Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Volkan__34
7 yıl önce - Pts 18 May 2015, 11:19

Bazı tabelalara eklenmiş olan Bursa(Doğu) ya da Bursa(Batı) olayını da anlamış değilim. Nedir bu saçmalık?

hakanda
7 yıl önce - Pts 18 May 2015, 14:44

Alıntı:
Bazı tabelalara eklenmiş olan Bursa(Doğu) ya da Bursa(Batı) olayını da anlamış değilim. Nedir bu saçmalık?
Bursa yerleşimi itibariyle doğu batı yönünde gelişen bir kenttir. Güney cephesinde Uludağ mevcut olup yerleşim neredeyse yoktur. Kuzey alanı da çoğunlukla Ova Koruma Bölgesi içerisinde olup çoğunlukla yerleşime kapalıdır.
Otoyol, Şehrin etrafını dolaşır. Şehrin 6 noktasında bağlantısı vardır. Bursa Otoyoluna giren birisinin, şehrin hangi yönüne gideceğini bilmesi ve yanlış yoldan giderek şehrin içinde kaybolmaması için yazılıyor. Şehre giriş noktaları;

Batı girişi (İzmir Yolu üzeri Minteks Kavşağı)
Batı girişi (Meyve Sebze Hali ve Üniversite Kavşağı)
Kuzey girişi (Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Gebze İzmir Otoyolu İstanbul Kavşağı)
Kuzeydoğu girişi (Samanlı Kavşağı)
Doğu girişi (Kestel Gölbaşı Kavşağı)
Doğu girişi (Yenişehir Havalimanı Kavşağı)

Mert Akgün
7 yıl önce - Pts 18 May 2015, 20:38

Alıntı:

bence gayet mantıklı olmuş. yolların hangi eksende uzandığı da yazılabilir. örneğin D(doğu) Eğitim Caddesi K(kuzey) olarak da yazılabilir. baştaki yön gidilen tarafı, sondaki yönde geçilen tarafı gösterir.

Metin_81
7 yıl önce - Sal 19 May 2015, 22:01

Volkan__34
7 yıl önce - Çrş 20 May 2015, 10:26

Alıntı:
Otoyol, Şehrin etrafını dolaşır. Şehrin 6 noktasında bağlantısı vardır. Bursa Otoyoluna giren birisinin, şehrin hangi yönüne gideceğini bilmesi ve yanlış yoldan giderek şehrin içinde kaybolmaması için yazılıyor. Şehre giriş noktaları;

Otoyoldan bahsetmiyorum. D 575 karayolunda, yani şehrin merkezi sayılabilecek yerlerde dahi bu tabelalar var. Türkiyede hangi şehirde böyle bir uygulama var? Ayrıca bana Bursayı anlatmanıza gerek yok. Benim 18 yılım Bursada geçti. Bu yüzden bu tabela uygulamasını daha da saçma buldum. Onun yerine İstanbul yolunda Gemlikten İtibaren, İzmir yolunda Görükle öncesinden itibaren ve Ankara yolunda Kestel öncesinden itibaren Bursa ve şehir merkezi yön tabelaları son bulmalıdır. Onun yerine ilçe ve semt adları yazmalı, belki Bursa(Eski) şeklinde tarihi şehir merkezini gösteren bir yön tabelası olmalıdır. Ama Doğu Bursa Batı Bursa Kuzey Bursa Güneydoğu Bursa gibi saçma terimlere gerek yok. Böyle şeyler şehri küçük gösterir.

Metin_81
7 yıl önce - Cmt 23 May 2015, 16:56

İlçe Adlarını daha yakından göreceğiniz Tabela; Düz çekmek için çok uğraştım ama olmadı.

Metin_81
7 yıl önce - Pzr 24 May 2015, 00:24

Osmangazi girişi

Asel16
7 yıl önce - Çrş 12 Ağu 2015, 22:03

Metin_81
6 yıl önce - Cmt 22 Ağu 2015, 22:34

Yeni tabela enfesto olmuş

Metin_81
6 yıl önce - Prş 03 Eyl 2015, 21:35

Dağ yolunada büyük tabela takmışlar .

sayfa 4