Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
0ğuz Lemi Tuna

10 yıl önce - Pts 14 Eyl 2009, 23:57

İnönü Caddesi'nin Üçkuyular mevkii Poligon mahallesinde ikamet ediyorum ve hoş bir cadde. Şu an metro çalışmaları nedeniyle biraz tıkanık ve iyi durumda değil ama metronun gelmesiyle üst çalışmaların da devamı gelirse İzmir'in en iyi caddesi olabilir.

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Pts 14 Eyl 2009, 23:58

Alıntı:
O dalgalanma sadece cami önünde vardı, doğalgaz ve asfalt sadece fotoda gözüken yerde yapılmadı, Çankaya'ya kadar devam etti...

Çok iyi bilmediğim için direk nokta nokta tarif edemem.Dalgalanmayı geçtik kabul edelim.Ama çok net bir olay daha var çizgiler nerede?Onlarda mı cami önünde bitiyor.

Nerede bu çizgiler?

Ayhan
10 yıl önce - Sal 15 Eyl 2009, 00:02

Alıntı:
İzmir'de ana caddelerde iyi kötü çizgi var ama ana caddeden çıkıldığı zaman bu tür 2x2 caddelerde çizgilendirme yok heralde.Çizgi olsun, Ankara'daki gibi silik olsun diyorsun ama o bile yok.

İzmir'de çizgi var mı yok mu ?

Mesela Talatpaşa Bulvarı da 2x2 dir, ve de çizgisi vardır, sırf Şair Eşrefte yok diye İzmir'de yok demek uygun değil.

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Sal 15 Eyl 2009, 00:04

Alıntı:
Mesela Talatpaşa Bulvarı da 2x2 dir, ve de çizgisi vardır, sırf Şair Eşrefte yok diye İzmir'de yok demek uygun değil.

Başka çizgi olmayan caddelerin örnekleri bende var ama tek tek şurda var, şurda yok gibi bir konuşma saçma olacağı için Şair Eşref'te niye olmadığını sorabilir miyim?Çizilip sonradan silinmiş olsa anlarım ama hiç yok.

benersoy
10 yıl önce - Sal 15 Eyl 2009, 00:19

Alıntı:
Bazı caddelerde çizgilerin yanına çizgiye basılarak sürekli gidilmesin diye bir takım şeyler koymuşlar.Bunlar sanırım çizgilerin ömrünü uzatıyor.Ama ona rağmen çizgiler silinmiş, ana caddelerin elden geçmesi lazım.

aslinda bu yol cizgileri türkiye genelinde
büyük sorun!
ömrü kisa olan cagdisi düz beyaz boya kullandiklari icin
2-3 aya cizgiler silinip gidiyorlar, sonrada birdaha ugrayanda olmuyor!
neden belediyeler avrupadaki gibi cagin getirdigi uzun ömürlü
pirpirli beyaz boyalardan kullanmazlar anlamiyorum!
2-3 misli pahali olsun, bilmiyorum? belki okadarda yoktur!
ama gercekten deger!
ben isvicrede 20 kusur yillik hala ayni cizgilerin kaldigini
silinmedigini, kullanildigini görüyorum,
yap bundan birkere, kullan 20 sene!
nasil bunu akil edemezler anlamak cok güc!
birde diger bir konuya deginmek istiyorum,
izmirin cadde kaldirimlari sari beyaz degil!
bu cok hosuma gidiyor, umarim bu sacma boya müsrüfünden
diger sehirlerimizde vazgecerler!
ben izmirin, genelde deniz kiyisindaki bütün caddelerini begeniyorum,
ama her caddenin standart olmasindan yanayim,
ama malesef bu hicbir sehirimizde yok gibi.

yaşar köse
10 yıl önce - Sal 15 Eyl 2009, 00:26

İzmir de hız yavaşlatmak için belirli bir kalınlığı olan ve ancak bazı aletlerle kazıyarak çıkan beyaz boya kullanıldı bir çok yerde aslında yol çizgilerinde çok ince hissttirmeyecek yükseklikte bu boya kullanılsa bayaa uzun ömürlü olabilir...

serdar ölmez
10 yıl önce - Sal 15 Eyl 2009, 18:42
İzmir'e hücummm....!

yüklenin ağaç meyve vermiş ... taşlayın...

Artık bu sonuç çıktı... İ . Hakkı viiira izmir başlıklarında geziyor... Yazın çalışma yapılan bölgeleri çekmiş birde siteye yüklemiş... Gel de şimdi GÖR diyelim şimdi çalışmalar bitti... CİLLOP gibi asfalt ve çizgi var... PARIL PARIL parlıyor gece araçların farlarından yansıyan özel bir boya imiş, bahsi geçen o avrupada kullanılanlardan .... Ancak işler sırayla, herher aniden sihirli değnekle yapılamıyor malesef...

Bakın burada düzeyli ve seviyeli bir eleştiri var... dikkatleri çekmek isterim...
Alıntı:
Herhalde bir yolda kazı çalışması yapılıyor olması bu sonuca vardırmamıştır. Biz uzakta olanlar için diğer yollardan da fotoğraflı tespitleri merakla bekliyoruz.
Bir de "İzmir'in en iyi caddesi?" başlığıyla ilgisini çözemedim, bölüm denetçisi sıfatıyla bendeniz düz üyeye göremediğim alakayı belirtebilirseniz ayrıca sevinirim.

Eğer vakit bulabilirsem bu yapılan işlerin sonuçlarını göstereceğim. Eğer vakit bulan varsa çekip yüklesin siteye de görsün cümle alem...,

Can ÇETİN
10 yıl önce - Sal 15 Eyl 2009, 18:48

Kesinlikle Cemal Gürsel Caddesi'dir Karşıyaka'dan Bostanlı'ya kadar güzel deniz manzarasıyla yürümek için idealdir.

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Sal 15 Eyl 2009, 19:06

Serdar bey eliniz değmişken şu mesajımı çürütecek fotolar da yollarsanız iyi olur.

Cümle alem görsün değil mi...

doqu
10 yıl önce - Çrş 16 Eyl 2009, 16:44

Siteden bi günlüğüne kovulmuşum..... sağlık olsun....

Malüm fotografın olduğu bölge aşağıda......

Bayraklı istasyonu yeniden yapılarak hemzemin geçit ortadan kaldırıldı....
Yol üstten verildi ve sonuçta kaldırım kaldırıldı.

Geçen sene gazetelerde haber olmuştu.
Belediyenin buna verdiği cevap aşağıda.....
Alıntı:
30 santimetre genişliğinde olduğu öne sürülen yerin kaldırım olarak düzenlenmediğini, seyir halindeki araçların üst geçidin yan duvarına sürtmelerini önlemek amacıyla emniyet mesafesi olarak bırakıldığını belirten Büyükşehir yetkilileri, olayın çarpıtıldığını iddia etti. Otobüslerin yolcu indirip bindirdiği yerde yeterince genişlik bırakıldığını hatırlatan yetkililer şunları söyledi: “Oradaki 30 santimetrelik yer kaldırım olarak değil, seyir halindeki araçların üst geçidin yan duvarına sürtmesini önlemek amacıyla emniyet amaçlı olarak bırakıldı. Otobüsten inen yayaların güvenli bir şekilde yürüyebilmeleri için de yolun hemen karşı tarafında geniş bir kaldırım düzenlemesine gidildi. Burada amaç, duraktan inen vatandaşın, yolun karşı tarafına geçerek bu kaldırımdan yürümesini sağlamaktı. Vatandaşların güvenli şekilde tren yolunun üstünden geçebilmesini teşvik etmek amacıyla da, Bayraklı İstasyonu’nun gişe katında yürüyen merdiven yapıldı. İddia edildiği gibi 30 santimetre genişliği olan yer kaldırım olarak düzenlenmedi” diye konuştu.

sayfa 6
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet