Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sedat_85g

13 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 23:51
[İST-A1.128] - İETT Otobüslerindeki Favori Yeriniz (Ayakta ve Oturarak)

Her yigidin bir yoğurt yiyişi oldugu gibi her WOWTURKEY ulaşım sevdalısının da otobüslerde favori bir mekanının oldugunu düşünüyorum.
Ben otobüslere göre yazayım:
Siz de isterseniz kendinizinkini ekleyebilirsiniz..

MAN SL-200: Yazın arka kapıya bakan ters koltugun pencere tarafı. Kışın En arka sol köşe(Bacalılardan kalma alışkanlık yağmur çamurdan ıslanmış paçaları dayamak)
Ayakta iken sol en arka bacanın önü.

MAN SG-220: Körügün en arkasındaki soldaki ikili koltugun pencere kenarı.
Ayakta iken tabiki "Körük"

IKARUS Solo: Sağ en arka 3lü koltugun arka kapıya en yakın olanı(sol kolu koymak için) Yeni düzenlenen çok koltuklu modellerde(e otobüs dizaynı) Sol en arka ikiliden pencere kenarı.
Ayakta iken sağ en arka köşe bir kol sağda bir kol arkada..

IKARUS Körüklü: En arka kapının yanında ikili koltugun arkasındaki yan tekli koltuk.
Ayakta iken tabiki "Körük"

O345: Kışın en arka sol köşe (motor sıcacık yapıyor) Yazın en arkanın bir önündeki ikili koltuk pencere kenarı.
Ayakta iken kol arka kapının motor taraftaki bölümünde tek kol kapı tutamaklarında sırt durma düğmesinin oldugu direge dayalı...

O345 K: Solo ile aynı. Ayakta iken körük de tercih edilebilir.

Citaro Solo: Arka kapıya bakan ters ikili koltuk pencere kenarı.
Ayakta iken arka kapı sahanlıgı sırt cana verilir kol kapı üstündeki yeşil demire konur.(sağolsun citarolarda tüm akpılar beraber açılıp kapandıgı için keyif yarım kalıyor)

Citaro Körüklü: Solo ile aynı. (Körük muhafazalarına beli dayayıp gitme zevkimi malesef elimden almış Mercedes Benz tasarımcıları   )

Bu alışkanlıklarım hem kalabalıktan en az etkilenmek hem de yorgun argın eve dönerken yaşlı amca ve teyzelerin size ulaşana kadar mutlaka başka birileri tarafından yer verilmek suretiyle sizin oturmaya devam etmeniz açısından büyük önem taşımaktadır  

Not: Gereksiz ve saçma sapan ya da benzer bir konunun var oldugunu düşünüyorsanız silebilirsiniz.

En son Sedat_85g tarafından Cum 25 Ağu 2006, 01:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Murat Erol 4
13 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 23:58

uzun uzun yazmaktansa Sedat ile aynı , aynı ortobüse binersek ne yaparız bilmiyorum

barış34
13 yıl önce - Cum 25 Ağu 2006, 00:08

Ben oturmayı pek sevmem citaro harici hiç bi otobüste oturmam yani..

345-citaro larda favori yerim  resimde görüldüğü gibi ön kapının sol kanadı dır...

alit
13 yıl önce - Cum 25 Ağu 2006, 00:19

345 lerde arkadaki ters koltuklar karşılıklı olanı daha rahat.

bulent222
13 yıl önce - Cum 25 Ağu 2006, 09:15

Ben Mercedes'lerde motor arkada olduğu için ön tarafı tercih ediyorum. Özellikle körüklülerin önü çok sessiz oluyor   Oturarak gideceksem İkaruslarda soldaki tekliler iyi oluyor, ya da en arkadaki yan koltuklara kol dayamak da güzel oluyor. Körüklü İkarus ise en arkayı tercih ederim. Kadıköy'den eve giderken, ilk inen olacağım için (boş bulursam) basamağın içinde duruyorum.

kemalsoylemez

13 yıl önce - Cum 25 Ağu 2006, 09:25

Konuları bu kadar kişisel hale getirmeyelim.

ANA SAYFA -> ULAŞIM