Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul Raylı Sistem Haritası
« önceki   123 ... 181920 ... 505152   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ozvardar2
6 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 01:33

Selamlar,

Bir calisma da benden. Bir kac kisiye tesekkurler bunun yapiminda:

(1) Haritayi inceleyip fikirlerini veren Akin Kurtoglu abimize
(2) Istasyon isimleri daha onceki haritasinda toplayan ralzalam'a
(3) Bir tasarim harikasi olarak gordugum ve pek cok ozelligini kullandigim Londra tup haritasinim tasarlayicisi Harry Beck'e.

Su anda yapimda olan ve yakin zamanda insaatina baslanacak olan metro (ve funikuler) hatlarini ekledim sadece (ralmalam arkadasimiz gibi) mevcud hatlarin uzerine. Daha cok zamanim oldugunda daha buyuk bir kanvas uzerinde tramvay hatlarini da iceren bir versiyonunu yapacagim.

Simdiki versiyonu hakkinda fikirlerinizi bekliyorum.

Murat

(+)

ralzalam
6 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 15:12

Tebrikler, çok iyi çizmizsin, profesyonelce. Bir an önce tamamlansa keşke sabırsızlıkla bekliyoruz, İstanbulun geleceği bu projelerde arkadaşlar. Konutların değerlerini bile belirleyecek olan projeler bunlar.

Mehmet Kasım
6 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 15:15

Çok süper bir çalışma Devamını bekleriz. Yenikapı-İncirli arasını direk bağlayan metroyu da eklemek lazım.

ozvardar2
6 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 15:52

Bakirkoy IDO - Kirazli 1 ve Yenikapi - Incirli projelerine yakin olup da bu iki hattaki istasyon sirasi ve isimlerini bilen var mi? Haritaya ekleyecegim bu haftasonu.

Murat

Mehmet Kasım
6 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 16:06

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Kurumsal/Birimler/Ray ...Sayfa.aspx
Alıntı:
Yenikapı-Bakırköy(İncirli) Metro hattı : 7 Km. 5 İstasyon.
Bakırköy İDO Sahili-Bağcılar(Kirazlı) Metro hattı : 9 Km. 8 İstasyon.

İstasyonlar:

**** Bakırköy İDO, Bakırköy Meydan, Dikilitaş, İncirli, Haznedar, Parseller, Dere Mevkii, Kirazlı
**** Yenikapı, Kocamustafapaşa, Silivrikapı (Yada Mevlanakapı) , Olivium, Z.Burnu İçi, İncirli

Volkan Ardos
6 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 17:58

Bu şekliyle "İstanbul Metrosu" kaç KM ye ulaşmış oluyor.. Bu arada, Sayın Mehmet Kasım bey ve Murat beye yaptıkları harita çalışmasından dolayı nacizane teşekkürler.. Çok şirin görünüyorlar

ozvardar2
6 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 22:05

Yeni versiyon:
(1) chenginer'in yakaladigi iki hatayi duzelttim.
(2) Mehmet Kasim'im IBB sitesinden topladigi Bakirkoy IDO - Kirazli 1 ve Yenikapi - Incirli uzatmasinin istasyonlarini ekledim.

Murat

(+)

OzanEmre

6 yıl önce - Cmt 12 Nis 2008, 07:22

mehmet kasım demiş ki:
İstasyonlar:

**** Bakırköy İDO, Bakırköy Meydan, Dikilitaş, İncirli, Haznedar, Parseller, Dere Mevkii, Kirazlı
**** Yenikapı, Kocamustafapaşa, Silivrikapı (Yada Mevlanakapı) , Olivium, Z.Burnu İçi, İncirli

"Dere Mevkii" diye yazılan istasyon büyük ihtimalle Kocasinan ile Yıldıztepe arasında, Ormantepe civarında olacak ve muhtemelen isimlendirmesi de bu bağlamda göz önünde bulundurulacak
Ayrıca aşağıda bulunan kaynak bağlantısında bulunan haritada, bahsi geçen "Dere Mevkii" olarak adlandırılan istasyon Bağcılar Batı diye geçiyor.

Kaynak http://213.243.28.21/veriler/2006/11/21/metro.gif

yusuf38
6 yıl önce - Cmt 12 Nis 2008, 21:39

bakırköy-beylikdüzü niye yok projesi hazır para veya sıra bekliyor.

ozvardar2
6 yıl önce - Cmt 12 Nis 2008, 22:40

Ucuncu versiyon:

(1) Mevcud 5 tramvay hattini da ekledim.
(2) Dedigim gibi kanvasi daha buyuttum sigdirmak icin. Metro hatlari 6 nokta, tramvay hatlarini 5 nokta yaptim. Metro istasyon isimleri 8 nokta, tramvay istasyonlari 7 nokta.

Murat

Notlar:
(i) Bakirkoy - Beylikduzu, Pendik - Sabiha Gokcen ve diger bahsi gecmis hatlari (Besiktas - Sariyer, Uskudar - Beykoz, Alibeykoy - Zeytinburnu, v.s.) eklemiyorum. 2023 planinda olsalarda bu haritanin amaci 2013'te bitmis olmasini bekledigimiz hatlari bir noktada toplamak.
(ii) Dere Mevkii'yi degistirmedim Bagcilar Bati diye. Degisik haritalarda degisik isimler geciyor. Projesi yayinlaninca degistiririz.
(iii) Bu haliyle kac km'ye ulasir metro agi bilemiyorum. Tam Mehmet Kasim'a yoneltilecek soru valla

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM