Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Batur

15 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 19:45
Bursa BURULAŞ Otobüs Ana Durakları

Çekirge SSK Hastanesi durakları

(+)

(+)

(+)

i.osmanoğlu
15 yıl önce - Sal 08 Ağu 2006, 23:49

Boi'nin başka ana durağı varmı? Benim bildiğim siteler durağı var 10-15 otobüsün park ettiği. Bende oranın fotoğraflarını çekmek istemiştim hep...

Ebru K.Türk
15 yıl önce - Çrş 09 Ağu 2006, 00:35

Acemler merkez bakım istasyonunu bu tarz bir durak sayamayız ama tam Buski binasının karşısında ÖHO'ların da durakladığı bir alan var. O bu başlığa girer mi bilmem. Çünkü sadece BOİ araçlarına değil orası. Önceden ilk Bursa'ya gelip gezdiğim yıllarda Şehreküstü'nde bir durak vardı. Bir de hiç görmedim ama eski bir fotoğrafda ulucami önünde öyle bir ana durak varmış gördüm. Yalnız o zamanlar bu tip fotoğrafları pek toplama huyum yoktu.  

Ayrıca yine Siteler kadar büyük olmasa da Tophane Devlet hastanesi yakınlarında duraklama yapıyorlar. Başka ben bilmiyorum.

oki30
15 yıl önce - Çrş 09 Ağu 2006, 01:00

Üniversitede de var yurtların orda..Terminalleri sayarsanız terminaldeki de sayılabilir..

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Prş 10 Ağu 2006, 01:53

Çekirge Devlet Hastahanesi, Muradiye Devlet Hastahanesi, Siteler ana kalkış terminalleri ile birlikte, Teleferik, Ortayol-Derebahçe gibi ikincil kalkış noktalarından işe başlayabilirsiniz...

Akın KURTOĞLU

Batur

15 yıl önce - Prş 10 Ağu 2006, 22:16

Zafer plazanın olduğu yerde de BOİ’nin büyük bir durağı vardı, batı bölgesine giden hatların kısa süreli bekleme noktasıydı orası. Yanlış hatırlamıyorsam bir de şoförler için kulübe vardı orada ve mesaisi biten şoför yerini başkasına devrederdi.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Prş 10 Ağu 2006, 22:21

İtfaiye Transiti diye bilinirdi.     Bilhassa Ulucami-Heykel arası tek yön olduktan sonra, şehrin merkezinden geçmek zorunda kalan otobüs hatlarından yaklaşık yarısı, İnönü Caddesi'ne iner gibi yaparlar, Pazaryolu'ndan Atatürk Caddesine paralel şekilde tersten ilerlerler ve Zafer Plaza'nın yerindeki eski Zafer İtfaiye Grup Binası'nın önüne gelirlerdi. Burada yol biraz genişler, bilirsiniz. Çok kısa ihtiyaçlar burada giderilir ve ardından da yollarına devam ederdi otobüsler...

Akın KURTOĞLU

Cem Telgeren
15 yıl önce - Cum 11 Ağu 2006, 17:59

Alıntı:
İtfaiye Transiti diye bilinirdi.     Bilhassa Ulucami-Heykel arası tek yön olduktan sonra, şehrin merkezinden geçmek zorunda kalan otobüs hatlarından yaklaşık yarısı, İnönü Caddesi'ne iner gibi yaparlar, Pazaryolu'ndan Atatürk Caddesine paralel şekilde tersten ilerlerler ve Zafer Plaza'nın yerindeki eski Zafer İtfaiye Grup Binası'nın önüne gelirlerdi. Burada yol biraz genişler, bilirsiniz. Çok kısa ihtiyaçlar burada giderilir ve ardından da yollarına devam ederdi otobüsler...

Evet çok seneler evvel simdiki tam Zafer Plazanın olduğu yerde sıra dükkanlar diye adlandırılan dükkanlar vardı.İşte Akın Üstadın bahsettiği  duraklar da tam bu dükkanların önündeydi.

Bir nostaljik ana durağımızda şimdiki Orhangazi Parkı'nın olduğu yerdi.O yıllarda Atatürk Caddesi her iki yönde de araç trafiğine açıktı.Heykel yönünden gelen otobüsler Teyyare Sinemasının yanından sağa dönüp artık olmayan  Bursa Pazarı Mağazası ile Belediye Binasının arasından geçerek ana durak alanına girerlerdi.Bu ana durakların ismi de Belediye Önü durakları idi.Görünüş olarak artık kendisi de nostalji olan Eminönün deki boğaz vapurlarının iskelelerinin önündeki otobüs durak alanına benzerdi.Gerçekten de durakların dizaynı alan büyüklüğü ile birbirlerine çok benzerlerdi.Yanlız Bursa daki durak alanının sol tarafında İstanbul Boğazı yoktu Yıllar sonra belediye oraya şimdiki Orhangazi parkını yapmaya karar verince bu ana durak alanı da iptal edildi.Zaten kısa bir süre sonra da Atatürk Caddesi Heykel yönünde tek yön haline getirildi.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cum 11 Ağu 2006, 18:28

Alıntı:
Bir nostaljik ana durağımızda şimdiki Orhangazi Parkı'nın olduğu yerdi.O yıllarda Atatürk Caddesi her iki yönde de araç trafiğine açıktı.Heykel yönünden gelen otobüsler Teyyare Sinemasının yanından sağa dönüp artık olmayan  Bursa Pazarı Mağazası ile Belediye Binasının arasından geçerek ana durak alanına girerlerdi.Bu ana durakların ismi de Belediye Önü durakları idi.

Beyaz metalik boyalı kapalı duraklardı çoğu. Ulucami'ye sırtını veren tarafta iki sıra halinde 8A ve 8B kalkardı (eski Teleferik ve Zümrütevler otobüsleri). Önündekinden de 6A ve 6B'ler (İpekçilik-Demirkapı ile İpekçilik-Uludağ Yolu otobüsleri) Koza Han'a sırtını dayadıkları yerde Hürriyet, Adalet, İstiklâl, Soğukkuyu, Bağlarbaşı ve Batı köylerinin otobüsleri beklerdi. Şimdiki havuzun olduğu mevkide de transit geçen (Güllük, Fidyekızık, Samanlı, EBK, Atıcılar vs hatları). Gerilerde Gazcılar ve Fatih-Beşyol ringleri kısa süreli beklerdi. Tam ortada devâsâ büyüklükte bir çınar ağacı mevcuttu ve bu ağacın her yöne uzanan dalları, terminalin hatırı sayılır bir kısmını kapatırdı. Otobüsler duraklarından ayrılınca, tatlı bir meyille (günümüzde çay bahçelerine tırmanlıan merdivenlerin oradan) anacaddeye çıkarak yola katılırlardı.

Akın KURTOĞLU

Batur

15 yıl önce - Cum 11 Ağu 2006, 19:05

Belediye önü duraklarının olduğu yıllarda çocukluğumun geçtiği Teleferikte oturuyorduk ve ben maalesef o durakların varlığıyla ilgili hiçbir şey hatırlamıyorum   . Çünkü o yıllarda çarşıya geliş-gidişte Teleferik taksi dolmuşlarını kullanırdık. Açıkçası Teleferikten dolmuşla yolculuk daha pratik olurdu, hala olduğu gibi   . Teleferik dolmuşları da o zamanlar Kız lisesi sokağından aşağı inişte Kafkas’ın önünden kalkarlardı.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara