük çalışması zaten ağır gidiyordu hemen hemen iki haftadır da hiçbir çalışma yapılmıyor. Gerek Ankara yolundaki trafik ve gerekse Gökdere bulvarı sabah ve akşamları felaket kitleniyor. Bursaraydan vazgeçtik karayolu ulaşımı rahatlasa ona bile razı olacağız.

M.Erdoğan
15 yıl önce - Cum 02 Mar 2007, 22:35

Bende yıldırımda sinandede civarına yakın oturuyorum.Hepten evimin önünden geçmesede bursaray çalışmalarına en son dün tanık oldum. Gökdere meydanında çalışan komyonlar, vinçler vardı. Ankara yolu üstündede yine dün çalışmalar sürüyor gibiydi.Ortada muhakkak bir sorun çıkmıştır. Olay gazetesi hepten hiç olmayan konuyu haber yapamaz ama en fazla olduğundan çok abartabilir.Yinede çalışmaların durduğuna yada duracağına ihtimal vermiyom ben. En kötü ihtimal birkaç ay sarkma olur.  

Batur

15 yıl önce - Cmt 03 Mar 2007, 00:04

Olay gazetesinin haber(ler)ini ciddiye almıyorum artık ama ne olursa olsun inşaatın gecikmesine tahammül edilemez bir durum. İlk etabı yapan firmayla da belediye sorun yaşamıştı şimdi B etabını yapan firmayla da sorunlar yaşanıyor, gelen gideni aratıyor mu yoksa?

ssservet
15 yıl önce - Cmt 03 Mar 2007, 01:32

ah ah iyi güzel doğu yönüne doğru bursaray büyüyorda batı yönüne doğru yani üniversite kampüsü ve görükleye ne zaman gelecek bu bursaray? Ne zamana kadar biz uludağ üniversiteli öğrencileri otobüs mafyasına mahkum bırakacak?

Deniz.Ylçnky
15 yıl önce - Pzr 04 Mar 2007, 20:11

Üniversite etabını bekleyen öğrenciler mezun olduktan sonra kullanılır diye düşünüyorum. Herneyse biz b etabına dönelim;
 Çalışmaların durduğu yer gökdere viyadükleri geri kalan yerlerde çalışma devam ediyor olsa gerek. Yoksa yanlış mı anladım? Yolcuk sırasında istasyonlara kaplamaların geldini ve yapıştırılmayı beklediğini gördüm. inşaat sahasında çalışan iş makinaları ve işçiler var.

semihfidan
15 yıl önce - Pts 05 Mar 2007, 19:37

Yok Deniz doğru görmüşsün. Bursaray çalışmaları viyadük çalışmaları hariç devam ediyor.

M.Erdoğan
15 yıl önce - Sal 06 Mar 2007, 11:48

!!!!!.....BURSARAY KRİZİ AŞILDI.....!!!!!  

Arkadaşlar bu haber heralde hepimizi sevindirecek. Bugünkü olay gazetesinde A.Emin Yılmaz'ın köşesindeki haberler çok güzeldi. Yazının ilgili kısımları şöyle..

Alıntı:
B Etabı müteahhiti olan Tekfen`in Gökdere`den Ankara Yolu`na dönüşteki viyadükte kirişleri yerleştirmeye başladığı sırada, Büyükşehir Belediyesi denetim sorumlularının sözleşmede yer alan deprem takozlarının konmadığını farkettiklerini duyurduk.

Denetimi yapanlar, kirişlerin sökülüp deprem takozlarının konmasından sonra yeniden devam edilmesi gerektiği görüşündeydiler. Bu görüşü müşavir firma da destekliyordu.

Buna karşın Müteahhit firma, kirişlerin konmasından sonra da deprem takozlarının yerleştirilebileceğini savunuyordu. Ne var ki teknik içerikli tartışmadan bir sonuç alınamamış, bunun üzerine Bursaray B Etabı çalışmaları durmuştu.

Biz de uzmanlığımız olmayan bir konuda görüş belirtmektense, konunun taraflarına seslenmeyi tercih ettik ve zaten 5 aylık gecikmesi olan Bursaray B Etabı`nın en az 5 ay daha gecikebileceği uyarısını yapmakla yetindik.

Kulağımıza gelenlere göre bu çağrının ardından hafta sonu, konunun taraflarını bir araya getiren toplantı yapılmış. Üstelik tüm sorunların enine boyuna masaya yatırıldığı bu toplantıda zaman zaman sert rüzgarlar esmiş.

Özellikle işin aksadığı yerler ortaya konmuş ve hızlanması konusunda müteahhitin yapması gerekenler tek tek hatırlatılmış. Ardından Belediye adına denetim yapanların `önce deprem takozları, sonra kirişler` ısrarıyla, müteahhit temsilcilerinin `önce kirişleri koyalım, sonra takozları yerleştiririz` cevabının karşılıklı olarak teknik bir inatlaşmaya döndüğü ortaya çıkmış.

Bu teknik inatlaşmanın ortadan kaldırılması için de çözüm yolu bulunmuş.

Sonuçta Gökdere`den Ankara Yolu`na dönüşteki viyadükte kirişlerle deprem takozlarının aynı anda konulabileceği kararı verilmiş. Karar üzerine müteahhit, bir yandan kirişleri yerleştirirken diğer yandan deprem takozlarını dökmeye başlamış.

Bize söylenene göre toplantıda bulunan üst düzey sorumlular, bundan sonra sorun yaşanmaması için müteahhite gerekli direktifleri verirken, bir anlamda masaya yumruklarını vurmuşlar.

Haşim İşcan`ı açmak için hazırlık başladı

Bursaray`ı kentin doğusundaki semtlere bağlayacak olan B Etabı`nın en kritik yerinin Haşim İşcan Caddesi olduğu biliniyor.

Çünkü Bursaray`ın yeraltı geçişini sağlamak amacıyla iki yılı aşkın süre önce trafiğe kapatılan Haşim İşcan Caddesi neredeyse unutuldu. Bu güzergahtaki çalışmalar gereğinden ve planlanandan uzun sürünce kente olumsuz yansıdı.

Örneğin Haşim İşcan Caddesi üzerindeki esnaf perişan olurken, kent trafiği de bu önemli güzergahın kapalı olmasından olumsuz etkilendi. İşte hafta sonu gerçekleştirilen Bursaray zirvesinde ele alınan konulardan biri de Haşim İşcan Caddesi oldu.

Toplantıda Bursaray`ın geçeceği tünellerin imalat aşamasının tamamlandığı anlaşılınca, Haşim İşcan Caddesi`nin açılması için de harekete geçilmesi kararı alındı.

Bunun üzerine tünellerin yapımı için kazılan caddeyi eski haline getirip düzenleme çalışmalarını yapması için yol düzenleme müteahhiti harekete geçirildi. Dün sabahtan itibaren Haşim İşcan`ı kullanılabilir hale getirmek üzere çalışmalarına başlayan yol düzenleme müteahhitine de, işi bir ay içinde bitirmesi ve yolu açması direktifi verildi.

Şükraniye çarşamba açılıyor...

Ankara Yolu üzerindeki Bursaray bağlantı çalışmaları nedeniyle Şükraniye`de yapılan geçici düzenleme trafiği olumsuz etkiliyor. Duaçınar`dan merkeze gidiş yönünde, banka şubeleri bitiminde bağlantı için kazılan yol deve boynu şeklinde önce sol tarafa tek şerit olarak aktarılıyor, sonra yeniden sağ tarafa alınıyor.
2 aydır tamamlanamayan kısa mesafedeki çalışmaya tepkiler artarken, Bursaray zirvesinde bu konu da ele alındı. Görüşmelerde, Şükraniye`den kent merkezine gidiş yönünün, yalıtım çalışmaları tamamlanıp çarşamba günü trafiğe açılması kararlaştırıldı.

Buna karşın aynı çalışma yolun karşısında da tekrarlanacağı için, ilerleyen günlerde bu kez Duaçınarı`na gidiş yönünde geçici düzenleme yapılacak.

İnşallah başka sorunlar çıkmazda yılbaşına kadar bu etap bitip kullanmaya başlarız.

Akın Alan
15 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 03:26

Bursaray 31.12.2007 tarihinde malesef bitmeyecek gibi duruyor.2-3 ay sarkacak büyük ihtimalle.

Sadece inşaat değil hattın denemeleri,çevre düzenlemeleri,elektrik hatları yapılacak.

Maalesef yaklaşık 1 sene daha bekleyeceğiz gibi gözüküyor.

Ebru K.Türk
15 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 03:48

Alıntı:
Maalesef yaklaşık 1 sene daha bekleyeceğiz gibi gözüküyor.

Belki de başkanın işine gelir.
Eğer C etabına söz verdiği gibi bu yaz veya sonbaharda başlayabilirse öngörülen bitiş tarihi 2009. Yani seçimlerin hemen ertesi. Böylece seçime az zaman kala etabın tekini açmış diğerini de bitirme noktasına getirmiş olur ve daha çok göze girer.  Nasıl komplo teorisi ama  

Polyanna Denetçi  
EPRU

Akın Alan
15 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 03:52

Alıntı:
Belki de başkanın işine gelir.
Eğer C etabına söz verdiği gibi bu yaz veya sonbaharda başlayabilirse öngörülen bitiş tarihi 2009. Yani seçimlerin hemen ertesi. Böylece seçime az zaman kala etabın tekini açmış diğerini de bitirme noktasına getirmiş olur ve daha çok göze girer.   Nasıl komplo teorisi ama  

Pek komplo teorisi değil gibi bence.Yazdıklarının doğruluk payı olduğunu eminim hatta onlar için güzel bir seçim propagandası olabileceğini düşünüyorum

sayfa 14
« önceki   123 ... 131415 ... 363738   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara