Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 216
oğuzhan balçık
2 ay önce - Prş 15 Ağu 2019, 17:41

Bu metronun doğru düzgün bi ihale açılıp,sarıyerde bitmesi gerekiyordu,metroların özelliği merkezden merkeze taşımadır,yolun ortasında son durak olmaz.Tıpkı kartaldan tavşantepeye mini uzatma yapacaklarına kartaldan sabiha gökçene tek ihalede yapsalardı,şimdiye biniyor olurduk.Ancak 3.havalimanının çok yolcu kaybetmesi istenmiyor,o yüzden pendikten oy toplayabilmek için pendik yakınındaki tavşantepede sonlandırıldı.

ugurhasgul
2 ay önce - Prş 15 Ağu 2019, 18:00

Evet haklısınız yıllar önce yapıldıysa madem Sarıyer'de sonlandırcaklardı yakınına kadar getirip sonlandırma olmaz

kami suyutmaz
2 ay önce - Prş 15 Ağu 2019, 20:02

''Bu metronun doğru düzgün bi ihale açılıp,sarıyerde bitmesi gerekiyordu,metroların özelliği merkezden merkeze taşımadır,yolun ortasında son durak olmaz.''
Tamamen katılıyorum...

Bu hatta 4.Leventtensonra hiç bir saatte değil ayakta koltuklar dolu bir sefer dahi görmedim
Herhalde bizim görmediğimiz gece saatlerinde Hacıosman ormanından oranın yaşayanları için sefer yapılıyor

emrec132
2 ay önce - Prş 15 Ağu 2019, 20:29

Özellikle son seferlere doğru gayet dolu oluyor lakin arkadaşın dediği doğru. Çayırbaşı hastahane ve büyüklereye kadar uzatılması gerekirdi. Belki sahilden beşiktaşa gidecek metroyla birleşir ileride bu planla.

kami suyutmaz
2 ay önce - Prş 15 Ağu 2019, 20:57

Son seferlerden kastınız gece saatleriyse ilginç..ama pik saatlerden se kastınız(17.00-19.00 gibi) dünyanın heryerinde bu zaman diliminde her çeşit ulaşım araçlarnın ı son derece kalabalık olması gayet doğaldır
Günlük genel ortalamadan bahsetsek bence daha doğru olur..

oğuzhan balçık
2 ay önce - Prş 15 Ağu 2019, 21:56

Zaten en fazla sarıyer'e kadar metro gider,sarıyerden sonra nüfusu düşük köylerden geçtiği için,oralarda trafikte olmadığından otobüs idealdir.Eskiden sarıyere taksimden 40 numaralı hat vardı,eski yönetim sebepsiz yere sadece gece çalışan hat haline çevirdi ve taksime gezmeye gelen,oradanda sarıyere börek yemeye gideyim diyemiyor,ya kabataş yada beşiktaştan aktarma yapacaksın.Bu aktarma olayı yolcuyu kaçırtır.

ugurhasgul
2 ay önce - Prş 15 Ağu 2019, 22:02

40 ı geçtim yakın zamana kadar 25t vardı ama kaldırdılar nedense keşke bu metroyu zamanında uzatsalardı şimdi kim bilir ne zaman olur

oğuzhan balçık
2 ay önce - Prş 15 Ağu 2019, 23:23

25T'yi sevemedim,çünkü hem maslak trafiğine takılıyor,hemde boğaz kenarından gitmiyor.40 numaraysa boğazda genelde trafik olmadığından trafiğe takılmıyor ve tamamı boğaz kenarından gidiyor.Beşiktaş Sarıyer arasınada eski dönemde metro düşünülüyordu,ancak gereksiz yatırım olur,avrupa yakası boğazı çok trafikli olmuyor,anadolu yakası boğazı nispeten daha fazla trafikli olsada,orasıda açık.O yüzden boğaza uzun vadede tramvay yapılabilir,ancak yalıların önüne kazık çakıp tramvayı oradan geçirtmek gerekir,çünkü sahil şeridi şu haliyle bile dar bide meyili çok yüksek yerler var,tramvayda meyil problemide olur.O yüzden tamamını yalıların önüne kazık çakıp,denizden geçirtmek gerekir ancak resmiyette bu mümkün olabilirmi bilemiyorum.Sonuçta katrilyonluk yalısının önünden denize atlarken,araya tramvay girsin istemeyebilir.

Mustafa ahmet2
2 ay önce - Prş 15 Ağu 2019, 23:38

Daha önce paylaşmıştim
M2 nin haciosman dan öteye projesi çizildi ilk durak Hamidiye Etfal hastane önü, Büyükdere ve Sarıyer diye hatırlıyorum.
Hastane açıldıktan sonra
İlk durak şuanda çok kıymetli oldu, haciosman dan ötesi sehirden kopuk köy gibi, metrodan in, bir dünya merdiven çık, köy minibüsü veya otobüsü ne bin bir durak sonra in.

oğuzhan balçık
2 ay önce - Prş 15 Ağu 2019, 23:59

Eski dönem yöneticilerinin kurduğu istanbulunmetrosu sitesi kapatılmış,yeni yönetim hacıosman sarıyer ve kirazlı bakırköy gibi kopuk hatlar üzerine yoğunlaşmalı.Yeni hat yapımı içinse sadece yenikapı incirli metrosu önemli,incirliden beylikdüzüne ve oradanda silivriye kadar devam edecek deniyordu ancak nüfus bakımından beylikdüzünden sonrası için metrobüsü uzatmak faydalı olur ancak metro beylikdüzüne kadar gelmeden metrobüsü uzatırlarsa yoğunluğu kaldırmaz.

sayfa 216
ANA SAYFA -> ULAŞIM