Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
burakbecan
15 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 12:57
[İST-B6.06] - İstanbul Boğazı'nda Facia'ya Ramak Kala!...

İstanbul Boğazı’ndan geçiş yapan kuru yük gemisi dümeni kilitlenince, Üsküdar Eminönü İskelesi’ne bağlı Kızıltoprak Vapuru’na doğru sürüklendi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/4969969.asp?gid=48

zafer84
15 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 18:23

Ya Bu Bogaz dan Gecen Gemiler icin Neden bir önLem Alinmiyor ki ..
illa birilerinin canimi yansin, illa bir facia mi yasansin istiyorlar..

a.onurr
15 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 18:38

Bu tür olaylar İstanbul Boğazında nedense çok oluyor.Bir çözümü olmalı bunun.O kuru yük gemisi vapura çarpabilirdi.O zaman ne olacaktı acaba?

ali_bozoglu

15 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 23:25

Evet İstanbul ve Çanakkale Boğzlarından bir Waryag geçti  1.Resim Waryag'a gitmek için TDİ Poyraz romorkörü'ne biniyoruz 2.Resim Bismillah Vira deyip hareket ediyoruz. 3.Resim Ufukta Varyag 4.Resim İşte waryag

(+)

(+)

(+)

(+)

ali_bozoglu

15 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 23:32

yaklaşık 3 saatlik bir yolculuktan sonra uluslararası suda bulunan Waryag binmek için yapılan çalışmalar hayatım boyunca  çok gemiye bindim Waryag'a binerken duyduğum korkuyu hiçbir zaman yaşamadım Allah düşmanıma bile yaşatmasın  ne merdiven ne ip allaha emanet tırmanarak çıktık işte bununla ilgili resimler 2. resimdekiler kim diyecekseniz benim yanımdaki Baş Kılavuz Kaptan Saim OĞUZÜLGEN ( Bu Ülkeye büyük hizmeti dokunan bir kılavuz kaptandır.) Sonra ondan bahsederim. Onun yanındaki ise Deniz Kuvvetlerini Temsilen katılan o zaman rütbesi Yüzbaşı  ismi ise Ali Soyadını hatırlamıyorum
3. Resimde mavi tulumlu güneş gözlüklü kişi Baş Kılavuz Kaptan Ömür Öztaşkın

(+)

(+)

(+)

ali_bozoglu

15 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 23:43

Evet Waryag Uçak gemisine çıktık görev yapmaya haszırız sevgili arkadaşlar bu çalışma Boğazlardan geçiş öncesi son çalışma idi Çalışmanın ana pirensibi Uçak Gemisini boğazdan nasıl geçireceklerinin hesabı yapıldı bu çalışma adeta bir tatbikattı bu tatbikata geçişti görev alan bütün romorkörler geldi hepsi ne yapacakları geminin neresinde duracakları  belirlende ve tatbiki çekme işlemi gerçekleşti . ve bundan sonra uygun hava beklendi şimdi Waryag üzerinden birkaç resim

(+)

(+)

(+)

(+)

ali_bozoglu

15 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 23:56

Waryag üzerinden çekilmiş birkaç resmim birinci resim Ömür Kaptan ve Saim Kaptan yanyana  diğerleri benim resmim geminin muhtelif yerlerinde Sevgili arkadaşlar bu geçiş bir olaydı uluslararası bir olaydı Çin Hükümeti geçişten 18 ay önce mürücaat etti gemi yaklaşık olarak 1 yıl uluslararası suda romorkör eşliğinde gitti geldi inanın tarihe tanıklık etmek çok güzel bir duygu ben bu toplantıları videoya aldığım için bu toplantıların yaklaşık hepsinde bulundum geçiş esnasında ise baştan sona Videoya kaydettim. benim için unutulmaz bir çalışma idi 4. Resim TDİ Poyraz Romorkörü'nde Karadeniz açıklarında 2 ve 3. resimler benim Şirketteki lakabımla tam techizatlı Kamaraman Cevat Kelle

(+)

(+)

(+)

(+)

serhatctnr
4 yıl önce - Prş 17 Ağu 2017, 17:27

Resim de şurada kalsın ileride Hürriyet'ten silinirse buradan görebilelim.

Alıntı:
Vapurdaki iki yolcu, paniğe kapılarak denize atladı. Çarpışma geminin demir atıp durmasıyla önlendi. Dün saat 10.50 sıralarında Barbuda bayraklı Prenses Aba isimli 80 metre uzunluğundaki kuru yük gemisi, dümenindeki arıza nedeniyle kıyıya doğru sürüklenmeye başladı. Karadeniz’e doğru geçiş yapan geminin Üsküdar İskelesi’nde yolcu alan Kızıltoprak Vapuru’na doğru yönelmesi paniğe neden oldu. Denize atlayan iki yolcu iskele görevlileri tarafından kıyıya çıkarılırken, vapurun kaptanı büyük bir kazayı önlemek için iskeleden ayrıldı. Prenses Aba adlı gemi ise yaklaşık 100 metre sürüklendikten sonra iskeleye 50 metre kala demir atarak durabildi.

ANA SAYFA -> ULAŞIM