Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul - Boğaziçi'ndeki Şirin Camiler
123 ... 91011   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
yuksel77
11 yıl önce - Pzr 20 Ağu 2006, 23:48
İstanbul - Boğaziçi'ndeki Şirin Camiler

[Açılmayan fotoğraflar silindi. - didem_ - Çrş 31 Oca 2007, 19:37 ]

galpay

11 yıl önce - Pts 21 Ağu 2006, 19:10

(+)

(+)

Not - isimlerini bilemedim. Galiba üstteki Ortaköy Camii, diğeri ise Kuleli'de.
.

ümit 806

11 yıl önce - Sal 22 Ağu 2006, 08:53

Alıntı:
isimlerini bilemedim. Galiba üstteki Ortaköy Camii, diğeri ise Kuleli'de

Kuleli'deki caminin ismi (gülmeyin) Kuleli Kaymak Mustafa Paşa Camii'dir ve içerisi de epey güzeldir. Ben içine girdiğimde caminin görevlisi yıllık izinde idi ve yerine cemaatten birisi vekâlet ediyordu, o da cami içerisinde fotoğraf çekilmesine izin vermiyor .

Bu aşağıdaki cami de Üsküdar Paşalimanı'nda, yalnız caddenin boğaz değil diğer tarafında kalan, ismini bilmediğim bir cami.

(+)

Murat Caner
11 yıl önce - Sal 22 Ağu 2006, 09:38

2006 gezisinde bayağı cami resmi çekilmişti. Boğazda ki camilerin bir dizelgesini yapamaz mıyız?

Bir de aradığım ama bulamadığım bir konu başlığı var. Boğazdaki yalılar hangi başlıktalar.

Mustafa Noyan

11 yıl önce - Sal 22 Ağu 2006, 09:44

Alıntı:
Bu aşağıdaki cami de Üsküdar Paşalimanı'nda, yalnız caddenin boğaz değil diğer tarafında kalan, ismini bilmediğim bir cami.

Ümit'in ismini hatırlayamadığı yapı Paşalimanı Camii olarak da tanınan Abdurrahman Ağa Camii 'dir
Tuncer Ağabey'in farklı bir başlığa gönderdiği fotodaki büyük ahşap camii http://wowturkey.com/t.php?p=/tr101/Tuncer_HALICI ...G_5878.jpg
Çınaraltı'nda bulunan Emirgan Camii 'dir. 1781 yılında Sultan I.Abdülhamid tarafından erken yaşta ölen şehzadelerinden Mehmet ve onun annesi Hümaşa Kadın Emirgüneoğlu Yusuf Paşa'nın yaptırdığı sahilsarayın yerine inşa edilmiştir. Bugün ki cami, Sultan II. Mahmut döneminde, eski caminin yerine 1838 yılında yeniden yapılmıştır.
Bu başlıktaki ilk fotoğrafda yeralan, ardından Aytug ve Fatih'in eklediği fotoğraflardaki,
http://wowturkey.com/t.php?p=/tr101/fatih_kocaogl ...000612.jpg
Ortaköy'ü geçince sahilde rastladığımız sevimli küçük cami ise Kuruçeşme Defterdar Ibrahim Pasa Cami' dir

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL