Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
serkanen

12 yıl önce - Cmt 26 Ağu 2006, 14:27
Adana'ya 5 yıldızlı öğretmenevi


Alıntı:
Adana'ya 5 yıldızlı öğretmenevi

Vali Kıraç, "Yeni öğretmenevini önümüzdeki yıl açmayı planlıyoruz"

Adana Valisi Cahit Kıraç, Süleyman Demirel Bulvarı'nda yapımı süren yeni öğretmenevini önümüzdeki yıl hizmete açmayı planladıklarını bildirdi.

Vali Kıraç, Reşatbey Mahallesi'nde bulunan öğretmenevinin nüfusu 2 milyona yaklaşan kentin ihtiyaçlarını karşılamadığını, bu nedenle yapımına başlanan yeni öğretmenevinin kaba inşaatının büyük ölçüde tamamlandığını belirtti.

Kıraç, İl Özel İdare bütçesinden sağlanan kaynakla yaptırılan ve yaklaşık 6.5 milyon YTL'ye mal olacak öğretmenevinin 5 yıldızlı otel konforunda ve modern mimariyle yapıldığını ifade etti. Adana'nın yaklaşık 18 bin öğretmeni ve 500 bin öğrencisi bulunan kent olduğuna dikkati çeken Kıraç, şunları söyledi:

''Böyle bir öğretmenevine ihtiyaç vardı. Seyhan Baraj Gölü'nü gören hazineye ait arazide yaptırdığımız bu öğretmenevinde konaklama odalarının yanı sıra toplantı salonları da yer alacak. Bu salonlar, veli-okul işbirliğini geliştirmek için son yıllarda yoğunlaştırdığımız toplantılar ile öğretmenlere yönelik seminerlerimize de ev sahipliği yapabilecek.''

KIZ LİSESİ İNŞAATI-

Vali Kıraç, öğretmenevinin yanında bulunan ve bir bölümü hazine, bir bölümü şahıslara ait olan yeni Kız Lisesi binasıyla ilgili istimlak sorunlarının tamamen giderildiğini, okulun temelinin bu yıl atılacağını ifade etti. Yeni Kız Lisesi'nin, tarihi kız lisesi ile aynı mimari çizgileri taşıyacağını belirten Kıraç, ''Yeni lise, eski bina ile çağdaş mimarinin birleşmesinden oluşacak. Yatılı öğrencileri de ağırlayabilecek yeni Kız Lisesi binası kentin sembollerinden biri haline gelecek'' dedi.

Kültür Sanat Merkezi olarak hizmet verecek tarihi Kız Lisesi'ndeki restore çalışmalarının ise tamamlandığını vurgulayan Vali Kıraç, binanın bahçe düzenlemesinin devam ettiğini kaydetti.

Vali Kıraç, tarihi Kız Lisesi'nin, yanında yer alan ve restoresi devam eden Taşköprü ile de tarihsel bir bütünlük oluşturacağını sözlerine ekledi.

Kaynak:www.ekspresgazete.com


Validen sevindirici haberler. Mevcut öğretmenevi artık ihtiyaca cevap veremez hale gelmişti. Yakın zamanda yeni öğretmenevinin de fotolarını çeker eklerim siteye.


BEHÇET VOLKAN
12 yıl önce - Cmt 26 Ağu 2006, 14:33

Bir eğitimci olarak bu habere sevinsem mi üzülsem mi bilemiyorum.Her ay düzenli olarak aidatlarını verdiğimiz  bu kuruluşun ne tesislerinden ne kamplarından yeterince yararlandırılmıyoruz.

-serkan-
12 yıl önce - Cmt 26 Ağu 2006, 16:49

Ankara'da da Başkent Öğretmenevi var, çok lüks olan.

Soru şu: Burası öğretmenevi mi, yoksa otel mi.. çünkü burası otel gibi çalışıyor. Kendi mensuplarına göya daha ucuz ama yine pahalı. Bir öğretmenin orada kalması çoook zor. O zaman adı neden öğretmenevi? "Ankara Oteli" olsa daha iyi olurdu.. hiç olmazsa öğretmenlere saygısızlık yapılmamaış olur.Ayhan
12 yıl önce - Cmt 26 Ağu 2006, 16:59

Öğretmenevleri genelde otel olarak kullanılıyor. Küçük yerde yer boşluğundan dolayı otel olarak kullanılmasını anlarım ama büyük yerlerde böyle bir uygulama olması yanlış...

Gökhan Erdoğan

12 yıl önce - Cmt 26 Ağu 2006, 22:52

Bir aday öğretmen olarak Öğretmenevlerinin sadece öğretmenler ve aileleri tarafından kullanılmasını istiyorum.Biz Orduevlerine nasıl giremiyorsak hiçbir Öğretmenevine de başka meslek gruplarından hiçkimse giremesin..Çünkü onlarında misafirhaneleri var,tesisleri var değil mi?Yok herkese kullandırırım diyorlarsa o zaman bi zahmet ismini bilmem ne otel diye değiştirsinler de Öğretmenlerde kurtulsun artık kendi tesislerine gidip te ''yerimiz yok beyfendi'' lafını duymaktan ...

ersinyılmaz

12 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 23:30

Bir öğretmen olarak ezikliğini hissettiğim bir konuydu bu öğretmenevi meselesi. 2 milyon nüfusu barındıran binlerce öğretmenin görev yaptığı Adana kentinde sadece bir tane öğretmenevi  vardı oda Reşatbeydeki eski bir yapıydı. Gayet konforlu ve bakımlı bir tesis ama yinede bu şehir için çok yetersiz.
Bu öğretmenevi projesi çok yeni bir proje değil umarım askıya alınmaz tekrar Valililik tarafından çok yakın bir zamanda yapılırda bir eksilklik giderilir.bülent dizdar

12 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 23:38

Alıntı:
Bu öğretmenevi projesi çok yeni bir proje değil umarım askıya alınmaz tekrar Valililik tarafından çok yakın bir zamanda yapılırda bir eksilklik giderilir.

öğretmenevi inşaatı gerçekten büyük bir hızla sürüyor. şu an henüz kaba inşaat aşamasında olduğu için fotoğraf yüklemiyorum.


Resul GUL

4 yıl önce - Sal 11 Ksm 2014, 00:29

Adana Öğretmen Evi
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=51876

Öğretmenevi Şu an açılmış durumda..
Bir kaç eksik dışında Hizmet vermeye devam ediyor..
Fotoğraf Başlığından fotolarını inceleyebilirsiniz..


MUSTAFA8001

4 yıl önce - Sal 11 Ksm 2014, 00:53

Sade bir görüntüsü var. "5 yıldızlı öğretmenevi" tabiri fazla iddialı gibi...

Resul GUL

4 yıl önce - Sal 11 Ksm 2014, 01:07

Arkadaş Öğretmenevinin Yeri ve Verdiği Hizmetler noktasında
Bu Başlığı böyle açmayı uygun görmüş olabilir..
Yoksa normalde Bina Zaten 5 yıldız kavramını kullanmıyor bile..sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET