Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
doqu
11 yıl önce - Pts 29 Hzr 2009, 13:17

Orada ki bulvar değil otoyol olmuş artık.
İzmir de anlayış farklı. Yayalar öncelikli.

(+)

Ayhan
11 yıl önce - Pts 29 Hzr 2009, 13:27

Alıntı:
izmir'e hiç gitmedim.Ankaradayım.İzmirde caddelerdeki Ağaçlar süper hava vermiş.Eksikleri Binalar çirkin duruyo.asfalt tam kalite değil galiba.

İzmir'e hiç gitmeden asfalt ve bina kalitesi nasıl ölçülür çok merak ediyorum.

(+) Atatürk Caddesi (Kordon)

(+) Talatpaşa Bulvarı

(+) Cumhuriyet Bulvarı (2.Kordon)

(+) Mustafa Kemal Sahil Bulvarı

Bunlar birkaçı... Ankara'ya selam.

Ayhan
11 yıl önce - Pts 29 Hzr 2009, 16:14

Sinirlenmiyoruz, gülüp geçiyoruz sadece, şehir olarak eksikliklerimiz olsa da İzmir'i bilen biliyor, seven seviyor, gerisi hikaye.

Alıntı:
İşte böyle olursa forum amacından sapıyor.
Forumun başlığı neydi şimdi nerdeyiz????

İşte sırf bu yüzden internette tonla videoyu koymadım.

kskyunus1912
11 yıl önce - Pzr 05 Tem 2009, 16:03

şahsen karşıyaka çarşıyı yani kemalpaşa caddesini çok beğenirim
sahil şeridi de oldukça güzeldir karşıyakanın alaybeyden bostanlıya kadar
alsancak kordon yani atatürk caddesi de görsel açıdan oldukça etkileyicidir

yusuf ertan
11 yıl önce - Sal 14 Tem 2009, 17:49

bence Mustafa Kemal Sahil Bulvarı.Hem geniş hemde ışıklandırması mükemmel.özellikle akşamları palmiyelerin ışıl ışıl olması ve çevredeki apartmanların bu cadde ile uyumlu olduğunu düşünmem aynı zamandada denize paralel gidişi bence en güzel bu cadde

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Pts 14 Eyl 2009, 23:40

Bu yaz İzmir'e uğradım, yolların asfalt kalitesinde bazı sorunlar var.Asfalttaki göçük, yarık, yama gibi şeyleri anlarımda yollar kazılmış ve öylece bırakılmış.Benim orada kaldığım 10 gün boyunca da öyleydiler.Yani yeni kazmışlar, iki güne hallederler denilebilecek durumda değillerdi.

Bu çukurlar yüzünden yolların sağ şeritleri hep iptal olmuş.İki şeritli yollar bu yüzden teke düşmüş.Otobüsler ise duraklara yanaşmak için mecburen iyice yavaşlayıp hendeği geçiyorlar ve sonra geri çıkıyorlardı.

Yolların asfalt kalitesi gerçekten kötüydü.Kazılmamış kısımlar da iyi değil görüldüğü gibi.Kazılınca iyice beter olmuş malesef.

Bizim Ankara'da yol çizgileri, siliktir pek bakım yapılıp yenilemezler.Bir defa çizerler sonra uğrayan olmaz.İzmir'de ana caddelerde iyi kötü çizgi var ama ana caddeden çıkıldığı zaman bu tür 2x2 caddelerde çizgilendirme yok heralde.Çizgi olsun, Ankara'daki gibi silik olsun diyorsun ama o bile yok.

Bazı caddelerde çizgilerin yanına çizgiye basılarak sürekli gidilmesin diye bir takım şeyler koymuşlar.Bunlar sanırım çizgilerin ömrünü uzatıyor.Ama ona rağmen çizgiler silinmiş, ana caddelerin elden geçmesi lazım.

En son İ.Hakkı Erdoğan tarafından Pts 14 Eyl 2009, 23:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ayhan
10 yıl önce - Pts 14 Eyl 2009, 23:44

Sıra bu başlığa gelmiş anlaşılan. Biz de 2007 hakkında belge bekliyoduk.

Fotoğraflardaki Şair Eşref Bulvarı'nda doğalgaz çalışmaları vardı, haliyle böyle olması normal.
Cadde komple yenilendi.

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Pts 14 Eyl 2009, 23:47

Alıntı:
Fotoğraflardaki Şair Eşref Bulvarı'nda doğalgaz çalışmaları vardı, haliyle böyle olması normal.
Cadde komple yenilendi.

Çizgilerde doğalgaz döşerken silindi sanırım, yolun kazılamamış bölümündeki dalgalanmalarda doğalgaz hattı açan iş makinalarından olmuştur eminim.

Ayrıca böyle kazılar yapılmasın demiyorum, yapılsın ama iş bittikten sonra hemen düzeltilsin.Ben 10 gün İzmir'deydim, 10 gün boyunca yollar böyleydi.Kim bilir daha kaç gün daha böyle kaldı.

yigitFB
10 yıl önce - Pts 14 Eyl 2009, 23:51

Alıntı:
yolların asfalt kalitesinde bazı sorunlar var

Herhalde bir yolda kazı çalışması yapılıyor olması bu sonuca vardırmamıştır. Biz uzakta olanlar için diğer yollardan da fotoğraflı tespitleri merakla bekliyoruz.

Bir de "İzmir'in en iyi caddesi?" başlığıyla ilgisini çözemedim, bölüm denetçisi sıfatıyla bendeniz düz üyeye göremediğim alakayı belirtebilirseniz ayrıca sevinirim.

Ayhan
10 yıl önce - Pts 14 Eyl 2009, 23:54

O dalgalanma sadece cami önünde vardı, doğalgaz ve asfalt sadece fotoda gözüken yerde yapılmadı, Çankaya'ya kadar devam etti...

sayfa 5
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet