Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mert Doğan
15 yıl önce - Cmt 12 Ağu 2006, 01:27
BUR » A1.16. BOİ Durakları ve Durak Tabelaları

BOİ'nin birkaç çeşit eski ve yeni kapalı yada tabela şeklinde otobüs durakları var. İstanbul ulaşımda çeşit çeşit iyisiyle kötüsüyle benzer bi başlık gördüm. aslında birkaç farklı fotoğraf çekmiştim ama işi ucu otübüs durağıda olsa arkasında karpuzcu tezgahı veya çöp bidonu olan fotoları yüklemeyi uygun görmedim. O yüzden bazı duraklar yok. Olanlar da istediğim kadar çeşitli açılardan olamadı.

Yine de ben başlığı açayım. Çektiklerimi yükleyeyim. Çeşitli yerlerde ve değişik tiplerdeki durakları, durak tabelalarını ya sonra ben ya da başka arkadaşlar devam ettirir diye düşündüm.

Beğenilmezse silinmesine asla bozulmam.  

(+)

(+)

Batur

15 yıl önce - Cmt 12 Ağu 2006, 23:02

Heykel Koruyucu işhanı önündeki duraklardan.

Emre Uzan
15 yıl önce - Prş 07 Eyl 2006, 10:53

Bir hatıra olarak Bursalı arkadaşlara bu fotoğrafı yolluyorum:

Batur

15 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 18:39

Bunlar da yeni duraklar, yukarıdaki mevcut duraklarla kıyaslama yapılabilir  

(+)

(+)

Cemali_16
15 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 14:38

BOİ'nin yeni tarz ekonomik durakları
Arkadaşlar bu Yıldırım Belediyesinin arkasındaki durak. İlk bakışta bu nasıl durak diyebilirsiniz. Ben görünce şaşırdım.
Burada neredeyse bekleyen yok gibi. Onun için şimdiye kadar, sadece, BOİ durağıdır diye levha vardı. Büyük durak yapılması bence çok gereksizdi. Ama yağmurlu havalarda falan beklemekte hiç hoş olmuyor.
Ucuza yapılan kullanışlı ve hoş bir durak olduğu inancındayım.

Buyurun size bir fotosu. Sanki piknik alanlarında ki duraklar gibi

Saygılar

Ebru K.Türk
15 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 21:21

Ehehe    Çok cici olmuş gerçekten  

Yer sıkıntısı olan dar kaldırımlara diğer durakları kullanmak kaldırımdaki yaya akışını zora sokuyordu. O yüzden bu tip bir durak da bence hiç fena olmaz. Oturmak için banklar olmasa bile en azından kış için yağmurda ıslanmak, yazın güneşten kısmen korunmaya yardımcı olur. Hemide sadece durak tabelası koymaktan daha şık durmuş.  

oki30
15 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 21:34

Güzelmiş gerçekten..Ama orda bank olmasa daha iyi olabilirmiş..daha fazla kişi yararlanabilirmiş..herhalde sadece oturmak için düşünülmüş..

Akın Alan
15 yıl önce - Cmt 28 Ekm 2006, 12:15

Duraklarda duraklama!
Ulaştıran ulaşım hedefiyle yola çıkan ve bu çerçevede önemli projelere imza atan, araç filosunu da modernize etmekten geri kalmayan Büyükşehir Belediyesi,

kentin farklı bölgelerindeki otobüs duraklarının yenilenmesinde ise aynı performansı gösteremedi.
Avrupa kenti sloganıyla kabuk değiştirmek için gerçekleştirilen ve hedef tahtasına yazılan çalışmalar arasında yer almasına karşın otobüs duraklarında ciddi düzenleme yapılamadığı dikkat çekiyor.
Büyükşehir Belediyesi'nin şehrin farklı bölgelerine yüzlerce reklam tabelası koymasına izin verdiği ve bunun karşılığında kentteki otobüs duraklarında modernizasyon yapmayı üstlenen firmanın da bu çalışmada çok da hızlı hareket etmediği dikkati çekti.

PRESTİJLİ CADDELERE MODERN DURAK
Söz konusu reklam tabelalarını ana arterlerden prestij caddelere kadar hemen her yere monte eden firmanın, üstlendiği otobüs durakları yenileme işinde ise hız ve hassasiyetle davranmadığı gözlendi. Sadece Setbaşı, Çekirge, Atatürk Caddesi, Yeşil gibi merkezi noktalardaki otobüs duraklarının yenilendiği dikkat çekiyor.
Ancak, kent merkezine uzak noktadaki mahallelerdeki otobüs durakları, henüz yenileme çalışmasından nasibini alabilmiş değil.

Mert Doğan
15 yıl önce - Pts 11 Arl 2006, 16:52

Daha önce çektiğim durak fotoğrafları malesef benim elimdede yokmuş onları yükleyemem o mesajım silinebilir.
Cemali arkadaşımızın çektiği ama şimdi kaybolan üst mesajdaki durağa ait fotoğrafın benzeri bende vardı onu yükleyeyim bende. kış mevsiminde ve kararmış havada çekince photshop bile ancak bu kadar kurtararabildi.

Batur

15 yıl önce - Cum 05 Oca 2007, 00:27

Son günlerde yeni duraklar bir çok yere monte edildiler, önceden sadece durak tabelası olan yerlerde artık yeni duraklardan var. Ancak henüz poşetleri bile açılmayan bir çok durağın, montaj hatasından mı yoksa birileri mi yapıyor anlamadım, camlarının patladığını gördüm. Umarım hainler  kasıtlı olarak zarar vermiyordur.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara