Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
35CEM35

12 yıl önce - Sal 28 Ksm 2006, 11:18

Hani eski bir dizi vardı;EKMEK TEKNESİ...
Akşamları mahalleli kahvede toplandığında biri gelirdi hani...HERADOT

Konuşmanın bitimine doğru duygulanan ölü-berber ALLLLLLLLLAAAAHHHHHHHHHH diye bağırırdı...

HAH,işte bende sizin yazınızı okuyunca içimden o duygusallıkla ALLLLLLAHHHHHH diye bağırdım...
İzmir...
Anlatması zor,yaşamak lazım..
Ne mutlu bana,yaşıyorum...

serdar alt
12 yıl önce - Sal 28 Ksm 2006, 11:26

İzmir doğduğum ve Yaşadığım şehir olmasına karşın,

Alsancak tarafına her uğradığımda üzerinden ne kadar geçmişse o kadar sevinçle bakıyorum izmirin güzelliğine.

İyiki hala izmirdeyim.

Nil Yeşiltepe

12 yıl önce - Sal 28 Ksm 2006, 14:24

Behçet arkadaşım ellerine, yüreğine sağlık... İzmirli olmak gerçekten bir ayrıcalık. Bu güzel şehirde yaşadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum . İZMİR SENİ ÇOOK SEVİYORUM

m.gökhan bölek
11 yıl önce - Pzr 21 Oca 2007, 16:21

izmirli olmasam da bu şehri bu kadar sever miydim bilmiyorum

Sarıyerli TAYFUN

11 yıl önce - Pts 22 Oca 2007, 18:46

Çok iyi bir başlık atmış kardeşimiz,başlığı görünce dayanamadım,
1970 lerin sonunda İzmir Gürçeşme Polis Okulundan mezun olmuş
ve Hakkari'ye gidişimi hiç unutmuyorum,yıllar sonra eşim ile bir
izmir gezisi yapmıştım,uzun zamandır fırsat bulup gelemedim,
aslında yakın akrabalarım da var ama aklıma getirdiniz şimdi ve
önümüzdeki yaz bir fırsat yaratıp geleceğim inşallah güzel İzmir'e.
İzmir'i ve İzmir'lileri seviyorum.

busegül

11 yıl önce - Pts 22 Oca 2007, 20:10
İZMİR SEVERLERE MERHABA

İzmir ve İzmirli olmak bir ayrıcalıktır.''Gavur İzmir'' imin insanı sıcakkanlı,sevecen,kültürlü,görgülüdür.
İzmirli olmak için İzmirde doğmak gerekmez...Bu şehrin büyüsüne kapılmış,buraya çakılıp kalmış İzmir ruhunu anlayabilen ve yaşayabilen herkes İzmirlidir zaten...Annem gibi...Efes i görmeye gelmiş Karşıyaka Turan da  arkadaşına uğrayıp sabahın  ilk ışıklarına kadar muhabbet etmiş ve iyi ki de etmiş...İzmirimin gün doğumunu görünce  bir de demiş bunun batımı var.Ve ne olduysa olmuş güneş  denizin üzerinden şehri kırmızıya boyayıp  gitmiş.Annem  o gece karar vermiş...''güzelin eteğinde düşmanı çok olur ama İzmir bütün güzelliklerine rağmen Huzurlu sakin bir şehir kızım.İnsanı yormuyor ama  İzmirde değişiyor,gelişiyor,büyüyor,korkuyorum İstanbul gibi olmasın...''diyordu canım annem.2006 Mayısına kadar hep tekrarladı bunları...Şu anda İzmirinin koynunda Ebedi uykusunda...
 Ve koruyalım arkadaşlar,Annelerimizin ,babalarımızın dedelerimizin bizlerin,doğmuş ve doğacak olan evlatlarımızın İzmirini koruyalım.Yozlaşmaması için elimizden geleni yapalım.
 Sokaklarımızı,denizlerimizi kirletmeyelim,Smyrna'mıza Erithai 'mize Teos umuza,Nation umuza  sahip çıkalım önce tanıyalım ,tanıtalım...sevelim sevdirelim.
Hatta işe Pasaporttaki  seyir teraslarını yıktırmamakla başlayalım...
Hepinize sevgiler...

filizkb
11 yıl önce - Pts 22 Oca 2007, 22:27

o kadar yer gezdim gördüm bilmiyorum kendi memeleketim diyemi ama izmir bir başka ya. evet izmir bir başkadır. hani derler ya anlatılmaz yaşanır. evet izmir sadece yaşanılır. izmir seni çok özledim. daha doğrusu burnumda tütüyorsun. sanırım bu özlem başka bir şehire gidince daha da artıyor. sıcak insanları, büyüleyici nitelikteki mekanları, havası, suyu kısacası herşeyi arattırıyor kendini.
bekle cumaya ordayım

taner_06
11 yıl önce - Çrş 24 Oca 2007, 11:10

tüm  izmirli arkadaşlara selamlar..türkiyede doğu dahil çoğu ili gezdim,ve her sene ''bu sene izmir e mutlaka gidicem'' dedim ama ne yazıkki 2006 yazına kadar nasip olmadı..(daha önceki günübirlik ziyaretleri saymazsak)..nedeni bilşmiyorum ama çok derin bi iz bırakdı bende..en kısa zamanda orda olacam,çanakkaleden aşağıya doğru bi seyahat düşünüyorum..tüm izmirlilere selamlar...

Fehmi SERİM
11 yıl önce - Çrş 31 Oca 2007, 13:05

"İzmir özgürlükler şehridir." Diyen Behçet bey en doğru farklılığı ortaya koymuştur. Bir Ankara'lı olarak emekliliğimi Karşıyaka'da geçiriyorum. İzmir kültür ve iklim olarak yaşanacak bir kent. Plansız yapılaşma ve nufus yoğunluğu beraberinde sorunlar getiriyor. Bu şehirde çöp bidonlarından  geçimini sağlayanlar var. Bunu Ankara'da göremezsiniz. Dilenci çok fazla ve hiçbir önlem alınmıyor. En önemlisi de burada can ve mal güvenliği ,bir Ankara'ya göre, daha az. Yeni Vali ve Emniyet müdürümüz daha başarılı.

can sarı
10 yıl önce - Cum 15 Şub 2008, 22:47

Hisarönünde içilen çayın, kahvenin tadı birbaşkadır. Kestanepazarında içilen turşu suyunun... Behçet bey çok güzel söylemiş. İzmir'e hisarönünden girmek lazım diye. Kızlarağasının derin dinginliğinde kaybolmak... Ben bir ödemişli olarak herzaman kendimi izmir'e ait hissettim. Doğduğum, büyüdüğüm ödemiş dışında yaşamak istediğim ve tek yaşayabileceğim şehir güzel izmir'im...
'DENİZİ KIZ, KIZI DENİZ; SOKAKLARI HEM KIZ, HEM DENİZ KOKAN GÜZEL İZMİR'im

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet