Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Lübnan'a Asker Göndermek
« önceki   123 ... 282930   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 29

Kendi teröristimizle mücadele için Irak!a asker göndermeden, başkalarının rahatı için Lübnan'a asker göndermek doğru mu?
Evet doğru 18.2%  18.2%  [69]
Önce K. Irak sonra Lübnan 18.5%  18.5%  [70]
Bizde asker çok, K. Irak'tan önce Lübnan'a gönderelim. 1.8%  1.8%  [7]
Hiçbir durumda, Lübnan'a asker göndermemeliyiz. 61.5%  61.5%  [233]
Toplam Oy : 379

cansu_KFL

13 yıl önce - Pts 30 Ekm 2006, 00:16

Öcelikle bu kararı şiddetle kınıyorum bunu belirteyim! Ancak maalesef artık yapabılabilecek bir şey yok. Bu yüzden diyorum ki Allah oraya gönderilen askerlerimizi her türlü kötülükten kazadan beladan savaştan silahtan mermiden çatışmadan korusun! Hepsi sağ salim kıllarına bile zarar gelmeden vatanlarına dönsünler. Zaten ola ki birine ufak bi zarar gelirse birlerinin başı fena yanacak. Çünkü Türk milleti buna sessiz kalmaz!!!

pizzahut26
12 yıl önce - Çrş 30 Oca 2008, 06:37

" target="_blank">

bende hazir askerim mayista acemi birliğime teslim olacam ve gönüllü olarak dopuyu istiyecem bu vatan bizim bu bayrak bizim bu asker hepimizin canimi istesinler verimevimi istesinler verim tüm varliğimi isterlerse veririm ama bu vatandan bir avuc toprak istesinler hepsinin kafasina sikarim ugrunda can alirim can veririm yeterki o şanlı bayrağimiz gökterde dalgalansin

http://static.ideefixe.com/images/170/170493_2.jpg

BU KİTABİ OKUDUĞUNUZDA BAZI ŞEYLERİ DAHA İYİ ANLARSINIZ..........

Uğur ERDEM
12 yıl önce - Pzr 06 Tem 2008, 23:49

Peki arkadaşlar.. Sizin bu konu hakkına ki görüşleriniz nedir ?? Türk askerinin bir dönem Kore'de (hiç alakası olmayan bir savaşta),Kimi zaman Kosova'da,Kimi zaman Afganistan'da,Kimi zaman Lübnan'da hiç alakası olmayan durumlarda görev almasını nasıl karşılıyorsunuz..

Askerlerimizin bir piyon gibi ordan oraya sürülmesi doğru bişey mi ?? Yoksa "Türk Askeri Adaletin Bekçisi" mi olmalı ?

Uğur ERDEM
12 yıl önce - Pzr 06 Tem 2008, 23:55

Pardon arkadaşlar.. Böyle bir konu varmış,görmedim.. Özür dilerim..

Ben Türk askerinin yıllardan beri oradan oraya sürülmesine,Amerikanın üslerinin bekçiliğinin yaptırılmasına karşıyım.. Sırf o dönem Nato'ya yaranmak için Kore'ye (hiç alakamız olmayan bi yere sırf ABD'nin istikrarı için) askerimiz gönderildi.. 700 küsür askerimiz öldü,1000 küsür yaralı,esirler,kayıplar vs.. Ve bu bize hep bir kahramanlık olarak anlatıldı.. Bilmedikleri topraklara ne için gittiklerini bilmeden gittiler ve öldüler.. Yeri geldi burası Afganistan oldu,yeri geldi Kosova oldu,yeri geldi Lübnan oldu..

Ama olan hep bizim fakir ailelerimizin,garibanlarımızın çocuklarına oldu.. Ocaklar söndü,yuvalar yıkıldı vs..

Birdaha olmasın diyorum.. Ne bizim evlatlarımız ne de başkalarının evlatları hayatını kaybetmesin..

Saygılar

Mustafa Can Karakus
11 yıl önce - Sal 23 Hzr 2009, 22:49

Türk askerinin tezkeresi bir yıl daha uzatılmış.

Alıntı:
Türk askerinin görev süresinin, 5 Eylül 2009 tarihinden itibaren 1 yıl daha uzatılması için Hükümete izin verilmesini öngören Başbakanlık Tezkeresi kabul edildi.

Salı, 23 Haziran 2009 18:50

Lübnan'da, Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü (UNIFIL) bünyesindeki Türk askerinin görev süresinin, 5 Eylül 2009 tarihinden itibaren 1 yıl daha uzatılması için Hükümete izin verilmesini öngören Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

BM Güvenlik Konseyinin UNIFIL'in görev süresinin uzatılması yönünde karar alması durumunda; hudut, şümul ve miktarı Hükümetçe belirlenecek Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, BM Güvenlik Konseyi kararı ve TBMM kararı ile tespit edilen ilkeler kapsamında, 5 Eylül 2009 tarihinden itibaren bir yıl daha UNIFIL harekatına iştirak edecek.

Kaynak:http://www.timeturk.com/tezkere-3.-kez-uzatildi-78895-haberi.html

erdal ırgat
10 yıl önce - Prş 24 Hzr 2010, 17:50

Bugün, TRT3 Meclis Televizyonunda, B.M. Barış Gücü UNIFIL bünyesinde Lübnan'da görevli 495 askerimizin görev süresinin 1 yıl daha uzatılması konusunda verilen tezkere için yapılan konuşmaları izledim, hayretler içinde kaldım...
Kısa ve öz önemli yerlerini size aktarıyorum:
Altan ÖYMEN (CHP Bursa Milletvekili)
2006 yılında BM'nin 1701 sayılı kararla Barış Gücü kurulması ve buna milletlerin katkı sağlanması kararı alınmıştır. A.B.D. önerisi ile alınan bu karara, A.B.D. asker vermediği gibi Türkiye'ye asker gönderme konusunda telkinde bulunmuştur. Üstelik, gariptir ki; Lübnan çevresinde bulunan aynı coğrafyayı paylaşan hiçbir Arap Ülkesi bu barış gücüne asker vermediği gibi katkıda da bulunmamıştır. Buna rağmen Türkiye, T.B.M.M'de alınan kararla 495 askerimizi buraya göndermiştir...2006 yılından buyana orada görev T.S.K.'na o günden buyana hiçbir zaman "komuta görev değişikliğinde", B.M. Kuvvetleri Komuta görevi verilmemiştir...Aynı zamanda, çok az birliklerle temsil edilen GANA'ya 2 kere, ŞİLİ 'ye 1 kere, 40 kişilik asker mevcudu ile Belçika'ya 1 kere diğerlerine de 1'er kere olmak üzere 4 yıl içinde "B.M.Komuta Görevi" verilmiştir...Türkiye, kendi masraflarını karşıladığı gibi 50.000.000.- $ Lübnan'a da yardım yapmıştır.. Lübnan'a en kritik dönemde hayatlarını tehlikeye atarak 495 asker gönderen Türkiye'ye karşı Lübnan'ın izlediği politika nedir ? Ermeni tasarısını oybirliği ile kabul edip Meclislerinden geçirerek Türkiye'yi kınamışlardır... Ayrıca, Gazze'ye yardım amaçlı Lübnan Limanlarından Kıbrıs'a gemilerini göndereceklerini İsrail'in buna karşılık vermemesi gerektiğini belirtmişlerdir.. Ancak, Ermeni tasarısını Meclis'te kabul ederek Türkiye'yi rencide eden Lübnan'ın bu gemilerinin Kuzey Kıbrıs Türk Devletine mi yoksa Rum Bölgesine mi gideceği merak konusudur... Tabii bunun yanısıra, B.M. Barış Gücüne Türk Harp Gemileri de vazife görmektedir... Lübnan'ın,Türkiye'ye tutumlarına karşılık, İsrail'in Lübnan gemilerine saldırması durumunda bizim gemilerin müdahelesi doğru olur mu ? Türk askeri, ençok mevcutla (495 kişi) üstelik komuta görevi hiç verilmemişken orada tehlikeli görevde 1 yıl daha kalması uygunmudur ? CHP bu tezkereye, bu gerekçelerle red oyu verecektir.

YAŞAR YAKIŞ (Ak Parti-Düzce Milletvekili)

Osmanlı'dan başlayarak, bugüne kadar, kronolojik tarih bilgilerini uzun uzun anlatan Yaşar Yakış bundan sonra asıl konuya geçerek izahatta bulunmuştur. B.M. Barış Gücü UNIFIL bünyesinde 2006 yılından bu yana görev yapan Türk Birliğinin; orada, destek bölüğü olduğu için bu yüzden görev verilmemiş olabilir. Lübnan'da asker bulundurmamızın esas sebebinin Türkiye'nin; Ortadoğu'da, " Rol Düzenleyici" bir misyon içinde yeralmak olduğu, bu yüzden Lübnan'da asker gönderildiğini belirtmiştir.. Lübnan, onlarca mezhebe mensup kilşiler tarafından yönetilmektedir. 1946 yılında varılan bir anlaşmaya göre Cumhurbaşkanı herzaman Hristiyandır...Başbakan Sünni olacaktır...Meclis Başkanı da Şii olacaktır... Böyle bir anlayışla yönetilen, bir ülke, içişlerinde anlaşmakta zorluk çektiği gibi dışişlerinde de hiç anlaşamazlar... İşte Meclis'teki Ermeni Kararı karmaşa görüşler arasından alınmış olabilir...(Ancak, Altan Öymen'in belirtitiği oybirliğidir ve bu tekzip edilmemiştir.)

Kıymetli Dostlar, konuşmalar uzun sürdü ve oylama sonunda 1.Eylül.2010 'dan itibaren Türk Askerinin görev süresi 1 yıl daha uzadı... Takdir ve değerlendirmenize sunulur...

Osman Kartal
10 yıl önce - Prş 24 Hzr 2010, 18:07

Yani bu kadardami serefsiz olunur.

Ap acik Vatan Hainligi bu ya.

Ermeni taslagini kabul etmis bir Ülkeye degil asker, degil 50 Milliyon Dolar (bu parayla Ülkemizde ne kadar insanin karni doyardi) su bile yardim etmiyceksin.

erdal ırgat
10 yıl önce - Prş 24 Hzr 2010, 18:23

Alıntı:
Ermeni taslagini kabul etmis bir Ülkeye degil asker, degil 50 Milliyon Dolar (bu parayla Ülkemizde ne kadar insanin karni doyardi)

Türkiye, herzaman hep önde rol üstlenmek istiyor ve gerçekleştiriyor... Ama sonu gelmiyor...
Bunu derken aklıma ne geldi biliyormusunuz ? Yabancıların bazıları bizim için ne der biliyormusunuz?
" Türkler kaşığı çok güzel yapar ama sapını bir türlü doğru yere oturtamaz " Neden bir türlü kaşığın sağını doğru yere oturtamıyoruz ?

arda erlevi

10 yıl önce - Prş 24 Hzr 2010, 18:33

lübnan batağında mehmetçiğimizin işi yok, önce kendi terör batağımızı kurutalım.
lübnanı 1975 yılında kim batağa çevirmişse o batağıda o kurutsun(ingiltere,fransa,amerika ve israil).
ermenizortkırımını tanıyan fakat kktc'yi tanımayan lübnan için neden mehmetçiklerimizi verelim,ermeni terör örgütünün eğitim kampları ve merkezi burada değilmiydi, pkk'yı lübnan ordusu eğitmedimi?. mehmetçiğimizin asli görevi misaki milli sınırlarını korumaktır, başkalarının oluşturduğu bataklıklarda yok olup gitmek değil.

Osman Kartal
10 yıl önce - Prş 24 Hzr 2010, 18:34

Böyle sey olurmu ya.

Kendi Ülkende her gün sen 10-20 Sehit var, bu ölümlerin sebebi teröristleri öldürmek icin harekat yapma ama git elin sahtekar arabina 50 Milyaon Dolar yedirt, askerini onlara hizmet ettir.

Hangi mantiga sigiyor bu, bunuda sunsunlar Referanduma, o zaman görürler Milletin 90% nasil buna karsi ciktigini, birde sözde Milleti temsil ediyorlar.

sayfa 29
« önceki   123 ... 282930   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET