Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

İstanbul'daki Şii Camileri
Sayfa: Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ERGENEKON36
6 yıl önce - Çrş 09 Tem 2008, 11:29

Akadaşlar ben bir şii yim sizden rica ediyorum, eğer bir sorunuz varsa şiilik hakkında lütfen şii bir arkadaşa sorun lütfen.Şiiliğe göre manaz 5 vakittir ama 3 vakte indirilerek kılınabilir.Ezanda da farklılıklar vardır.ezanda İmam Ali (a.s.) ın Peygamber Efendimizin(s.a.v.) halifesi olduğu söylenir.

Cesur
6 yıl önce - Prş 10 Tem 2008, 04:56

Hz Ebubekir,Hz Omer,Hz Osmanda Peygamberimizin halifeleridir, simdi hepsi icin ozel ozel degisik ezanmi soylenmesi gerekiyor.

Yusuf Burgaz
6 yıl önce - Prş 10 Tem 2008, 06:36

Bu konu başlığı amacından çıkıyor.

Zaten böyle bir konuya izin verilmesi bence hata. Poltika ve siyasette sert tutum uygulayan burası, dini veya mesnevi şekilleri tartışmamalı.

Kimin hangi mezhepten olduğu bizleri alakadar etmez.

Bu konu başlığı kilitlenmeli.

K Avril
6 yıl önce - Prş 10 Tem 2008, 08:57

Neyse arkadaslar mezhep tartismasi olmasin, herkes istedigine inanir.

Bu basligi goruce merak ettim de - Istanbul'daki Sii nufusu ne kadar yaklasik olarak?

ERGENEKON36
6 yıl önce - Cum 11 Tem 2008, 01:57

şiilik inancına göre hilafet İmam Ali ve sonra gelen 11 imama (İmam Ali nin soyundan dolayısıyla Peygamber Efendimizin soyundan gelen kişilerdir) aittir.yaniPeygamber Efendimizden sonra hak halife Hz.Ali dir. bu nedenle Hz. Muhammed(s.a.v.)in tek varisi vardır ezanda halife olduğu için deil Peygamber Efendimizin gerçek varisi ve halifesi olduğu için onon ismi geçer. ayrıca biz burda sen neden şii sin veya sen neden sünni sin demiyoruz sadece bufikir beyenında bulunuyoruz tabi herkes istediği şeye inanır şiilerin sayısını bilmiyorum ama azınlık olduğumuz kesin ancak şu unutulmamalıdır ki şii sünni kardeştir

veli küçükayvaz
4 yıl önce - Cum 16 Ekm 2009, 12:42

Kötü alışkanlık burada da kendinini göstermiş!
Konuyu saptırmak
Başlıktan anlaşılacağı gibi Şii camileri ile alakalı bir başlık,
Topu topu dört cami sayılmış konu ezan ve vakit sayısına dönmüş.
Tahminim İstanbulda daha çok sayıda Şii camii vardır,
Yanılmıyorsam Üsküdar, Zeynepkâmil As. Şubesi arka tarafında da bir tane var.
Bilen arkadaşlar yardımcı olsunlar.

Selcuklular
4 yıl önce - Cum 16 Ekm 2009, 12:51

Şii camilerin listelenmesi iyi olmuş ancak bir sorum olacak, buraya bilmeden 5 vakit namaz kılan birisi namaz kılmaya giderse nasıl oluyor?

Bekir Kurt

4 yıl önce - Cum 16 Ekm 2009, 13:05

Ben geçen haziranda 2 işadamı arkadaş ile birlikte Zeytinburnu'nun henüz inşaatta olan ve ismi yanılmıyorsam 'Imam Sadık Cafer Camii' ne yol üzeri uğrayarak bir akşam namazı eda etmek istedim.

İmama uyduk ve olanca uzun ve alışık olmadığımız bir şekilde akşam namazı farzı uzadı da uzadı. Sonunda selam verip namazı terk ettim ve durumu öğrendikten sonra başka bir zaman kaza ettim.

Yanılmıyorsam bu Camii de Şii vatandaşlarımıza ait bir ibadethane.

En son Bekir Kurt tarafından Cum 16 Ekm 2009, 13:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Selcuklular
4 yıl önce - Cum 16 Ekm 2009, 13:07

Alıntı:

Olanca uzun ve alışık olmadığımız bir şekilde akşam namazı farzı uzadı da uzadı. Sonunda selam verip namazı terk ettim ve durumu öğrendikten sonra başka bir zaman kaza ettim.

Yanılmıyorsam bu Camii de Şii vatandaşlarımıza ait bir ibadethane.

Evet işte bu durumu diyorum ben de, girişinde yazması gerekli aslında bu camilerin. Sonuçta nerden bileceksin tüm dünyada aynı şekilde kılınan birşey ki caminin görünümü de farklı değil.

Evet o camii e şii camisiymiş.

http://www.imam-sadik.de/islamdasiilik.html

Bekir Kurt

4 yıl önce - Cum 16 Ekm 2009, 13:13

Alıntı:
..girişinde yazması gerekli aslında bu camilerin..

Çevrede yaşayanlar kesinlikle durumu biliyorlardır. Birde muhtemelen isimlerinden ayırt edilebilir. Camii girişine tabella asmak sakıncalı olabilir.

Yalnız niyet edip hocanın arkasında durduğumuz zaman (benim gibi yapmayıp) sabırla namazı bitirenlerin namazının sahih olduğunu buradaki Diyanet'e (DİTİB) bağlı Forchheim Camii imamı bana bizzat teyit etti.

Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet