Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Konya Bozkır - Dere Kasabası
12345   sonraki »
Ana Sayfa -> KONYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Karani Eseroğlu

8 yıl önce - Prş 17 Ağu 2006, 15:48
Bozkır - Dere Kasabası

Dere Kasabası Bozkır'a 8, Seydişehir'e 45 km. mesafede olup, Bozkır- Akseki- Manavgat karayolu üzerindedir.
Otantik bir havası vardır. Eski bir yerleşim yeri olması nedeniyle çok sayıda fakat restore edilmeyi bekleyen taş binalar mevcuttur.
Ayrıca Ege Bölgesinden getirilen susamları işleyip tahin üreten değirmenler vardır.
Çifte kavrulmuş tahini çok ünlüdür.

Karani Eseroğlu

8 yıl önce - Prş 17 Ağu 2006, 16:01

Bir tahin değirmeni

Susamın kavrulduğu fırın

Kavrulmuş susam

Yeni ve sıcak tahin

...ve soframıza gelmeye hazır..

güden
8 yıl önce - Prş 17 Ağu 2006, 16:11
eseroğlu harikasın

tesekkürler herkes gibi size de...
22 Temmuz'da Sarıot Yayla senşlikleri için gittim Dereköy'e...
nefis manzarasıyla, misafirperver insanlarıyla tanıştım...
tozlu yollardan dönerken tahin fabrikalarında arabamızı yıkladılar, demliklerle çay, tabaklarla tahin ikram ettiler.
Paramız geçmedi, adamlara!
siteyi yeni tanıyorum, omnun için fotogfra eklemekte zorlanıyorum. İleride sizlerle paylaşırım.
Haa, bir ara doğa ve fotoğraf severleri Konya'nın Derbent ilçesinde ağırlamak da isteriz.

tanseld
7 yıl önce - Sal 02 Oca 2007, 14:43

Dere Kasabasina, Tınaz Tepe Mağarasına giderken uğramıştım, Torosların eteklerinde bulunan gerçekten çok güzel bir kasaba
Ayrıca, Kasabanın heryerinde su çeşmeleri (olukları) var. "Önecek" diye bir meydanı var ve bu ismi kim verdiyse, çok güzel seçmiş. Tahın değirmenlerinin ayrı bir doğallığı var.
Antalyaya gitmek isteyenler Bozkır-Antalya yolunu tercih etmeliler, manzara süper.

Karani Eseroğlu

7 yıl önce - Pzr 18 Şub 2007, 01:37

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> KONYA