Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Lübnan'a Asker Göndermek
« önceki   1234 ... 282930   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 3

Kendi teröristimizle mücadele için Irak!a asker göndermeden, başkalarının rahatı için Lübnan'a asker göndermek doğru mu?
Evet doğru 18.2%  18.2%  [69]
Önce K. Irak sonra Lübnan 18.5%  18.5%  [70]
Bizde asker çok, K. Irak'tan önce Lübnan'a gönderelim. 1.8%  1.8%  [7]
Hiçbir durumda, Lübnan'a asker göndermemeliyiz. 61.5%  61.5%  [233]
Toplam Oy : 379

Yunus18
14 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 03:35

Vahhhhhhhhhhh Ülkem vahhhhh sen daha ne hallere düseceksin ! BEN KARSIYIM ARKADAS ! Türkiye´nin okadar cok Problemi varken bize ne Lübnan´dan. Okadar cok Arab Devletleri var niye bizim fakir anadolu cocgumuz Lübnana gitsin ?? Dogu ve Güneydogu da Kan kusturan PKK Köpek  Terörist Örgütü bizi maf ederken bize ne Lübnan`dan ? Baris Örgütüymüs !! DEVLETBABA SEN GIT DOGU VE GÜNEYDOGU ANADOLUYA BARISÖRGÜTÜ GÖNDER ! Arablar zengin onlar göndersin askerler.

-serkan-
14 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 03:53

Benim askerim benim sınırımdaki binlerce haine operasyon yapamayacak.. ama taaa cehennemin dibine İsrail ve ABD nin yardımına koşacak. Öyle bir şey olsun.. ayağa kalkar bu millet.. Buradan da sesleniyorum tüm siteye.. böyle bir saçmalığa asla izin vermemeliyiz..  Sonuna  kadar örgütlenip tepki vermeliyiz. Benim askerim sadece benim yurdumu savunmak için ölür.. başkalarının projeleri için değil. Prestij mi? Ne prestiji ya? Benim düşmanm burnumun dibinde duruyor.. pardon durmuyor.. haince ve aşağılık bir şekilde saldırıyor. ben o düşmanımı halletmeden, ne prestiji.. ne karizması..Böyleprestijin köküne kibrit suyu.

Bu hükümet var ya.. yemin ediyorum adamı çıldırtır yaa..  Sen kendi evlatlarının katiline hiç bir şey yapamıyorsun, ağzını açamıyorsun.. Kalkıp İsrailin pisliğini temizlemek için kendi evlatlarını öne sürüyorsun. Başbakana sesleniyorum. Türk askeri Lübnana giderse, sen de kendi oğlunu gönderecek misin Lübnan'a ? Kendi oğlunu göndermeye bir yerlerin yemiyosa..  gariban Türk halkından ne istiyorsun sen be..

CAN
14 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 04:06

Alıntı:
Önce pkk pisliğini temizleyelim , ne işimiz var Lübnan'da

İşte olay da bu ya.Amerika PKK'ya dağda verdiği desteğini ,ancak oraya Türk askeri giderse çekeceğini alenen söylüyor.Buna bir de dünya bankasından alınan kredilerinin ödenmesine az bir süre kala seçimler olacağı gibi bir de tam seçim üzeri devülasyonun da hoş olmayacağı gibi uzun vadeli bir seçim planı da yatmaktadır.Açıkcası dünya düzeni hep benim olsun,en güçlü ben olayım mantığı ile yürüdükçe bizim askerimiz Burkina Faso Cumhuriyetine bile gidip görev yapsa, arkadan el sallamaktan başka çare yoktur.Çünkü zamanında bir sırrını arkadaşın ile paylaştıysan o arkadaşının ve sırrının esiri olmaman için hiçbir sebep yok.Bu da öyle,Amerika herşeyini biliyor ve sürekli açıktan para ile besliyor,zamanı geldiğinde evlatlarımızı evinden tek tek alıp,allahın ordu bile kurmaktan yoksun ülkelerine askeri ordu diye gönderiyor.Buna iş hayatında taşeron deniyor.Biz Amerikanın her demokrasi!!!!    getirdiği fakir,fukara ülkesine askeri taşeronluk yapıyoruz.

A_Cüneyt
14 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 10:38

Eller diyarina asker göndermek bir cikar isi. Her ülkenin böyle konularda tartmasi gereken gelir-gider hesabi veya "cikarim ne bu isten?" diye sorgulamasi lazim. ABD bize söyle baski yapiyor, böyle baski yapiyor demekle bir yere varamayiz. Büyük ülke olmak istemiyormuyuz ? O zaman ABD'nin yaptigi baskilara, oyunlara gelmeyelim. PKK sorununu biz ülke olarak istesek kendimiz de cözeriz (bakin Iran nasil cekinmiyor gidip bomba yagdiriyo o mahluklarin tepesine). Yeter ki icimizdeki düsmanlari görelim, temizleyelim ve bizi saran bu kara dertten kurtulalim.
Lübnan'da bizim hic bir zaman cikarimiz olmadi, simdi de olmayacagi icin ben de "Hayir asker göndermeyelim" oyu kullandim. Israil/ABD yapsin cizsin bozsun, sonra Türk askeri gidip ordaki cöplügü toparlasin - HAYIR! Niye elin Lübnanlisi/Israillisi/ABDlisi icin Türk kani akitalim yahu ? Onlar aynisini yaparmiydi bizim icin ? Düsünmek bile istemiyorum.

Oktay Kasman

14 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 11:25

Askere giden vatan evlatları ecdat yadigarı bu vatanın sınırlarını korumak için gidiyor.Hiç bir çıkar bir tek askerin kanını karşılamaz.Çıkar için evladını bile bile hiç bir baba ölüme göndermez.Evlat kanı üzerinden kazanç sağlanmaz.Devlet te vatandaşların babası olduğuna göre evlatlarını çıkarı için feda etmez.Etmemelidir.

kemal neu

14 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 15:00

Neden bizden asker gidiyor anlamiyorum. ABD Israil`i sustursun zaten baris sağlanır

Akınyakup
14 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 15:24

Hükümetçe yapilan açıklamaya(Namık TAN tarafından) Göre Türkiye Hizbullahın silahsızlandırılması ile ilgili herhangi bir oluşumda olmayacağını ve buna destek vermeyeceğini açıkladı.
   İsrail İstediği gibi operasyon yapsın Uluslar arası anlaşma ve Uyarıları dikkate almasın sonra gelin Lübnanın güneyinde bana siper olun diyor.Annen güzelmi........ diyesi geliyor insanın.
   Kendilerinden başka bölgede güç istemiyorlar.İstedikleri gibi at oynatacaklar.

Erhan Aydoğdu
14 yıl önce - Cmt 26 Ağu 2006, 12:38

Bencede gönderilmemeli.Nedeni ise daha kendi sınırlarımız içindeki birtakım sorunları çözemedik.Onları çözdükten sonra bölgedeki tek kuvvetli güç olarak gönderelim.Gurur duyarım.Türkiyenin askeri gücü tabiki tartışılmaz bana göre.Ama bu sorunları çözmeden oradaki sorunları nasıl çözüme  ulaştıracağız ki?

Cenk-Kaan
14 yıl önce - Cmt 26 Ağu 2006, 13:28

Lübnan Basbakani: Bizi yalniz birakmayin.
Türkiyenin Basbakani:Birakmayiz.

Bu Lübnanda 1980 li ve 1997 e kadar kac tane Lübnali politikaci PKK
kamplarini elestirdi veya onlarin kalkmasi icin ugrasti.

Alihanb
14 yıl önce - Cmt 26 Ağu 2006, 14:05

aşırı derecede gereksiz bir hareket olarak nitelendiriyorum. Bizim lübnanda işimiz nedir? Biz daha K.Irak olan güvenlik zaafiyetimizi ortadan kaldıramıyorken böyle bir işin gerekliliği tartışma konusudur. Mehmetçiğimize Hizbullahı temizletmekten öteye gitmeyecek bir harekettir. Barış gücü ve güvenlik palavra anlıyacağınız!

sayfa 3
« önceki   1234 ... 282930   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET