Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 215
mafakyanc

4 ay önce - Prş 30 May 2019, 10:33

Seyrantepe'de çok büyük bir Depo/Bakım tesisi var; orada!...

FatihCEM
4 ay önce - Cum 31 May 2019, 00:49

peki hat levent ve 4. levent'te biterken nerede yapılıyordu bu işlemler?

mafakyanc

4 ay önce - Cum 31 May 2019, 15:24

Açıkçası o kadarını hatırlamıyorum. Ancak bahsettiğim depo/bakım tesisi de yanlış hatırlamıyorsam Seyrantepe uzatma istasyonunun açılmasıyla birlikte devreye girmiştir.

Muallim Akif
4 ay önce - Cmt 01 Hzr 2019, 00:14

Bu sabah Hacıosman'da peronun bir tarafında üstünde Depo yazan ama ışıkları yandığı için yolcu alan tren varken diğer tarafa Yenikapı yazan başka tren yanaştı. O da yolcu almaya başladı. Yönlendirme tabelaları da Yenikapı yazanın 1 dk.ya kalkacağını işaret ediyordu. Ben de Yenikapı yazan treni tercih ettim. Depo yazan tren biraz sonra kalktı yolcularıyla, bizimkisi bir 6-7 dakika bekledi. Hacıosman istasyonunda ciddi bir laubalilik olduğunu düşünüyorum. Yönlendirme tabelalarının saçmalamasına alışığız ama aynı anda yolcu alan iki treni ilk defa görüyorum.

yakupfurkan24
4 ay önce - Cmt 01 Hzr 2019, 05:28

Alıntı:
peki hat levent ve 4. levent'te biterken nerede yapılıyordu bu işlemler?

Hat uzatılmadan önce 4.Levent istasyonu hatırlarsanız tek peronluydu (şuanki Hacıosman yönü peronu vardı sadece) diğer peronu kapalıydı. Diğer peronu yani Yenikapı yönü (o zamanki Taksim yönü) duvar ile kapalıydı. Yenikapı peronunda yükseltilmiş raylarla küçük bir metro atölyesi kurulmuştu ve trenlerin bakımı oradan yapılmaktaydı. Zaten 4.Levent istasyonu Yenikapı yönü peronu inşaatına Seyrantepe depo sahası faaliyete geçince başlanmıştı. Eskinden araçların depolanması ise hat içinde farklı istasyonlarda yapılmaktaydı.

yakupfurkan24

Veli_55

4 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 10:03
Alstomlar Hakkında

Bu hatta şu an kaç tane alstom set kullanılıyor?

05yusuf09

4 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 11:49

Yanlış bilmiyorsam Alstom setleri artık M6 hattında çalışıyor.

En son 05yusuf09 tarafından Sal 18 Hzr 2019, 16:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

yakupfurkan24
4 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 13:05
Alstom Setler Hakkında

Alıntı:
Bu hatta şu an kaç tane alstom set kullanılıyor?

Alıntı:
Yanlış bilmiyorsam Alstom setleri artık M6 hattında çalışıyor.

Alstom araçlardan M2 ve M6 hattında toplam 8 adet (32 Vagon) 4'lü set var. Bu araçların 4'ü (16 Vagon) M6 metro hattı kontenjanında. 1'i Seyrantepe depo sahasında pasif, 1'i BOÜ/Hisarüstü istasyonunda pasif, 2'si hat üzerinde aktif olarak sefer yapıyor. Geri kalan 4 (16 Vagon) set ise M2 metro hattı kontenjanında. Hafta içi çiftli dizi (8 Vagon) olarak 2 araç, hafta sonu ise tekli dizi (4 Vagon) olarak 5 araç (M6 metro hattı kontenjanından bir 4'lü set ekleniyor.) bakım vs. zamanları hariç hizmet veriyor.

yakupfurkan24

Hasan Mihrican
3 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 11:56

5 Haziran 2019 itibariyle;

Rekor günlük yolcu sayısı 587,511.
Kırıldığı tarih 23.11.2018

https://www.metro.istanbul/haber/detay/yolcu-sayi ...yeni-rekor

(+)

Hasan Mihrican
2 ay önce - Prş 15 Ağu 2019, 12:12

Bu gösterimde Seyrantepe ve Etiler ayrımı aynı tarafta gösterilmiş oysa gerçekte ters taraftalar. Daha iyi bir tasarımla bu gösterim düzeltilmelidir.

(+)

sayfa 215
ANA SAYFA -> ULAŞIM