Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
gürkang
8 yıl önce - Pzr 03 Eyl 2006, 11:04

30A kodlu Beşiktaş Mecidiyeköy otobüsü: Beşiktaş son durağından Mecidiyeköy viyadük altındaki durağa kadar 20 dakika (trafik varsa 45 dakikaya çıkabiliyor.)

30M kodlu Beşiktaş Mecidiyeköy otobüsü: Beşiktaş son durağından Mecidiyeköy durağına kadar 30-40 dakika arası; Mecidiyeköy durağından Beşiktaş son durağına kadar 20-30 dakika arası.

128 Üstbostancı Mecidiyeköy: Mecidiyeköy son duraktan Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'ne kadar yol açıksa 20-30 dakika, trafik yoğunsa 45-60 dakika arası.


mehmetv12
8 yıl önce - Pzr 03 Eyl 2006, 12:17

Alıntı:
Büyük bir İstanbul haritası üzerinde yavaş yavaş işaretlemeye başladık. Yeni ölçümler varsa, bu başlık altına iliştirelim...

Akın KURTOĞLU


Gerçekten çok güzel bir çalışma olur Akın bey yalnız iş giriş ve çıkış saatleri hafta içi ve hafta sonu hatta belkide yaz--kış diye ayırmamız bile gerekebilir,nasıl yapacağınızı bilmiyorum ama şimdiden kolay gelsin


mehmetv12
8 yıl önce - Pzr 03 Eyl 2006, 12:20

iş çıkış ve girişi olmayan saatler..

avcılar (merkez)-Bakırköy  35-40 dk

avcılar (merkez)-- y.bosna  20-25 dk

maslak--4.levent     7-8 dk


adnanu
8 yıl önce - Pzr 03 Eyl 2006, 13:07

evet  bir  katkıda  benden  
85  m  40  dk  fakat  
bu  kriterler  tamamen yolun  boş  olduğu
norman  şartlarda  bunu  nasıl  tesbit  edeceğiz
veya  sizler  nasıl  tesbit  edeceksiniz
kolay   gelsin..............................


Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Pzr 03 Eyl 2006, 14:32

Alıntı:
yalnız iş giriş ve çıkış saatleri hafta içi ve hafta sonu hatta belkide yaz--kış diye ayırmamız bile gerekebilir,nasıl yapacağınızı bilmiyorum ama şimdiden kolay gelsin

Arkadaşlardan gelen farklı rakamların aritmetik ortalamasını alarak, saat dilimi bazında bir sonuç çıkartmakla başlayacağız işe. Ardından, günün akışı; 5'e bölünecek:

1. DİLİM: 06:00-09:00 => Sabah Pik saat dilimi (3 saat)
2. DİLİM: 09:00-16:00 => Öğlen ara saatler (7 saat)
3. DİLİM: 16:00-20:00 => Akşam Pik saat dilimi (4 saat)
4. DİLİM: 20:00-22:00 => Akşam ara saatler (2 saat)
5. DİLİM: 22:00-24:00 => Gece ara saatler (2 saat)

Bütün eldeki veriler, bu dilimlerin içine yayılacak. 5 dilimin aritmetik ortalaması, o hattın günlük ortalama seyahat profilini verirken, istenirse de detay bazında bu dilimler içindeki gerçek yolculuk sürelerine ulaşmak mümkün olabilecek.  

Ancak, bu çalışmanın yeterli ve faydalı bir şekilde sonuçlandırılabilmesi içn çok sayıda veriye ihtiyacımız olacak.

Ayrıca siteye gönderilecek olan seyahat sayım sonuçları, daha önceden belirlenen düğümler arasında alınacak. Meselâ; Taksim-Şişli, Şişli-Mecidiyeköy, Mecidiyeköy-Zincirlikuyu, Zincirlikuyu-Beşiktaş... gibi merkezî noktalara arası kıtalar bulunarak, sayımlar bu kıtalara karşılık gelecek şekilde ölçülecek. Yakın zamanda bu kıta aralıklarını (2 düğüm arasında kalan yol uzunluğu) bir ön çalışma haritasıyla siteye göndereceğiz.

Arazi çalışması yapacak olan meraklı üyeler, ölçümün baş ve son düğümünü yazarak, yanına da hangi dilimde ölçüldüğünü ve buldukları ölçüm sonucunu yazacaklar:

ÖRNEK:
2. dilim (09:00-16:00),
Unkapanı-Taksim: 8 dakika

Biz de 2. dilim içinde ölçülen 8 dakikalık süreyi, elimizdeki; "Unkapanı-Taksim" arası kilometre ve durak adediyle ilişkilendirerek, iki durak arası ortalama katedilme mesafelerini ve yine ortalama süre/kilometre oranlarını bilgisayara işleyeceğiz. Sonuçta oluşacak olan büyük veri tabanımız sayesinde, düğümler arasında istediğimiz yerin hangi dilimde, ne kadar süreceğini ve toplam uzunluğunu çıkartabileceğiz...

Zor olacak ama, imkânsız değil. Yeter ki; bu işle ilgilenen bir baş deli   ve buna İstanbul isimli küçük (!) araziden sürekli veri yollayan 40-50 kadar çalışkan ve aktif deli   olacak ki, çalışmayı tamamlayabilelim...    

Akın KURTOĞLU


Emir Kula
7 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2007, 20:18

21MK KADIKÖY-MALTEPE/CEVİZLİ HATTI
1. DİLİM: 06:00-09:00 => Hiç Sabah Saatlerinde Binmedim Bilmiyorum
2. DİLİM: 09:00-16:00 =>50-55 Dakika
3. DİLİM: 16:00-20:00 => 50-55 Dakika
4. DİLİM: 20:00-22:00 => 35-40 Dakika
5. DİLİM: 22:00-24:00 => 21MK'nın bu saatlerde seferi yok
Not:Özellikle Cumartesi Günleri 12.00-16.00 arası E5'teki trafikten dolayı 60-65 dakikaya çıktığı da oluyor  


Sinan Büyükkahraman
7 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2007, 20:38

47 Ç
EMİNÖNÜ ÇOBANÇEŞME  30 dk. veya 45 dk...


Enes Zengin

7 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2007, 21:00

130 (Tuzla-Kadıkıöy)/E-5 ten gidip gelmektedir.

1. DİLİM: 06:00-09:00 --> 50-55 dakika
2. DİLİM: 09:00-16:00 --> 55-60 dakika
3. DİLİM: 16:00-20:00 --> 60-65 dakika
4. DİLİM: 20:00-22:00 --> 50-55 dakika
5. DİLİM: 22:00-24:00 --> 45-50 dakika

*Yağışlı havalarda sefer süreleri artıyor.

130A (Tuzla-Kadıköy)/130 ile aynı hatta sahiptir.Sadece Tuzla içinde merkezden geçer.

1. DİLİM: 06:00-09:00 --> 50-55 dakika
2. DİLİM: 09:00-16:00 --> 55-60 dakika
3. DİLİM: 16:00-20:00 --> 60-65 dakika
4. DİLİM: 20:00-22:00 --> 50-55 dakika
5. DİLİM: 22:00-24:00 --> 45-50 dakika

*Yağışlı havalarda sefer süreleri artıyor.

E-7 (Tuzla-Kadıköy)/E-5 ten gidip gelmektedir.

1. DİLİM: 06:00-09:00 --> 40-50 dakika
2. DİLİM: 09:00-16:00 --> 50-55 dakika
3. DİLİM: 16:00-20:00 --> 55-60 dakika
4. DİLİM: 20:00-22:00 --> 45-50 dakika
5. DİLİM: 22:00-24:00 --> 40-45 dakika

*Yağışlı havalarda sefer süreleri artıyor.

133T (Tuzla-Bostancı)/Gidişte Pendik'ten sahile iniyor.Dönüşte ise Kaynarca'dan E-5 e çıkıyor.

1. DİLİM: 06:00-09:00 --> 65-70 dakika
2. DİLİM: 09:00-16:00 --> 70-75 dakika
3. DİLİM: 16:00-20:00 --> 65-70 dakika
4. DİLİM: 20:00-22:00 --> 70-75 dakika
5. DİLİM: 22:00-24:00 --> 65-70 dakika

*Yağışlı havalarda sefer süreleri artıyor.

500ES (Tuzla-Mecidiyeköy)/E-5 ten gidiyor 1.Köprüye Göztepe Sapağı'ndan giriyor ve Mecidiyeköy'e uğrayıp Davutpaşa'ya gidiyor.Yazdığım süreler Mecidiyeköy'e kadardır.

1. DİLİM: 06:00-09:00 --> 75-80 dakika
2. DİLİM: 09:00-16:00 --> 95-100 dakika
3. DİLİM: 16:00-20:00 --> 100-110 dakika
4. DİLİM: 20:00-22:00 --> 85-90 dakika
5. DİLİM: 22:00-24:00 --> 75-80 dakika

*Yağışlı havalarda sefer süreleri artıyor.



Sürelerde yanlışlıklar olabilir.Hata var ise düzeltmeye çalışacağım.Kusura bakmayın


En son Enes Zengin tarafından Pzr 03 Hzr 2007, 21:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


Bunyamin Ekmen
7 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2007, 21:12

İhlas Marmara Evleri-Aksaray 145 ile 75dk

İhlas Marmara Evleri-Bakırköy 76Y ile 60dk.


MuratCan REÇBER

7 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2007, 21:16

15g üsküdar-güzeltepe    eğer beylerbeyinde trafik olursa 35-45 dk  trafil olmazsa; 15-20dk


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM