Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Hakan ERTÜRK

9 yıl önce - Cum 14 Arl 2012, 17:46

Bence gereksiz bir istek olmuş.
Başlığa büyük bir hevesle ''yanlış yönlendiren levhalar''dan bahsedileceğini düşünerek girdim.
Nitekim levhaların büyük bölümü yanlış yönlendiriyor zaten karmaşık olan trafikte keşmekeşte iyice şaşkına dönüyorsunuz.
Daha önemli olan budur bence, hem Bursanın merkezi heykel-altıparmak değil mi?
Alternatif şehir merkezi olarak sunduğunuz yerlerden birinde oturuyorum gece 11den sonra insan yok, açık bakkal yok, nasıl merkez oluyor ?

selcuk16
9 yıl önce - Cmt 15 Arl 2012, 18:01

Bence çok gerekli bir başlık olmuş Tolga Bey.Mesela İstanbul istikametinden geliyorsunuz ve Yıldırım'a gideceksiniz.Bilmeyen birisinin yolda durup birilerine sormadan bulması imkansız.Oysa Yıldırım koskoca bir ilçe.Yine köprülü kavşakların bir çoğunda yaklaşım levhaları yok.Anca yol ayrımının dibine kadar gelince anlayabiliyorsunuz.Kesinlikle tüm kavşaklara anlaşılabilir yön levhaları konulmalı.
Bir diğer konu var bu sayfayla çok alakalı değil ama yazmak istedim.2 merkez ilçemizin denize kıyısı var.Ama belediyenin,valiliğin vs.Bursa'yı tanıtan resimlerinde buralardan resim göremezsiniz kolay kolay.Bilmeyen Bursa'da deniz yok sanır.Bence tüm tanıtımlarda denizimizi kullanmalıyız.

TahirOruç
9 yıl önce - Cmt 16 Şub 2013, 00:05

arkadaş onu bırak daha ipekçilik mollarap civarlarında bile şehir merkezi yazan tabelaları görebilirsiniz.sanki şehir merkezi sadece heykel bölgesi

Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Cmt 23 Şub 2013, 23:09

En çok beğendiğim trafik ışığı direkleri İstanbul ve Kocaeli'de olanlardır. Açıkçası Bursa'mızda da bu tip trafik ışıklarının olmasını istiyorum. Çünkü çok estetik duruyorlar.

Fotoğraf Sarp Öztuğran'a aittir.

hakanda
9 yıl önce - Pts 25 Şub 2013, 18:26

Alıntı:
Şehir Merkezi yazmak yerine Beyaz Yön levhalarının üzerine, Heykel, Altıparmak, Setbaşı gibi semt isimleri yazılmalı bence...
Buna bende katılıyorum. Ancak Şehir Merkezi yazısı da gerekli. Büyükşehir olmamıza rağmen tek merkezli yapı sürüyor. Şehir Merkezine alternatif TARİHİ ŞEHİR MERKEZİ vb bir levha daha şık görünecek ve doğru yönlendirecektir.

Ata agaoglu
9 yıl önce - Pts 25 Şub 2013, 18:58

Bursa bence Yön Levaları konusunda her zaman İstanbulu örnek almalı İstanbul'ki Türkiyenin en büyük şehri Yön Levalarından istediğin yeri bulabiliyorsun.

fatihaktepeli
9 yıl önce - Pts 04 Mar 2013, 00:43

Arkadaşlar böyle demişler...

Alıntı:
Nüfus bilgilerini gösteren levhalar süs gibi bir şey. Ben pek bir işe yaradıklarını düşünüyorum. Mudanya'da Bursa'nın merkez ilçesi ama Mudanya tarafındaki nüfus levhası Geçit tarafında bulunuyor ve üzerinde yazılan nüfus bilgileri 2010 yılına ait, yani güncellenmemiş.
Hatta Mudanya tarafından Bursa merkeze doğru gelirken, Güzelyalı civarında ''Bursa 28'' şeklinde bir levhada var. Bu da çok saçma bana göre. Zaten Bursa'dayız, ''Bursa 28'' levhasının anlamı ne? Levhadaki 28 kilometre levhanın bulunduğu yerin şehrin merkezi olarak alınan Heykel'e uzaklığı. Ama bana göre gereği olmayan saçma bir levha. Sanki Bursa'ya girmemize 28 km varmış gibi bir anlam çıkıyor.

Alıntı:
Diğer bir konuda; Bursa Büyükşehir Belediyesi Sınırları Gemlik'ten başlıyor olmasına rağmen, yani Bursa'nın girişinin artık Gemlik olmasına rağmen, Bursa'nın nüfus rakım bilgilerini gösteren büyük levhanın halen daha (yanlış hatırlamıyorsam) Asmerkez'in oralarda bir yerlerde olması... Bilmiyorum düşündüklerim yanlış mı?

1.si izmirin de merkezi konak. tamam buca-bornova-karabağlar merkezi yerler ama merkez'i konak.
O yüzden Büyükşehir sınırında olan çiğlide de otoban girişinde izmire kalan km yazar, menemende de, aliağa'da da, İZMİR sınırları içerisinde kalan SELÇUK'ta da,

Kasmaya gerek yok. Merkezî yerler ile Şehir Merkezi'ni karıştırmayalım

Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Sal 11 Hzr 2013, 01:19

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=3024957#3024957
Mesajımda "En çok beğendiğim trafik ışığı direkleri İstanbul ve Kocaeli'de olanlardır. Açıkçası Bursa'mızda da bu tip trafik ışıklarının olmasını istiyorum. Çünkü çok estetik duruyorlar." demiştim. Bu konuda BŞB'ye mail attım. Cevabı o günlerde daha gelmişti "İsteklerinizi değerlendireceğiz" tarzında.
Şimdi ise Cumhuriyet Caddesi ile İnönü Caddesi kesişimindeki trafik ışığına baktığımda istediğimin gerçekleştiğini gördüm ve şaşırdım açıkçası
Geriye kalan trafik ışıklarının direklerinin de bu şekilde yenilenmesi dileğiyle.
BŞB'ye bu konuda teşekkürlerimi sunarım.

(+)

Saygılarımla

mustafaguler
9 yıl önce - Sal 11 Hzr 2013, 10:08

Aynı trafik ışıklarını tramvayın geçtiği her yere monte etmeye başladılar.

mahmutmacit

9 yıl önce - Sal 11 Hzr 2013, 11:09

vay be artık iş yapmak için değil zevkede hitap eden çalışmalar oluyo. gerçekten çok hoş olmuş.
belediyeyede belediyeye sürekli mail atan Berktuğ a da teşekkürler

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara