Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Lübnan'a Asker Göndermek
123 ... 282930   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1

Kendi teröristimizle mücadele için Irak!a asker göndermeden, başkalarının rahatı için Lübnan'a asker göndermek doğru mu?
Evet doğru 18.3%  18.3%  [69]
Önce K. Irak sonra Lübnan 18.5%  18.5%  [70]
Bizde asker çok, K. Irak'tan önce Lübnan'a gönderelim. 1.9%  1.9%  [7]
Hiçbir durumda, Lübnan'a asker göndermemeliyiz. 61.4%  61.4%  [232]
Toplam Oy : 378

Ufuk

13 yıl önce - Sal 22 Ağu 2006, 08:52
Lübnan'a Asker Göndermek

30bin insanımı katleden PKK terörüyle mücadele için Irak'a operasyon düzenleyemiyoruz. Böyle bir operasyon için ABD'den izin almaya neden ihtiyaç duyuluyor. Bu ülke bağımsız bir ülke değil mi? Askerlerimiz hep başka ülkelerin rahatı için, onların isteğiyle barış gücü olarak mı görev yapacak.

Lübnan'a asker göndermeyi savunarak, ülkemizin bölgede etkin güç olması sebebiyle buna mecbur olduğumuzu gerekçe gösterenler... Madem bu kadar etkiniz bu bölgede ozaman vakit kaybetmeden K. Irak'a girip kendi sorunlarımızı çözelim. Orada yok olmak üzere olan Türkmen'lerin sorununu çözelim.

Benim kendi derdim başımdan aşkınken ne işim var Lübnan'da...
Madem Birleşmiş Milletler bu kararı alıyor. Aynı kararı Irak içinde alsın. Irak'ta durum çok daha kötü.

baharyeli
13 yıl önce - Sal 22 Ağu 2006, 09:16

lübnan'a asker göndermek ne içindir bilen var mı??
acaba ne amaçla orada olacak bizim askerimiz?
kimi koruyacak?olmayan barışı mı?
israil ateşkes ilanına rağmen hala öldürmeye devam ediyor.biz neyin uğruna oraya asker yollayacağız?karar çıkmamışken hiç bir resmi bildiri yokken neyin tartışmasını yapıyoruz biz?
oraya, o bölgeye asker yollamamız tamamen israil tarafında yer aldığımızı gösterir..oraya asker göndermemiz demek israilin politikasını benimsediğimiz anlamına gelir ki;bölgeye asker göndermemizi isteyen abd dir...
bugün fransa bile ilk etapta 5000 barış gücü askeri yollayacağını duyurmuşken bu sayıyı önce 1500'e sonra 400'e ve en nihayetinde 200'e indirmiştir..fransız kamuoyu bölgeye asker gönderilsin mi? sorusuna %80 gibi bir oyla evet derken.bölgeye fransız askeri gönderilsin mi? sorusuna %40 evet demiştir...
iskenderun limanını abd için açan iktidar acaba oradan bölgeye ne taşındığını bilmiyor mu?israil açıkça abd'ye demiştir ki'' elimde silah,mühimmat bitti gönder''ve bu silahlar bizim limanımızdan bölgeye gitmektedir..bölgeye silah yada mühimmat sevkiyatına göz yuman iktidar tavrını bu suretle zaten belli etmiştir..üstüne bir de bölgeye asker gönderilmesi bu hükümetin israilin bölgede takındığı tavrı onaylaması demektir..hiç kimse kalkıp ta vay efendim yanıbaşımızda olanlara seyirci kalamayız..deyip bölge liderliğine soyunmasın..orada bize hiç kimse hiç bişey koklatmaz..
sayın yöneticilerimiz istiyorlarsa gidip golan tepelerinde ellerini açıp bölge barışı için bizzat kendileri dua edebilirler..ama kimsenin oraya asker gönderip te açık hedef haline getirmeye hakkı yoktur diye düşünüyorum...

cemilaydemir
13 yıl önce - Sal 22 Ağu 2006, 09:49

Bir canın kıymetini,gerektiği zaman  canını vermeyi bilmeyenler anlayamazlar.

Murat Erol 4
13 yıl önce - Sal 22 Ağu 2006, 09:56

Ben göndermeme konusunda oy verdim. Klişe bir cümle olacak ama, önce bakanlar kendi çocuklarını göndersin,ben de gideyim ondan sonra,gerçi yaştan dolayı almazlar.

Necmettin K.

