Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ayhan
14 yıl önce - Sal 15 Ağu 2006, 17:12
İzmir'in en iyi caddesi hangisi?

Her ne kadar İstanbul'daki kadar alternatif olmasa da
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=13267
adresindeki benzer bir soruyu ben de sorayım.

İzmir'in en iyi caddesi ?

Ama tabii sadece caddenin trafik durumu değil caddeyi tümüyle ele alın. Yani çevredeki binalar, yeşillikler, iş yerleri, işlevsellik vs...
Caddenin trafiğe açık ya da kapalı olması farketmez.

Lütfen caddeyi yazarken nedenlerini de yazınız. Tek cevap içeren mesajlara ilk önce eksi puan verilecek daha sonra silinecektir...

Böylelikle İzmir'i hiç bilmeyen biri İzmir'e gelirken "İzmir'de şöyle güzel bir cadde varmış" diyebilsin...  

Onur Çakırcı
14 yıl önce - Sal 15 Ağu 2006, 17:30

Bence İzmir'in en iyi caddesi ve en uzunu Mithatpaşa cad.  Çünkü Narlıdere, Balçova, Üçkuyular, Güzelyalı, Göztepe ve Karataş'taki sokaklar o caddeye bağlanıyor. Ayrıca Mithatpaşa caddesi Şehir merkezine çıkıyor.

Barış E.
14 yıl önce - Sal 15 Ağu 2006, 18:24

Tabii ki Kıbrıs Şehitleri. Bir kere merkezi, Aradığım bir çok şeyi bulabiliyorum. Genç nüfus fazla, eğlence desen bir o kadar. İzmiri'in en önemli buluşma yeri Sevinç pastanesi burada . Yeşillik konusun da pek iyi durumda olmasa da ben Kıbrıs şehitleri caddesini cok seviyorum.

H.İ.Murat ÇELİK
14 yıl önce - Sal 15 Ağu 2006, 20:20

İzmir'in en güzel caddeleri, körfezi çevreleyen sahil şeridi üzerinde yer alan caddelerdir.

İnciraltı'ndan başlayıp Konak'a kadar uzanan Mustafa Kemal Bulvarı
Konak'tan Liman'a kadar Atatürk Caddesi (Kordon)
Liman'dan Tersane'ye kadar Altınyol
Karşıyaka'da Tersane'den Mavişehir'e kadar uzanan Cemal Gürsel Bulvarı

Halk dilindeki adıyla Kordon, resmi adıyla Atatürk Caddesi, hem İzmir'in simgelerinden biridir.
Hem de en İzmir'in en güzel caddesidir.

Ayhan
14 yıl önce - Sal 15 Ağu 2006, 21:28

Alıntı:
Karşıyaka'da Tersane'den Mavişehir'e kadar uzanan Cemal Gürsel Bulvarı

Bir düzeltme yapmak isterim. Cemal Gürsel Caddesi Bostanlı'da sona erer. Köprüden sonra Atakent Camii'ne kadar olan cadde Cengiz Topel Caddesi'dir.

Ben Kıbrıs Şehitleri çok etkileyici bulmuyorum maalesef. Tercihim yeşil alanların düzenli olduğpu, hoş apartmanların yer aldığı Atatürk Caddesi (Kordon) ve de Cemal Gürsel Caddesi'dir...

mustafa esenduran
14 yıl önce - Sal 15 Ağu 2006, 21:38

Atatürk Caddesi İzmir'in istisnasız en güzel caddesidir. Bu caddede faytonla bir gezinti yapmanızı tavsiye ederim.    Ayrıca bana göre Kıbrıs Şehitleri de İzmir'in meşhur ve en güzel caddelerinden biri.

..deRya..
14 yıl önce - Cum 18 Ağu 2006, 15:59

Kesinlikle Gül Sokak'tır...Her yer pırıl pırıldır,insanlar,mekanlar,ortam her şey çok güzeldir..İnsanın içini açar.

4sedat
14 yıl önce - Cum 29 Eyl 2006, 21:47

bence gazi bulvarıdır ne ararsan var culupten gıyıme v.b trafıkte cok ınsanlarda tek gecerım gazı bul

Nejdet Düzen

13 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 09:30

Bence Karabağlar Yeşillik Caddesidir. Rahmetli Priştina'nın emeği var bu caddede... Cadde boyunca adına uygun uygun yeşillik ve iki kenardaki estetik mobilya mağazası vitrinlerinleri bu caddeyi tercih etmeme neden oldu.

burak a.

13 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 13:03

cemal gürsel caddesi trafik ara sıra çok yogun olsa da,çok fazla trafik lambası olsa da  çok güzeldir.

ayrıca girne caddesinin de özellikle giriş taraflarında kalmak isterdim.hem geniş bi cadde,hemde güzel evler var arada.

kordonda da gidilecek yerler bakımından çok seçenek var ve düzenlemesi gayet güzel.

sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet