Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Metin_81
6 yıl önce - Çrş 09 Eyl 2015, 09:51

Yüksek İhtisas Kavağından itibaren ,Tabelalar enfesto olmuş ,İlçe adları yazılmış (Kestel,Gürsu,Bursa Doğu).

Artık Bursada Şehir Merkezi ifadesinden yavaş yavaş kurtulduğumuzu görüyoruz.

mustafaguler
6 yıl önce - Çrş 09 Eyl 2015, 09:59

Şehir merkezi yerine Heykel yazsalar bence çok daha hoş olur. Şehir içinde kalan devlet yollarının Büyükşehir'e devri oldu, bundan sonra şehir içinde pek mavi tabelada görmeyeceğiz, hepsi yavaş yavaşbeyaz olacak.

Daha önce yazmıştım ama yine yazmak istedim: Büyükşehir'in kavşaklara isim yazması çok iyi oldu ama aynı uygulamayı kavşağa gelmeden önceki büyük yön levhalarının sağ alt kısımlarına fosforlu bir renk ile yazsalar özellikle şehre ilk defa gelenler ve yolları bilmeyenler için çok daha iyi olacak

Sezer__Bursa
6 yıl önce - Çrş 09 Eyl 2015, 12:51

Normalde benim bildiğim ilçe ve semt isimleri beyazla, şehir isimleriyse maviyle yazılır. Ancak artık hepsi beyaz yazılır olmuş. Anlayamadım.

Berktuğ
site denetçisi

6 yıl önce - Çrş 09 Eyl 2015, 16:49

mustafaguler demiş ki:
Daha önce yazmıştım ama yine yazmak istedim: Büyükşehir'in kavşaklara isim yazması çok iyi oldu ama aynı uygulamayı kavşağa gelmeden önceki büyük yön levhalarının sağ alt kısımlarına fosforlu bir renk ile yazsalar özellikle şehre ilk defa gelenler ve yolları bilmeyenler için çok daha iyi olacak

Bunu kastetmek istedin Mustafa abi herhalde:
Fotoğraf alıntı olup, orjinali bu linktedir.

(+)

mustafaguler
6 yıl önce - Çrş 09 Eyl 2015, 17:14

Alıntı:
Bunu kastetmek istedin Mustafa abi herhalde:

Kavşak öncesi 200-300 metre önce olan büyük levhayı kastetmiştim

Berktuğ
site denetçisi

6 yıl önce - Çrş 09 Eyl 2015, 20:16

O levha bazı kavşaklarda yok ama yapılabilir. Yalnız o levhalar içinde yakışıklı durmaz bunda ise tam ortada olduğu için son anda dahi olsa insan fark edebilir.

mustafaguler
6 yıl önce - Çrş 16 Eyl 2015, 10:38

Geçen günlerde kavşak ismi ile ilgili görüşümü Büyükşehir'e iletmiştim, bugün mesajımın teknik ekibe iletildiği ile ilgili mail geldi bakalım ne kadar dikkate alacaklar?

Mehmet DK

6 yıl önce - Pts 30 Ksm 2015, 20:20

(+)

ediz000

6 yıl önce - Prş 03 Arl 2015, 23:24

led tabela olsa daha iyi olmazmı

mustafaguler
6 yıl önce - Çrş 16 Arl 2015, 11:29

Bugün Acemler'de köprü üstünden Stadyum-Beşevler istikametini gösteren trafik levhasının beyaz zemin olarak değiştirilmiş olduğunu gördüm. Yalnız üzerinde ki harflerin fontu çok iğrenç. Büyükşehir'de acaba bu yazı fontları için bir standart yok mu?

sayfa 5
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara