Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 183
Poyraz665
7 ay önce - Cum 26 Tem 2019, 22:28

Bayrampaşa istasyonu bitti, Sağmacılar istasyonunda çok az ince işler kaldı, yenibosna istasyonu ince işler sürüyor, Tahminen Terazi dere istasyonun da ince işleri başlayacak ama yeraltı ve viyadük istasyonların da hiçbir çalışma yok

recep30
7 ay önce - Cmt 27 Tem 2019, 14:02
İstanbul metrosu: M1A Havalimanı-Yenikapı hattı

Aldığım duyumlara göre yeraltı ve viyadük istasyonlara farklı bir sistem uygulanabilir miş

Ceemmm
6 ay önce - Çrş 31 Tem 2019, 01:57

Bu çalışmalar hangi ara oluyo anlamıyorum sürekli bu hattı kullanıyorum hiç bir çalışanı gormedim

recep30
6 ay önce - Çrş 31 Tem 2019, 08:57

Bu çalışmalar genellikle gece yapılıyor Sağmalcılar istasyonu bile bir anda yükselmeye başladı

mslazer
6 ay önce - Pzr 04 Ağu 2019, 12:11

Alıntı:
Bu çalışmalar hangi ara oluyo anlamıyorum sürekli bu hattı kullanıyorum hiç bir çalışanı görmedim

Çalışmalar gece 1 ile 5 arasında 4 saatlik bir dilimde yapılıyor. Çalışmaya başlamak için seferlerin bitmesi araçların depoya dönmesi gerekmekte sonra hattan elektrik kesiliyor ve topraklama vuruluyor. Yolcu işleyişinin hiçbir şekilde engellenmemesi adına bu şekilde zor ve yavaş ilerleniyor.

ugurhasgul
6 ay önce - Pzr 04 Ağu 2019, 12:52

Teşekkürler bilgiler için, yalnız yeraltı istasyonlar nasıl yapılacak edilecek işleyişi etkilemeden aceba onu çok merak ediyorum

recep30
6 ay önce - Pzr 04 Ağu 2019, 12:54

Bu çalışmalar gece yerine gündüz yapılsa bu sefer yolcu işleyişinde sorun olabilir tamam gündüz yapılsa daha hızlı ilerler ama bu sefer yolcu ve araç işleyişinde sorun olabilir bu yüzden forumdaki arkadaşımızın yazdığı gibi gece 1ila 5 arasında bu çalışmalar yapılıyor ve yavaş ilerliyor

recep30
6 ay önce - Pts 05 Ağu 2019, 18:12

Bugün Sağmalcılar istasyonuna baktım da baya güzel olmuş az bir iş kalmış zaten bitince Kocatepe istasyonu da çalışmalar için bekliyor

mslazer
6 ay önce - Pts 05 Ağu 2019, 19:09

Alıntı:
Bugün Sağmalcılar istasyonuna baktım da baya güzel olmuş az bir iş kalmış zaten bitince Kocatepe istasyonu da çalışmalar için bekliyor

Teşekkürler öncelikle. Sağmalcılar istasyonundan sonra Yenibosna istasyonuna başlıyacağız. Çelik yapısı hazırlandı bayram sonrası montaj gerçekleştirilir diye bekliyoruz.

Ayrıca recepbey keşke dediğiniz gibi gündüz olabilse inanın 3 katı hızlanırız ama elekririk hattına yakın çalışmalar olduğu için kesinlikle elektrik kesintisi ve topraklama olmak zorunda.

ata21
6 ay önce - Pts 05 Ağu 2019, 19:22

Mslazer öncelikle merhaba. Sanırım bu hattın inşaatında çalışıyorsunuz. Emeğinize sağlık. bir sorum olacak. Sağmalcılar istasyonunda istasyondaki tavan kaplaması ne zaman bitecek acaba tahmini olarak? Gördüğüm kadarıyla bir tane led lamba takıldı yalnızca. Bu istasyonun tavanı bu haliyle çok çirkin duruyor çünkü, kablolar sarkıyor vs. Ayrıca Sağmalcılar’da peronun uzatma yapılan kısmında yer karoları ne zaman döşenir?

sayfa 183
ANA SAYFA -> ULAŞIM