13 yıl önce - Sal 22 Ağu 2006, 10:01

Bence o bölgeye asker göndermelidir.
    Bölgeye gidecek askerler üst seviyede ailelerden terbiye almış olmalıki orada bir terbiyesizlik ve cahillik yapmasınlar.
    Enaz iki yabancı dil bilmeliler ve en az yurt dışında bir yüksek okul bitirmiş olmalılar.
    Batı ülkelerinde en azından beş yıl yaşamış olmalılar ki,medeniyet öğrenmiş olmalılar ve o bölgeye medeniyet götürmeliler.
    Kendilerine aynı bizim askere ödenen tayın parası ödeneceğinden her asker giderken her ihtimale karşı aylık masraflarını karşılayacak beşbin doları yanında bulundurmalıdır.
    Aksi halde bu şartları taşımayanların o bölgede kendilerini taşıyamayacakları şüphesi bulunduğundan,şartlara uymayanlar gönderilmemelidir.
    Gidecek askerlerin gönüllülerden seçilmesi hizmetin ve sadakatin bir garantisi sayılmalıdır.
    Saygılarımla hoşça kalın.

adnan k.
13 yıl önce - Sal 22 Ağu 2006, 10:46

sn.necmettin k.
..ayrıca hükümeti temsilen 1-2 bakan çocuğu veya yakını,meclisi temsilen 5-10 milletvekili çocuğu, finans sektörünü temsilen birkaç banka genel müdürü-patronu çocuğu da gönderilirse hem vicdanlarımız daha rahat hem de daha şık olur..

hakkitasdelen

13 yıl önce - Sal 22 Ağu 2006, 11:21

güzel bir tesbit buna paşaları üst düzey bürokratlarıda ekleyebiliriz

Şeref_50

13 yıl önce - Sal 22 Ağu 2006, 12:28

Ben asker göndermeye karşı oy kullandım. Nedeni ise yıllarca lübnan bekaa vadisinde pkk yı besledi, onlara her türlü desteği verdi o dönemde lübnan hükümeti neredeydi. Ama oradaki sivil halkın öldürülmesine de karşıyım.

izmir efesi
13 yıl önce - Sal 22 Ağu 2006, 13:04

İlk önce kendiniz gönderin çoçuklarınızı o zamn anlayalım ne  kadar samimisiniz bakalım .ilk önce aziz vatanı O.çoçukları pkklılardan temizleyin.bu ülkeler biz bu bölücü hainlerle uğraşırken neredeydiler.tamam oradaki insanlarında katledilmesi doğru değil zaten amaçlarıda.oradan hizbullahı falan temizlemek değil. toprak ilhak etmek.onlara göre vadedilmiş kutsal topraklar.evvela bunları destekleyenler akıl zayii zaten yoksa kendi düşüncelerine karşı bir tutum takındığı açıkca belli olan devlete yardımcı onun yer istediğine çanak tutan insanların peşinden gidip destek olurlarmı.ama zaten amaç o zaten onlar hiçbir zaman onlara karşı değiler ki millete öyle yutturup karşı tarafa hizmet etmek bunları destekleyenlerde ne yazık ya bilgisizliğnden yada çıkarı olduğundan ses çıkarmıyor.bunlar 1996'larda hepsi İsrailde eğitim aldılar.dikkat ederseniz.medyada olsun bütün iletişim alanlarında her haberi hele olumsuz haberleri farkında oldukları halde yayınlayamazlar.çünkü ya kellleri uçar.yada o güç odaklarından finanse edilirler.yada tehdit edilirler.bazende o güç odaklarına sempati duyarlar.çünkü onların izin verdiği haber olmasını istedikleri halkın bilmesini istedikleri haber olur bunu anlayamadınızmı arkadaşlar.nasıl gerçekleri nalatan bir haber veya kişi olduğu zaman nasıl hemen susturuluyor.çünkü kalleşler.cesaretli yürekli değiller.kendilerini açıkça ifşa eemezler. o kadar yürekli değiller.uyanında artık bilimsel düşünün beyniniz geliştirin.her olayı hemen kolay kabullenmeyin.ölçün tartın.zekanızı ve bilimi kullanın .olayları iyi analiz edin.ama tabii bu kadar zor koşullarda her ne kadar bu kadar baskı ve sindirmeye rağmen zor olsada.

Murat Ucer
13 yıl önce - Çrş 23 Ağu 2006, 12:49

Ermeni soykirimini yasa olarak taniyan Lubnan'a nicin asker gonderelim, bence Israili Lubnani ortadan kaldirmasi icin tesvik edelim.

En son Murat Ucer tarafından Çrş 23 Ağu 2006, 13:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1
123 ... 282930   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET