Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Sezer__Bursa
9 yıl önce - Cmt 22 Hzr 2013, 21:31

Alıntı:
Bursa’da trafik lambalarında led ışık dönemi

Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’nin Fevzi Çakmak Caddesi’nde test ettiği led ışıklı sinyalizyon sistemi il genelinde uygulanacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi trafikte yeni düzenlemeye gidiyor. Fevzi Çakmak Caddesi’nde test edilmeye başlanan sistem Bursa geneline yayılacak.

İstanbul’un ardından Bursa’da da faaliyete geçilmeye hazırlanan trafik sinyalizasyon sisteminde yeni sistemler geliştirerek güvenliliğin sağlanması hedefleniyor. Sisteme göre trafik ışıklarının direkleri de aynı renkte yanarak sürücüleri uyaracak. Sürücüler led ışıkları yaklaşık 1 kilometre öteden görebilecek.

Trafik ışıkları geçen araçları sayacak ve yoğunluğun fazla olduğu yerde yeşil ışığın süresi uzayacak. LED ışıklar yaklaşık yüzde 80 oranında enerji tasarrufu sağlayacak.

Sürücüler memnuniyetlerini dile getirerek, "Böylece ışıkları daha rahat fark edeceğiz. Hoş bir görüntü oluştu. Bu da insanın ilgisini çekiyor" dedi.

Kaynak: www.olay.com.tr

Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Pzr 23 Hzr 2013, 01:10

Ankara'da kullanılan trafik ışıkları aynısı Bursa'ya da gelmiş. Hayırlı olsun.

Efe Elaldı

9 yıl önce - Pzr 23 Hzr 2013, 01:59

güzel bır gelişme tüm kavşaklara konur inşallah

Metin_81
7 yıl önce - Cmt 02 May 2015, 19:39

Osmangazi de Acemler kavsagina Digital tabelalar gelmiş ,hayırlı uğurlu olsun...

Aras Berkin
7 yıl önce - Prş 07 May 2015, 06:06

Gecen yaz otobusle Bursadan Antalyaya giderken Bursadan ciktiktan sonra birsey dikkatimi cekti.

Bozuyuke kadar belki daha ileriye kadar karayollarinin virajlarinda viraj uyari levhalarinin renkleri degistirilmis.
Beyaz uzerine kirmizi yan egik V seklinde oklarin renkleri siyah zemin uzerine fosforlu acik sari/beyaz ile degistirilmis. Diger hangi karayollarinda ayni uygulama var bilmiyorum ama cok sik durmus

hakanda
7 yıl önce - Prş 07 May 2015, 10:57

Alıntı:
Beyaz uzerine kirmizi yan egik V seklinde oklarin renkleri siyah zemin uzerine fosforlu acik sari/beyaz ile degistirilmis.
Bildiğim kadarıyla yol koşulu ile ilgili bir durum bu. Bu yol kış aylarında tipi şeklinde kar yağışının görüldüğü, ara ara yolun kapandığı, zor bir rota.

Metin_81
7 yıl önce - Cmt 09 May 2015, 17:49

(+)

Metin_81
7 yıl önce - Pzr 17 May 2015, 22:17

UfukRaifoğlu
7 yıl önce - Pzr 17 May 2015, 22:23

Ben Bursa Kadar sacma bit tabela sistemi Olan bur yet girmedim.Sehirde izmir,Istanbul,Ankara tabelasindan gecilmiyor.Ana caddede olur anlarim.Mahelle aralarinda Bi bakiyon izmir yazan tabela cikiyor.Bursa icinde Bursa yazan tabelalardan bahsetmiyorum bile.Termlnal Cikisindaki koprude Sag taraf Bursa yaziyor tabelada sanki orasi Bursa degilmis gibi.Fsm cikisi da esentepenin orda saga donuste Bursa yaziyordu en son gordugumde degismediyse saka glbl.

Metin_81
7 yıl önce - Pzr 17 May 2015, 22:31

Ufuk Bey ,
Tabelalar yavaşca değişmeye başaldı;

Gürsu .Gökdere,SGK,Santral Garaj,Kültürpark,Merinos,Acemler,Karaman,Beşevler,İhsaniye,Özlüce gibi kavşaklarda ;
Şehir merkezi+ Yıldırım,Nilüfer.Osmangazi gibi ifadeler konulmuş.Ayrıca Dijital Tabelayıda Acemler kavşağında görebilirsiniz.
Mesajınızda belirttiğiniz gibi;
Nilüferde : İzmir
Yıldırımda: Ankara
Osmangazi : İstanbul

gibi ilçelerin mahalle dönel kavşaklarında bol bol görebilirsiniz.

Ayrıca İzmirde ki Tabelalarda Bursa yazısına rastlamadım.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara