Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Kavacık Subay Evleri
« önceki   12345   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
burakdilan
12 yıl önce - Prş 26 Ekm 2006, 15:04
Kavacık Subayevleri Mahallesi ve ATATÜRK Parkı

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Elif®
12 yıl önce - Cmt 28 Ekm 2006, 01:06

Subayevleri kendine münhasır bir semt...
Kavgası gürültüsü yok denecek derecede, daha çok elit kesimin oturduğu bir semt...
Evler nizami dizimli, Aydınlıkevler' le neredeyse dip dibe olmasına karşın oranın merkezi hareketliliği ve gürültüsünden uzak bir semt.

Ankara' da düzen dendiğinde görülmesi gereken yerlerden biri.
Çok katlı evlere müsaade edilmediğinden şirin bir havaya da sahip.
Aydınlıkevler İrfan Baştuğ Caddesi Aydınlıkevler Lisesi kavşağından Etlik-Yenimahalle istikametine döndüğünüzde sağınızda kalan sokaklardan, doğru yukarı çıkın.
Bu yön sizi bu güzel semte götürecektir.

Rehayurt
12 yıl önce - Cmt 28 Ekm 2006, 01:41

Subayevlerinde yaşıyorum gerçekten çok güzel kendi halinde sakin bir semt.Başbakanımızında oturduğu bi semt.Doğduğumdan beri subayevlerinde oturuyorum eskiden iki katlı evler vardı çok güzel nostaljik.Fakat şimdi 1 2 tane anca kaldı.

mustiekiz
12 yıl önce - Prş 23 Ksm 2006, 10:54

Elif hanımın da bahsettiği gibi güzel ve elit bir semt, bence ankaranın ikinci bahçelisi... Amma velakin, çok kötü bir yönünü de belirtmek istiyorum; yağmur yağdığı zaman ana caddesi olan farettin altay cad. (irfan başbuğdan sola döndüğünüzdeki cadde) inanılmaz derece su ile doluyor, rogarlar, kanalizasyon sistemi v.s. bu suyu alıp götürecek kapasitede planlanmadığı için inanılmaz eziyet oluyor, ben kaç kere suratıma yanımdan süreatle geçen arabanın fırlattığı suyu yedim  Bu sorun da halledilse, gerçekten 4-4 lük bir semt olacak...
Altınparka yakınlığı çok güzel; sabahları erken kalkıp koşmak için ideal bir yer, ayrıca fotoğraf çekilecek bir çok köşesi de var buranın...
Ulaşım olarak da bahsedersek; kendi otobusleri var;kızılaya, emeğe, bahçeliye...  Aydınlık evler otobusleri hemen irfan başbuğdan geçiyor; çankaya, yıldız tarafına...  Hasköy v.s. otobusleri var; sıhhıye, necatibey yönüne... Arka taraftan keçiören otobusleri var, 100.yıl, Odtü, Eskişehir yolu, Konya yolu, Armada... Ankaranın nerdeyse her yerine tek seferde ulaşabiliyorsunuz ki, ulaşım açısından bu kadar zengin başka bir semti olduğunu zannetmiyorum... Ev alacaksanız Ankara'dan, mutlaka burayı da görün derim...  

ocenkis
12 yıl önce - Cum 24 Ksm 2006, 09:31

bende subay evlrinde oturdum bundan 8-9 sene
önce cocukken oynadıgımız kortugumuz kaylıklar
ne hale gelmiş oraları o halinden buhale çevirenden
allah razı olsun.....

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA