Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

irlandalı enerji uzmanlarının bedava ve sonsuz enerji üretebildiklerine inanıyor musunuz?
evet inanıyorum, neden olmasın ki 26.1%  26.1%  [23]
hayır inanmıyorum 47.7%  47.7%  [42]
bilmediğim konu hakkında yorum yapamam 26.1%  26.1%  [23]
Toplam Oy : 88

caner akınocak

13 yıl önce - Pzr 20 Ağu 2006, 12:50
Bedava ve Sonsuz enerji

irlandalı bilim adamları rüya gibi bir buluşa imza attıklarını açıkladı.Steorn Teknoloji Enstitüsü fiziğin temel kurallarını alt üst ederek sonsuz ve bedava enerji üretmenin yolunu bulduklarını duyurdu...
bu buluş sayesinde herkes cep telefonlarını hiç şarj etmeden kullanabilecek,arabasını hiç benzin doldurmadan sürebilecek,hiç elektrik faturası ödemeden elektrik kullanabilecek...
steorn uzmanlarının bulduğu teknoljiyi herkesin kabul etmesi için ECONOMİST dergisine ilan verip en iyi fizikçilerin buluşlarını test etmesini istemiş...
Vatan gazetesinin DOĞRUYSA KURTULDUK başlığıyla duyurduğu haber şayet doğruysa;
neredeyse bütün savaşların nedeninin "enerji kaynaklarını ele geçirme" olduğu günümüzde
parasız enerji kullanma tabikide güzel ama belki de savaşlar son bulur...

DuMRuL
13 yıl önce - Pzr 20 Ağu 2006, 13:56

Belki sadece göz önündeki savaşlar son bulur ama herkesin ulaşabildiği,sahip olabildiği kaynakların olması demek asıl savaşların bundan sonra başlayacağı anlamına gelir.Düşünsenize maliyetinin önemli bir bölümünü enerjiye harcayan şirketleri ya da asıl kuruluş amacının enerji üretebilmek olan şirketleri.Birisi büyük sıçrama yaparken diğeri müthiş bir düşüş yaşayacak ve asıl savaş tavandan tabana dek yayılan bir girdapla başlayacak...Biraz fazla mı karamsar oldum?

Namik CAKAR

13 yıl önce - Pzr 20 Ağu 2006, 14:38

Hiç Bedava olurmu Arkadaşım !

Ona da bir vergi uydururlar. Dünya vergi üzerine kurulmuş , benzinden kaybolan dolaylı vergiyi başka bir ENERJI vergisinden cıkarır.

goksel_k
13 yıl önce - Pts 21 Ağu 2006, 09:16

sonsuz olmasa bile en azından uzun ömürlü enerji kaynakları yapılabilir bir şekilde.
örneğin araba veya telefon aldığınızda, içindeki enerji birimleri o cihaz yada araç ömrünü tamamlayana kadar enerji sağlyabilir. butür şeyler yapılamaz değildir bana göre

Kaan-Kubilay
13 yıl önce - Pts 21 Ağu 2006, 14:26

Sene 96 da askerde iken makina ressami bir arkadasim vardi, ismini su an hatirlayamadigim.. O da o zamanlar miknatislarin birbirini itmesiyle enerji ureten bir dinamo uzerine cizimler yapiyordu. Hatta bu konuda bazi komutan(ustegmen, vs.)lar ile gorustugunu, bu isi bayagi bayagi bir proje haline getirmeye calistigini hatirliyorum.. Sonucu noldu hatirlamiyorum zaten askerden sonra kontagimda yoktu arkadas ile..Demek istedigim akla mantiga aykiri imkansiz bir is degil bu bulus. Belki duzenegin calismasi icin cok az da olsa bir enerjiye ihtiyac duyulabilir, ama bir kez calistiktan sonra bu duzenek, miknatisin eksi uclarinin birbirini iterek sonsuza kadar bir dinamoyu hareket halinde tutmasi mumkun bence... Ben inanirim, umarim haber dogrudur.........

kaya

13 yıl önce - Pts 21 Ağu 2006, 14:57

eyer bu haber doğruysa nasıl bunu becerdiklerini çok merak ettim acaba metan gazı mı kullanıyorlar  

Oktay Kasman

13 yıl önce - Pts 21 Ağu 2006, 15:10

Bir sene önce de harika makina diye bir haber yapıldı,iki tekerlekli ,elektirikle çalışan
bisikletimsi bir alet reklamı çıktı. Böyle şeylere hemen inanmamak lazım.

kaya

13 yıl önce - Pts 21 Ağu 2006, 15:13

Alıntı:
Bir sene önce de harika makina diye bir haber yapıldı,iki tekerlekli ,elektirikle çalışan
bisikletimsi bir alet reklamı çıktı. Böyle şeylere hemen inanmamak lazım

bush u deviren tek alet olduğu için bence harika bir alet adı cincır mıydı neydi (istenirse silinebilir)

a.onurr
13 yıl önce - Çrş 23 Ağu 2006, 17:43

daha önceki yazdığım mesaja eksi puan veren arkadaşlardan rica etsem.madem bana katılmadılar açıklasınlarda dinleyelim.

Tolgaryus
13 yıl önce - Çrş 23 Ağu 2006, 17:45

Eksi verilme nedenlerine bakınız.Yazım hatalarından ötürü verilmiş size eksiler.Görüş olarak size katılmadıkları için değil.  

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET